Kokteilis
Baudi

Nebēdnīgā trusīša Pēterīša piedzīvojumi mūsdienīgā komēdijā0

Publicitātes foto

Jau šo piektdien, 9. martā, uz lielajiem ekrāniem Latvijā skatāma piedzīvojumu komēdija visai ģimenei “Trusītis Pēterītis” (“Peter Rabbit”), kas balstīta uz angļu rakstnieces Beatrises Poteres 1902. gada pasakas par nebēdnīgo trusīti Pēterīti un joprojām priecē gan bērnus, gan pieaugušos visā pasaulē.

Protams, filmiņas galvenais varonis ir trusītis Pēterītis, kura piedzīvojumu kāre ir neizmērojama, viņa prāts allaž nesas uz nebēdnībām. Trusītis atkal nolēmis ielavīties Makgregora kunga dārzā, lai pamielotos ar dārzeņiem, aicinot līdzi radus un draugus. Lieki piebilst, ka Makgregora kungs necieš zvērus, kas posta viņa veikumu, bet visvairāk viņš necieš trusīti Pēterīti, kurš, neskatoties uz savu mazo augumu, ir gatavs iesaistīties īstā cīņa ar neganto Makgregora kungu. Situāciju vēl vairāk sarežģī fakts, ka abi ir sāncenši cīņā par Makgregora kunga jaukās kaimiņienes, sirsnīgās dzīvnieku mīļotājas Bī jaunkundzes, uzmanību.

Trusīša Pēterīša piedzīvojumu stāstu autore ir Beatrise Potere, dzimusi turīgā ģimenē, skolojusies pie mājskolotājiem, līdz ar to uzaugusi izolētībā no citiem bērniem, viņas vienīgie draugi bija mājdzīvnieki, bet brīvdienas viņas ģimene pavadīja Anglijas un Skotijas laukos, kur rodas pieķeršanās dabai.
Beatrisei bērnībā piederēja trusītis, kuram vārds bija Pēterītis un viņš bija iedvesmas avots stāstiem par mazo garausi.
Popularitāti rakstniece iemantoja tieši ar Trusīša Pēterīša piedzīvojumu stāstu grāmatu, pēc kuras izdošanas viņa pievērsās bērnu grāmatu rakstīšanai un ilustrēšanai uz pilnu slodzi.

Piedzīvojumu komēdiju “Trusītis Pēterītis” režisējis Vils Glaks (“Enija”), galvenajās lomās – Roza Bērna (“Spiegs”), Donals Glīsons (“Ex Machina”) un Sems Nīls (“Mežakuilis un ūdenskrese”). Filma ieskaņota latviešu valodā.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: “Very Cool People” kopā ar Kristīni Prauliņu izdod jaunu singlu
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Lūznavas muižā jau šonedēļ notiks mākslas un garšu festivāls “Mākslas pikniks”
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Krāšņais festivāls “Jubilāru salidojums”: jau šīs nedēļas nogalē Limbažos
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Ministri eksperimentēs? Valdība dosies mēnesi ilgā atvaļinājumā
1 stunda
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Sandra Dieziņa: Vai nepieļaus “universāla partijas cilvēka” nonākšanu amatā? 1
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Rīgas “Dinamo” puiši Liepājā sāk gatavoties 12.KHL sezonai
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Otrdien daudzviet Latvijā stipri līs un dārdēs pērkons
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Šovakar Latvijā būs vērojams daļējs Mēness aptumsums
1 stunda