Kokteilis

Nacionālā teātra vasarīgā atgriešanās Valkā0

Valkas pilsētas estrādē 12. jūlijā Latvijas Nacionālā teātra aktieru koncertā “Vasaras rapsodija” izskanēs populāras un tautā iemīļotas dziesmas no teātra izrādēm un jaunāko iestudējumu dziesmas, ar kurām teātris elpo pēdējās sezonās.

Tā nav nejaušība, ka Nacionālā teātra aktieru koncertam “Vasaras rapsodija” devīze ir “Latvijas Nacionālais teātris atkal Valkā!”, jo tā tiešām ir teātra atgriešanās Valkā. “2017. gada augustā Nacionālais teātris pēc Valkas domes un jo īpaši Venta Armanda Kraukļa iniciatīvas izveidoja uzvedumu “Valka. Latvija. Brīvība” par godu Latvijas simtgadei. Tas augstu tika novērtēts, un šo uzvedumu mēs izrādījām ne tikai Valkā, bet arī Rīgā. Tas bija radoši interesants laiks un tāpēc arī bija vēlēšanās atgriezties. Jāsaka gan, ka teātrim ir vēl senāka, vēsturiska saikne ar Valku, jo tieši Valkā ir Nacionālā teātra pirmsākumi,” skaidro teātra producente Ilona Matvejeva.

Nacionālā teātra aktieri Agnese Cīrule, Madara Botmane, Zane Dombrovska, Dita Lūriņa, Ainārs Ančev­skis, Raimonds Celms, Mārtiņš Egliens un Mārcis Maņ­jakovs kopā ar mūziķu grupu Raimonda Macata vadībā izdziedās skaistākās un jautrākās dziesmas no teātra repertuāra izrādēm “Man 30 gadu”, “Zem diviem karogiem”, “Kerija. Retrospekcija”, “Adata”, “Sfinksa”, “Sensācija” un citas. “Koncerta repertuārā skanēs labākās, atpazīstamākās dziesmas no mūsu teātra izrādēm. Dziesmas, kas saistās ar mūsu teātri, sākot no “Adatas”, “Sfinksas” un “Kerijas”, bet kas jau sen dzīvo savu dzīvi ārpus teātra, tāpat Raimonda Paula dziesmas. Bet mēs vēlamies skatītājus iepazīstināt arī ar tām dziesmām, kas ir jaunākajās repertuāra izrādēs, ar ko teātris elpo tagad,” stāsta Ilona. Koncertā skanēs Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Zigmara Liepiņa, Jāņa Lūsēna, Imanta Kalniņa, Nika Matvejeva, Valda Zilvera, Ulda Stabulnieka un Aigara Grāvera dziesmas.

Rapsodija – tie ir brīvas formas skaņdarbi, parasti par tautas mūziku. Vaicāju Ilonai, kāpēc “Vasaras rapsodija”. “Koncertu vadīs Mārtiņš Egliens. Mums tā nebūs tikai dziedāšana, bet arī aprunāšanās ar skatītāju brīvā formā. Tā īpašā enerģijas apmaiņa. Mums visiem – gan aktieriem, gan skatītājiem – tas ir atvaļinājuma laiks, un tik brīvi mēs nākam ciemos pie sava skatītāja. Tā nu kopā izlēmām, ka tā būs “Vasaras rapsodija”,” atklāj Ilona.

 

12. VII 19.00 Valkas pilsētas estrāde

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10

LA.lv