Kokteilis
Baudi

Ne tikai gultā: TOP 3 vietas grāmatas lasīšanai0

Foto: Pexels

Lai gan nereti var šķist, ka mūsdienu steidzīgā ikdiena un piepildītā informācijas telpa ir samazinājusi vēlmi lasīt grāmatas, rosība grāmatnīcās uzbur citu ainu. Lasīšana kļuvusi par sava veida meditāciju – iespēju aizbēgt no ikdienas steigas, veltīt laiku sev, kā arī paplašināt savu redzesloku, tādēļ Jānis Roze iesaka 3 vietas, kur ikdienas steigā rast kaut īsu, bet brīdi, ko veltīt mīļākās grāmatas lasīšanai.

1. Laiks, ko izmantot, esot ceļā

Foto: Pexels

Daudzi no mums ikdienā vismaz 30 minūtes pavada sabiedriskajā transportā. Ceļš, kas jau sen zināms no galvas un ved mūs ikdienas ierastajā ritmā, tā vien mudina nodarbināt prātu ar dažādu jautājumu risināšanu un nereti satraukties pirms laika. Pierādīts, ka, lasot grāmatu, uzmanība tiek koncentrēta tikai uz stāstu, tādējādi ļaujot nedomāt par gaidāmajiem dienas notikumiem, bet relaksēties un nodoties sev vēlamajam tēlam, vietai un laikam. Atpūtināts prāts vieglāk pieņem jaunu informāciju, tāpēc ieteicams pirms lieliem dienas plāniem veltīt mirkli lasīšanai.

2. Grāmata un vannas baudīšana

Publicitātes foto

Grāmatas lasīšana ir intīms process, kas ļauj lasītājam iejusties dažādos tēlos un piešķir jaunas sajūtas ikdienā. Pieklusināts apgaismojums, sveces, vannas ūdens, kas smaržo pēc saulainas vasaras dienas, un iemīļotā grāmata – lielisks veids, kā gūt mieru ķermenim un prātam. Kā liecina STENDERS pētījums, 64% Latvijas iedzīvotāju ikdienas higiēnas procedūrām izvēlas vannu, savukārt katrs otrais vannošanos apvieno ar citām nodarbēm. Teju trešā daļa iedzīvotāju, kas vannā pavada 40–50 minūtes, vannošanos papildina ar labu grāmatu vai žurnālu.

3. Kafijas pauze pilsētā kopā ar iemīļoto grāmatu

Foto: Pexels

Iemīļotākā kafejnīca, saules ieskauts parka soliņš vai terase var būt īsta miera osta ikdienā nogurdinātajam prātam. Latvijas Kultūras akadēmijas aptauja liecina, ka Latvijas iedzīvotāji galvenokārt iecienījuši daiļliteratūru (vēsturiskos, romantiskos un kriminālromānus) un vēsturisko literatūru. Lai gan var šķist, ka sabiedriskās vietās apkārtējie cilvēki var radīt lieku troksni, tomēr iemīļotie grāmatas varoņi kopā ar tasi karstas kafijas būs piemērots veids, kā iegrimt paralēlā pasaulē un veltīt laiku tikai sev.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Labvēlīgais tips” piedāvā jaunu dziesmu “IA jeb Operācija i – 2. daļa”
5 stundas
KD
Krista Dzidzēviča
Kokteilis
Populārais amerikāņu šovs parodē Levitu
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Uģis Kuģis atklāj, ka ikdienā ar sievu guļ atsevišķās gultās
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Rīgas Centrāltirgus” cigarešu lietā iesaistīto uzņēmēju Visoru patur apcietinājumā
1 stunda
LE
LETA
Sports
WADA uz četriem gadiem diskvalificē Krieviju
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
TIEŠRAIDE: Latvijas Banka rīko diskusiju par risinājumiem nabadzības un nevienlīdzības mazināšanai
Tiešraide 38 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Sinoptiķi prognozē, ka tuvākās dienas Latvijā būs vēsākas un sausākas
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Rīgas brīvostas bijušais pārvaldnieks Leonīds Loginovs izveidojis kompāniju “Kurlanders” 1
5 stundas