Jau vēstījām, ka mūziķis Jānis Šipkēvics juniors, viens no pašmāju grupas “Instrumenti” dibinātājiem un dalībniekiem, pametis dzīvi Rīgā un pārcēlies uz laukiem, kopā ar viņu jaunajā īpašumā dzīvo arī vairāki ģimenes mīluļi.

Intervijā jūnija žurnālam “Astes” mūziķis par savu suni Robertu stāsta: “Viņš ir vienkārši mājas dieviņš. Es Robertu dabūju jau pusaudzīti. Sastapām viņu vietā, kur es tagad dzīvoju. Viņš tur klimta, nē, patiesībā dzīvoja pie ķēdes un īsti nevienam nepiederēja. Mēs viņu pieņēmām savās mājās, atradinājām no ķēdes, un nu viņš ir kļuvis par supermīļāko un superpacietīgāko dzīvnieku”.

Jāņa ģimenē bez Roberta dzīvo arī divi bezšķirnes kaķi – Miķelis un Elza, šos kaķēnus savulaik kopā ar brāļiem un māsām izsvieda miskastē, par laimi – tos atrada un meklēja tiem jaunas mājas.

Jānis žurnālam “Astes” stāsta, ka viņaprāt dzīvnieki dzīvē ienāk zemapziņā plānoti, bet nejauši. “Tiesa, nekad neesmu gribējis noteikti šķirni, vai, teiksim, suni automašīnai pieskaņotā krāsā. Man šķiet, ka īstie dzīvnieki pie tevis atnāk paši.”

Mūziķis teicis, ka šī, protams, ir gluži cita pieeja kā tiem, kas brauc pēc īpašās šķirnes dzīvniekiem, piemēram, uz ārzemēm, pēta parametrus un maksā milzīgu naudu. Viņš sacījis, ka viņam tas šķiet nenopietni – kā joks un rota. Un aicināja cilvēkus doties uz patversmēm, kur mīt brīnišķīgas dvēseles!

Tāpat mūziķis atzinis, ka nevar iztēloties, ka varētu par šķirnes dzīvnieku samaksāt milzīgu naudu – “Summu, par kuru kāds cits dzīvnieks varētu gadu paēst,” – tā Jānis intervijā “Astēm”.

Šķīst zilas dzirksteles! #hesuntu #instrumenti 💥@abgunste

A post shared by Jānis Šipkēvics (@shipseanet) on

Mammuks 💙

A post shared by Jānis Šipkēvics (@shipseanet) on

Dāmas studijā!

A post shared by Jānis Šipkēvics (@shipseanet) on

Pīrādziņš divi.

A post shared by Jānis Šipkēvics (@shipseanet) on