Kokteilis
Baudi

Mūzikas svētki ar lieliskiem kungiem0

Publicitātes foto

Ventspils teātra namā “Jūras vārti” 4. oktobrī uz sava jaunā albuma atvēršanas koncertiem uzlūdz kungi – Guntis Skrastiņš, Artis Robežnieks, Andris Skuja, Žoržs Siksna, Dainis Porgants un izcilais saksofona virtuozs Raivo Stašans. Jaunā koncertprogramma “Dzimtai zemei” klausītājus priecēs ar labu humoru, pārsteigumiem un lielisku mūziku.

Šis ir arī Latvijas jubilejas gads, tāpēc galantie kungi jaunajā koncertprogrammā izdziedās skaistākās dziesmas par Latviju, būs dažādi pirmatskaņojumi, instrumentāli skaņdarbi no saksofonista Raivo Stašana topošā soloalbuma, kā arī sen nedzirdēti hiti.

Par koncertprogrammas muzikālo daļu un dziesmu aranžijām parūpējies daudzu koncertā izpildīto dziesmu autors Gaitis Lazdāns. “Ar dziesmu izvēli ir tā – praktiski 90% šajā koncertprogrammā ir manis komponētas dziesmas, jo ar katru no šiem kungiem man ir bijusi sadarbība jau senāk. Vienīgi Artim Robežniekam un Žoržam Siksnam ir sanācis kaut ko uzrakstīt speciāli vai arī pielāgot. Artis, piemēram, izpilda pāris dziesmas, ko savulaik uzrakstīju Jānim Paukštello. Un ziniet, manuprāt, viņš to dara fantastiski! Artis arī izpilda pāris paša sacerētas dziesmas akustiski – ar ģitāru. Tāpat arī saksofonists Raivo Stašans izpilda mūsu kopdarbus, kas tiks iekļauti jaunajā Raivo instrumentālās mūzikas solodiskā. Mēs pie tā aktīvi strādājam. Speciāli šim projektam esmu rakstījis Žoržam un arī kungiem kopā,” dziesmu izvēli atklāj Gaitis un piebilst, ka, protams, neizpaliek arī kāds zelta hits no Raimonda Paula repertuāra. “Bet vispār šīs programmas mērķis bija uztaisīt kaut ko atšķirīgāku, lai klausītājam ir interesanti, jo koncertā skan manis rakstītās dziesmas, kas bieži tiek atskaņotas “Latvijas Radio 2″ viļņos, bet koncertos reti vai vispār nekad. Tāpēc šie koncerti ir sava veida iepazīšanās gan ar mani, gan ar manu daiļradi klātienē.”

Šajos vakaros uz skatuves kāps seši lieliski mākslinieki, kas spēj arī pa vienam piepildīt skatītāju zāles. Kad vaicāju Gaitim, vai viņam bijis grūti vai viegli šos lielos māksliniekus apvienot vienā programmā, viņš atbild: “Ziniet, šie mākslinieki tiešām visi ir lielas personības – meistari ar lielo burtu, un tieši tāpēc viņiem nav kaut kādas nepamatotas ambīcijas. Viņiem nevienam nekas nav jāpierāda. Darbi paši runā par sevi, un viņi ir vienkārši forši džeki! Mums kolektīvā ir fantastiska atmosfēra, līdz ar to atliek vien izvēlēties labu repertuāru, salikt visu pareizā secībā un doties pie klausītājiem. Esmu drošs, ka ar katru no viņiem es varētu uztaisīt labu koncertprogrammu, bet pagaidām par to tikai sapņoju…”

Šogad tiek izdots koncertapvienības “Uzlūdz kungi” pirmais debijas albums, kas noteikti būs pieejams arī koncertu norises vietās. Jaunajā diskā iekļautas ne tikai mākslinieku solodziesmas, bet arī kopīgi izpildītās – “Dzimtai zemei”, “Mūsu sirdis pieder jums”, “Ar tevi vien” un citas. “Šie būs svētki gan klausītājiem, gan arī pašiem māksliniekiem,” neslēpj Gaitis.

 

4. X 19.00 teātra namā “Jūras Vārti” Ventspilī

8. X 19.00 VEF kultūras pilī Rīgā

13. X 18.00 Aizkraukles kultūras namā

14. X 18.00 Kuldīgas kultūras centrā

19. X 19.00 Līvānu kultūras centrā

20. X 17.00 koncertzālē “Valmiera”

21. X 16.00 Gulbenes kultūras centrā

26. X 19.00 Mālpils kultūras centrā

27. X 17.00 “CATA” kultūras namā Cēsīs

28. X 16.00 Limbažu kultūras namā

1. XI 19.00 Jelgavas kultūras centrā

2. XI 19.00 Jūrmalas kultūras centrā

3. XI 16.00 Talsu tautas namā

4. XI 16.00 Viesītes kultūras pilī

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadīze.lv

Cena: EUR 6 – 15

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Rutulis atklāj, kurš dziedātājs Latvijā var atļauties Maestro Raimondu Paulu uzrunāt uz “tu”
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO: “plus – size” supermodele Ešlija Grema atklāj, ka ir sava pirmā bērniņa gaidībās
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Pensionāru federācijas vadītāji nejūtas vainīgi. Ar slēgto banku bija sadarbības līgums
7 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kā kredītu piedāvātāji dabū mani rokā?
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Glābēji sīkāk par traģēdiju: ugunsgrēkā bojā gājusi 8 gadus veca meitene
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
Krievijā treniņa laikā mirusi perspektīva vieglatlēte
5 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Pirms 30 gadiem tika pavērts dzelzs aizkars
6 stundas