Pērnā gada 7. novembris uz visiem laikiem mainīja grupas “Dakota” mūziķa, viena no Latvijas labākajiem mutes harmonikas meistariem, ģitārista un vijolnieka Aleksandra Šlujeva (49) dzīvi. Neuzmanības vai pārdrošas rīcības rezultātā, ar ripzāģi gatavojot dēlam koka putnu būrīti, kur ielikt dzīvu gaili Mārtiņdienas svinībām bērnudārzā, Aleksandrs vienā mirklī zaudēja četrus kreisās rokas pirkstus.

Operācija, kas ilga desmit stundas, tika veikta Mikroķirurģijas centrā Rīgā. Žurnālam “Privātā Dzīve” mūziķis atklāj: “Mazā pirkstiņa galu nemaz nemēģināja piešūt atpakaļ, jo tas bija saārdīts. Sākumā mēģināja piešūt trīs pirkstus, taču zeltnesi neizdevās atjaunot, tādēļ piešuva divus. Rādītājpirksts, par kuru sākumā bija vismazākās cerības, pieauga, taču otrs noturējās tikai nedēļu. Pirksts kļuva melns, sākās gangrēna”.

Aleksandram, kurš šobrīd ir bezdarbnieks, vislielākais atbalsts ir sieva Maira, ar kuru kopā tiek audzināti trīs dēli – Roberts (13), Ričards (11) un sešgadīgais Alans Aleksandrs. Maira atzīst, ka notikušais ir bijis smags trieciens Aleksandram. “Zaudēt pirkstus Aleksandram ir tāpat kā kaislīgam grāmatu lasītājam pēkšņi zaudēt redzi. Notikušais ir izrāvis gabalu no viņa sirds. Nav noslēpums, ka daudzi vīrieši šo tukšumu mēdz aizpildīt ar alkoholu. Man ir liels prieks, ka Aleksandrs nav starp viņiem. Viņš nav sabrucis”.
Līdzekļi mūziķa ārstēšanai tika saziedoti, pateicoties sociālajam atbalsta fondam mūziķiem “Līdzskaņa”.

Mūziķim priekšā ir rehabilitācija, vingrojumi un cita veida ārstēšana. Aleksandrs ir pārliecināts, ja izdosies kreiso roku slabot tā, ka spēj satvert un noturēt vijoles lociņu un mediatoru, viņš iemācīsies spēlēt kreiļiem paredzētu vijoli un ģitāru, kur vadošā ir labā roka. Tas ir sarežģīti, bet iespējams ir viss.