Kokteilis
Dzīvo

Arvīds Mūrnieks tiek pie komponista Kublinska dzīvokļa, bet dēls paliek bešā0

Foto – Leta

Pirms nedēļas aizsaulē 81 gada vecumā pēc otrā insulta devās komponists, tādu zināmu dziesmu kā “Zemeņu lauks” un “Noktirne” autors Aleksandrs Kublinskis. Mūža nogalē rūpes par komponistu bija uzņēmies ārsts un mūzikas izdevējs Arvīds Mūrnieks, kura īpašumā, kā vēsta žurnāls “Kas Jauns”, nu nācis Kublinska dzīvoklis Āgenskalna mākslinieku namā.

Šajā dzīvoklī komponists savulaik ievācās kopā ar savu trešo sievu Jolantu Kublinsku un tikko dzimušo dēlu Sandri. Tomēr pēc desmit gadiem, neizturot nebeidzamo bohēmu un regulāro dzeršanu, Jolanta kopā ar dēlu pārcēlās pie savas mātes.

2003. gadā Arvīda Mūrnieka vadītās izdevniecības “Baltic Record” paspārnē tika izdota Aleksandra Kublinska labāko dziesmu izlase, un komponists kļuva par biežu viesi izdevniecības telpās. Tad arī atklājusies mūziķa skaudrā sadzīve un parādi. Lai gan sākotnēji atteicies no Kublinska vēlmes norakstīt dzīvokli viņam, beigās tomēr Arvīds Mūrnieks piekritis, jo sapratis, ka arī viņa labdarības mēram ir savas robežas. “Ja būtu ķirurgs, droši vien to nogrieztu kā ar nazi, bet, tā kā esmu bērnu ārsts, lietas mēdzu kārtot maigi, ar zināmu auklēšanos…”.

2007. gadā starp abiem tika noslēgts uzturlīgums, kā rezultātā Mūrnieks kļuva par dzīvokļa īpašnieku un uzņēmās tālāku mākslinieka aprūpi. Mūrnieks uzsver, ka viņa vienīgā vēlme bijusi, lai māksliniekam ir jumts virs galvas un viņš varētu savā mājā mūžu nodzīvot. “Esmu maksājis pilnīgu visu, ko paredzēja līgums. Šo desmit gadu laikā 100 procentus un vairāk esmu izpildījis.”

Nemierā ar šo situāciju ir Jolanta Kublinska, kura atklāj, ka savulaik piedāvājusi eksvīram noslēgt uzturlīgumu un aprūpēt viņu ar nosacījumu, ka dzīvoklis paliks abu dēlam, jo dzīvokli viņa savulaik izpirkusi, smagi strādājot. Komponists šķiroties mutiski apsolījis, ka dzīvoklis paliks dēlam, un viņa noticējusi…

LA.lv