Kokteilis
Apbrīno

Mūziķis Jānis Šipkēvics pārcēlies dzīvot 100 km attālumā no Rīgas, meža vidū0

Foto – Leta

Grupas “Instrumenti” solists un dziesmu autors Jānis Šipkēvics (35), kurš pazīstams arī ar skatuves vārdu Shipsea, jau kādu laiku dzīvi pilsētas centrā nomainījis pret mieru un klusumu, ko radis vientuļā mežsarga namiņā meža vidū simts kilometru attālumā no Rīgas.

Lai gan Jāņa lielais sapnis, kā viņš atklāj žurnālam “Kas Jauns”, ir dzīvot pie jūras, arī dzīvei meža vidū nav ne vainas, jo pie mājas ir dīķis un netālu upe. Ūdeni mūziķis ņemot no akas, bet malku pats gādā mežā un ar ķerru ved mājās. Kopā ar Jāni mājā dzīvo arī mantojumā no iepriekšējiem saimniekiem palicis suns jauktenītis un divi no patversmes paņemti kaķi. Nebūtu iebildumu arī pret kādu lielāku dzīvnieku, piemēram, aitu, bet tas prasītu papildus rūpes un vajadzētu uztaisīt žodziņu.

Jānis atzīst, ka pēdējos mēnešos uz Rīgu nākas braukt katru dienu, bet attālums liek dienu rūpīgāk saplānot. “Kādreiz, dzīvojot Rīgā, jutos, ka atnāku ar visu – telefonu, datoru, domām – mājās. Tas bija nebeidzami, ka darbs tika nests uz mājām un es pamodos nevis mājās, bet darbā.

Tagad tā distance, ko veicu, ja dodos uz Rīgu un atpakaļ, ir kā bufera zona.”

Pamazām Jānis iekopj piemājas teritoriju, ir sastādījis ābelītes, ķiršus, smiltsēršķus, arī dažādus krūmus – upenes, jāņogas un ēršķogas. Ik pa laikam jānomaina plēve vecajai siltumnīcai, jo ik gadu pavasaris sākas ar brīnišķīgu stādu komplektu. Viņš atzīts, ka dzīvojot laukos, beidzot sajūtas kā īsts cilvēks.

Grupas “Instrumenti” dziesma “HES un tu”:

LA.lv