Kuldīgas Kultūras centrā 22. septembrī Muzikālā apvienība “Paldies Tev, draugs” piedāvā koncertizrādi “Ceļojošais vijolnieks”, kuras iedvesmas avots ir latviešu tautas neviltotā un patiesā mīlestība uz dziesmu. Mākslinieki aicina ikvienu uz aizraujošu piedzīvojumu ar krāšņiem tērpiem, smeldzīgām dziesmām un temperamentīgām dejām.

Koncertapvienības “Paldies Tev, draugs” ideja ir apvienot dažādus, Latvijā populārus un talantīgus mūziķus vienā koncertprogrammā, kā arī dažādas paaudzes mūziķus vienā koncertā, lai tā būtu pēc iespējas interesantāka plašākai klausītāju auditorijai. Kaspars Pudniks atklāj, kas būs koncertuzvedumā: “Es izveidoju netipisku koncertprogrammu, kurā garlaicīgi nebūs nevienam, kur būs humors un sentiments, kur varēs sajust smeldzi un smaidošu pārsteigumu, jūtot līdzi koncertizrādes tēliem. Var pat teikt, tāds “mini mūzikls latviešu gaumē ar eiropiešu garšvielām Skaistākās un jutekliskākās latviešu mīlas dziesmas, jauni un vēl nedzirdēti dziesmu pirmatskaņojumi, eksotisko deju teātris, pārsteidzoši dueti, krāšņi tērpi, Andra Daņiļenko jodelēšana Šveices kalnos, veltījums Latvijas simtgadei, Jāņa Krūmiņa nepārspētā upes deja (riverdance), karstasinīgas romu melodijas, Antras Ozolas mobilais duets internetā, latviešu izcelsmes itāļu mafiozo solo uz zelta saksofona, studenta jaunā dziesma, mans vijoles solo uz vienas stīgas, jautri monologi un humora pilni dialogi, un vēl daudz dažādu spraigu un aizraujošu priekšnesumu”.”

Gatavošanās koncertuzvedumam ir spraiga, un Kaspars ir karstasinīgs mūziķis, kuram šad un tad arī kāda stīga koncerta laikā plīst. Par vijoles spēlēšanu uz trīs un pat vienas stīgas Kaspars smaidot teic: “Spēlēt uz vijoles ar trīs stīgām četru vietā un izmantot lociņu, uz kura ir tikai 20% no nepieciešamā astru daudzuma, – ir jāmāk! Un jādara viss tieši tā, lai neviens to nepamanītu. Šajā programmā paredzēts mans solo uz vienas stīgas, tādēļ līdz 22. septembrim, kad būs pirmais koncerts Kuldīgā, vēl divas stīgas varu atļauties pazaudēt.” Tagad tā ir gatavošanās programmai, kur būs jāspēlē pat uz vienas stīgas, bet ir arī bijuši neplānoti stīgas plīsumi koncerta laikā. “Šovasar, kad ir tik liels karstums, tās plīst biežāk. Pēdējā saplīsa tieši koncerta laikā, visiem bija ļoti “jautri”, kā es tikšu līdz skaņdarba beigām, stīgai karājoties pār vijoles korpusu, bet man nav jāpierod. Spēlējot kaislīgu un mazliet agresīvu mūziku, klausītājiem dažkārt šķiet, ka tūlīt tā vijole izšķīdīs manās rokās visu acu priekšā. Taču tā vēl nav bijis, lai gan astri iet pa gaisu un stīgas mēdz plīst, kā parasti visnepiemērotākajā brīdī,” atceras Kaspars.

Kaspars koncertuzvedumā uz skatuves nebūs viens. Aizraujošajā mūzikas piedzīvojumā piedalās arī Jānis Krūmiņš no grupas “Apvedceļš”, Andris Daņiļenko, Māris Trankalis, Antra Ozola no “Menueta”, Ravita Kreicberga, Margarita Konošonoka un Eksotisko deju teātris.

“Mēs visi dāvināsim jums neaizmirstamu ceļojumu divu stundu garumā no Kurzemes līdz Šveices Alpiem un no Īrijas līdz Latgales zilajiem ezeriem,” atklāj Kaspars.

Kad un kur?

 • 22. 09 plkst. 19.00 Kuldīgas Kultūras centrā
 • 28. o9 plkst. 19.00 Alūksnes Kultūras centrā
 • 29. 09 plkst. 19.00 Valkas pilsētas kultūras namā
 • 5. 10 plkst. 19.00 Madonas pilsētas kultūras namā
 • 11. 10 plkst. 19.00 Ādažu kultūras namā
 • 13. 10 plkst. 19.00 Slampes Kultūras pilī
 • 16. 10 plkst. 19.00 Siguldas pagasta kultūras namā
 • 19. 10 plkst. 19.00 Iecavas kultūras namā
 • 20. 10 plkst. 18.00 Viesītes Kultūras pilī
 • 21. 10 plkst. 17.00 Liepājas Latviešu biedrības namā
 • 27. 10 plkst. 15.00 Nīgrandes pagasta Kalnu kultūras namā
 • 30. 10 plkst. 19.00 Jelgavas kultūras namā
 • 31. 10 plkst. 19.00 Rīgā, VEF Kultūras pilī
 • Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
 • Cena: EUR 8 – 25