Kokteilis
Baudi

Mūziķis Dzintars Čīča: bučas visiem! Gaidāma dubult-ballīte0

Publicitātes foto

Šogad dziedātajam Dzintaram Čīčam divas jubilejas – 25 gadi un 15 gadi uz skatuves. Dziedātājs 16. februārī Jēkabpils Tautas namā uzsāk jubilejas koncerttūri “Bučas visiem!”. Pats jubilārs pārliecinoši teic: “Tā būs, iespējams, mana visu laiku krāšņākā programma!”

Koncertos izskanēs visu laiku populārākās Dzintara dziesmas – “Nāc un dziedi”, “Par to”, “Tu esi vasarā”, “Likteņlīnijas” un neizpaliks arī klausītāju iemīļotās čigānu romances. Kopā ar solistu muzicēs instrumentālā grupa pianista Anatolija Livčas vadībā, bet koncertu vadīs Kaspars Antess.

Nav noslēpums, ka Dzintars dzīvo un strādā Anglijā, bet tas netraucēja viņam gatavoties jubilejas koncertiem. “Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, aktīvi koncerta repertuāru veidojam jau teju gadu. To darījām lēni, nesteidzoties un visu sīki pārdomājot, jo 25 gadu jubilejas programma ir īpaša. Pārsvarā mūsu radošās sapulces un pat mēģinājumi notika ar “Skype” starpniecību. Kad vien Dzintars Anglijā bija brīvs no darba, viņš gatavoja dziesmas. No 1. februāra Dzintars ir Rīgā un nu katru dienu mēģinām kopā ar grupu,” atklāj Kaspars.

Dzintara jubilejas koncertiem ir drosmīgs nosaukums “Bučas visiem!”. “Es ticu, ka tieši drosme un atklātība ir tie trumpji, ar ko Dzintars valdzina klausītājus jau 15 gadus. Visas mūsu kopīgi veidotās dziesmas ir ļoti atklātas, bez izlikšanās, jo tādi mēs abi arī esam dzīvē. Nemākam tēlot dižos, cēlos, nepieejamos, mēs esam vienkārši čigānzēni, kas mūzikā stāsta par savu dzīvi tiktāl, cik nu mēs to saprotam,” atzīstas Kaspars un Dzintars apstiprina: “Ja man kaut kas jātēlo, man tas neizdodas, tāpēc nekad nebūšu aktieris. Savulaik, kad vēl ar Kasparu nestrādājām, man producenti un komponisti daudzkārt lika darīt manam raksturam netipiskas lietas. Tagad māku skaidri pateikt “nē” tam, kas nav mans. Man patīk skaidri izrādīt emocijas un es tiešām šajā jubilejā vēlos būt tas, kas sūta saviem klausītājiem bučas.”

Dubultā jubileja ir laiks, kad pārvērtē paveikto un plāno nākotni. “Mans lielākais ieguvums ir mani klausītāji.

Nekādas balvas, nekādas nozares profiņu atzinības nelīdzinās tam, kas ir man – stabila auditorija, kas vienmēr mani gaida.

Man nesen darba kolēģi lika apzināties, ka laikam tiešām esmu ieguvis daudz mūzikā, jo, kad it kā starp citu pateicu, ka 2006. gadā karalienes Elizabetes II vizītes laikā Rīgā esmu viņai uzstājies “Arēnā Rīga”, mani gandrīz vai par svēto padarīja. Ieguvumu šo gadu laikā ir daudz,” smaidot teic Dzintars un, par nākotni runājot, nosaka: “Tas, ko vēlos turpmāk, ir iespēja laiku pa laikam doties atkal pie klausītājiem ar jaunām atziņām caur mūziku. Mani neinteresē iekarot pasauli, arī lielās balvas man nevajag, gribu mierīgi dzīvot un dziedāt.”

Saistītie raksti

Dzintaram ik pa laikam ir radošās pauzes, bet no tā klausītāju skaits zālēs nemainās. Kur slēpjas viņa popularitāte? “Uz to var atbildēt tikai mani klausītāji. Bet es zinu, ka pa īstam klausītājus uzrunā tikai solisti, kuri nemelo un kuri mīl to, ko dzied. Es tam atbilstu,” smaidot teic Dzintars. Runājot par radošajiem plāniem, Dzintars atklāj: “Šī jubilejas sezona ir tik piesātināta, ka es nedzīvoju vēl domās par nākamo radošo projektu. Es šobrīd esmu tikai un vienīgi šajā programmā. Pēc šīs koncertsezonas gan atgriezīšos Anglijā, kur man ir labs un stabils darbs.”

“Bučas visiem” video versija:

Kad un kur?
16.02 plkst. 19:00 – Jēkabpils tautas namā
17.02 plkst. 17.00 – Alūksnes kultūras centrā
18.02 plkst. 15.00 – Bauskas kultūras centrā
22.02 plkst. – teātra namā “Jūras vārti” Ventspilī
23.02 plkst. 19.00 – Jelgavas kultūras namā
24.02 plkst. 18:00 – Rojas kultūras centrā
25.02 plskt. 15.00 – Rīgas Latviešu biedrības namā
2.03 plkst. 19.00 – Tukuma pilsētas kultūras namā
3.03 plkst. 19.00 – Talsu tautas namā
4.03 plkst. 15.00 – koncertzālē “Valmiera”
8.03 plkst. 19.00 – Liepājas OC Rožu zālē
Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
Cena: no EUR 7 līdz 12

LA.lv