Kokteilis
Baudi

Nebēdnīgā trusīša Pēterīša piedzīvojumi mūsdienīgā komēdijā0

Publicitātes foto

Jau šo piektdien, 9. martā, uz lielajiem ekrāniem Latvijā skatāma piedzīvojumu komēdija visai ģimenei “Trusītis Pēterītis” (“Peter Rabbit”), kas balstīta uz angļu rakstnieces Beatrises Poteres 1902. gada pasakas par nebēdnīgo trusīti Pēterīti un joprojām priecē gan bērnus, gan pieaugušos visā pasaulē.

Protams, filmiņas galvenais varonis ir trusītis Pēterītis, kura piedzīvojumu kāre ir neizmērojama, viņa prāts allaž nesas uz nebēdnībām. Trusītis atkal nolēmis ielavīties Makgregora kunga dārzā, lai pamielotos ar dārzeņiem, aicinot līdzi radus un draugus. Lieki piebilst, ka Makgregora kungs necieš zvērus, kas posta viņa veikumu, bet visvairāk viņš necieš trusīti Pēterīti, kurš, neskatoties uz savu mazo augumu, ir gatavs iesaistīties īstā cīņa ar neganto Makgregora kungu. Situāciju vēl vairāk sarežģī fakts, ka abi ir sāncenši cīņā par Makgregora kunga jaukās kaimiņienes, sirsnīgās dzīvnieku mīļotājas Bī jaunkundzes, uzmanību.

Trusīša Pēterīša piedzīvojumu stāstu autore ir Beatrise Potere, dzimusi turīgā ģimenē, skolojusies pie mājskolotājiem, līdz ar to uzaugusi izolētībā no citiem bērniem, viņas vienīgie draugi bija mājdzīvnieki, bet brīvdienas viņas ģimene pavadīja Anglijas un Skotijas laukos, kur rodas pieķeršanās dabai.
Beatrisei bērnībā piederēja trusītis, kuram vārds bija Pēterītis un viņš bija iedvesmas avots stāstiem par mazo garausi.
Popularitāti rakstniece iemantoja tieši ar Trusīša Pēterīša piedzīvojumu stāstu grāmatu, pēc kuras izdošanas viņa pievērsās bērnu grāmatu rakstīšanai un ilustrēšanai uz pilnu slodzi.

Piedzīvojumu komēdiju “Trusītis Pēterītis” režisējis Vils Glaks (“Enija”), galvenajās lomās – Roza Bērna (“Spiegs”), Donals Glīsons (“Ex Machina”) un Sems Nīls (“Mežakuilis un ūdenskrese”). Filma ieskaņota latviešu valodā.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Pašmāju dziedātājs Igo kļuvis par talantīgu mākslinieku: lūk, kādus traukus viņš rada
1 diena
AG
Alise Grieze
Kokteilis
4 slikta vīra pazīmes: sieva viņam nepavisam nav vajadzīga
1 diena
SK
Skaties.lv
Kokteilis
VIDEO: stiliste Indra Salceviča atklāj, ka izmetusi mīļotā vīrieša cepuri, jo tā izskatījusies stulbi
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pētījums atklāj, vai Latvijas iedzīvotāji ir paši neiecietīgākie pret seksuālajām minoritātēm Eiropas Savienībā 1
35 minūtes
LE
LETA
Dabā
Vai novērosim siltuma rekordu? Izbaudām plus 17 grādus 20.oktobrī
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Facebook” lietotājus pārsteidz automašīna Iļģuciemā, kas burtiski uzkāpusi kokā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Sēņošana turpinās – Kandavas novadā mežā apmaldījušies četri cilvēki
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ceļu satiksmes negadījumos cietuši 17 cilvēki; pieķerti 20 dzērājšoferi
1 stunda