Kokteilis
Baudi

Gada vērtīgāko popa un roka dziesmu aptauja “Muzikālā banka” pirmoreiz Daugavpilī0

Publicitātes foto

Gada vērtīgāko popa un roka dziesmu aptaujas “Muzikālā banka 2018” noslēguma ceremonija, piedaloties aizvadītā gada iemīļotākajiem Latvijas mūziķiem, pirmoreiz notiks Latgalē Daugavpils Olimpiskajā sporta centrā 9. februārī. Lai arī uz ceremoniju biļetes vairs nav pieejamas, vēl var pagūt uz tās ģenerālmēģinājumu. Fināla šovs būs baudāms arī tiešraidē “Latvijas Radio 2” un Latvijas Televīzijā.

“Latvijas Radio 2” dziesmu aptauja “Muzikālā banka” ir radio šovs, kurā jau 18 gadus ar klausītāju balsojumu tiek noteiktas vērtīgākās un visvairāk mīlētās Latvijas mūziķu aizvadītajā gadā radītās dziesmas. Arī šogad “Muzikālās bankas” aptauja noslēdzas ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalās tie dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbi no radioklausītāju un žūrijas puses tikuši novērtēti visaugstāk. Ilgus gadus “Muzikālās bankas” fināls noritēja Ventspilī, bet pērn, pārtraucot sadarbību ar Ventspili, fināla šovs nenotika, tā vietā balva pieticīgi tika pasniegta turpat Latvijas Radio studijā. Šogad fināla ceremonija atgriežas ar jaunu vērienu, turklāt negaidīta ir tās vieta – pirmoreiz “Muzikālās bankas” fināls norisināsies Daugavpilī.

Par vērtīgākās dziesmas titulu šogad cīnīsies fināla 15 dziesmas, kas tika noteiktas klausītāju balsojumā janvārī. Uz skatuves Daugavpils Olimpiskajā centrā kāps “Prāta vētra”, Dons, “Musiqq”, Intars Busulis, Aija Andrejeva, “Mesa”, “The Sound Poets”, “Double Faced Eels”, “Bermudu divstūris”, Ivo Fomins, “Jauno Jāņu orķestris”, Jānis Stībelis, Markus Riva, “Tautumeitas”, Marta Grigale un citi iemīļoti mākslinieki.

Finālšova radošais producents Jānis Kļaviņš atzīst, ka šoreiz “Muzikālā banka” būs nepieredzēti krāšņa, temperamentīga un viesmīlīga, kas piestāv Daugavpilij un Latgales reģionam kopumā. “Mēs turpināsim labi iesakņotās tradīcijas, lai mūziķi to sauktu par gada visvairāk gaidīto ballīti, bet skatītāji azartiski justu līdzi visiem māksliniekiem,” stāsta J. Kļaviņš.

Fināla balsojuma rezultātus proporcionāli 50:50 noteiks klausītāju balsojuma un ekspertu vērtējuma kopsumma. Klausītāju balsojums par 15 labākajām aizvadītā gada dziesmām jau beidzies 31. janvārī, un līdztekus klausītāju balsojumam dziesmas vērtē arī profesionāla un neatkarīga “Muzikālās bankas” ekspertu padome, kurā šogad piedalās komponists Zigmars Liepiņš, etnomuzikologs un komponists Valdis Muktupāvels, ģitārists, komponists, aranžētājs Mārcis Auziņš, mūziķis, kordiriģents Jānis Ozols, diriģents un Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags, mūziķis Aigars Grauba, operas solisti Ilona Bagele un Jānis Apeinis, dziedātāja Aija Vītoliņa, mūzikas apskatnieks un mūziķis Jānis Žilde.

“Latvijas Radio 2” direktors Armīns Ronis pauž gandarījumu par to, ka sabiedriskais medijs jau 18 gadus var piedāvāt populārās mūzikas “fotogrāfiju” gada griezumā: “”Muzikālās bankas” popularitāte no dziesmu iesniedzēju un aptaujas dalībnieku puses ir nemainīgi augsta. Līdz finālam nokļūst labākie no labākajiem vai, pareizāk sakot, klausītāju iemīļotākie no iemīļotākajiem. “Latvijas Radio 2″ auditorija – vairāk nekā pusmiljons klausītāju nedēļā – ir, iespējams, viens no objektīvākajiem sietiem vērtīgāko dziesmu noteikšanā. Tāpēc finālšovs nekad nav licis vilties,” uzsver A. Ronis.

Kad un kur?

  • Daugavpils Olimpiskajā centrā
  • 9.II 14.00 – ģenerālmēģinājums
  • 9.II 19.00 – fināls
  • Biļetes (ģenerālmēģinājums): “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 5
LA.lv