Floriste un interjera dizainere Sofija Gardārsdotira no Islandes interneta vietnē “apartmenttherapy.com” publiskojusi sava mājokļa attēlus un dizaina koncepciju, kas liecina, ka viņai patīk miksēt aktuālo rūpniecisko kantrī stilu.

Sofijas uzņemtajos attēlos redzams, ka viņas mājokļa interjers nav statisks – tajā visu laiku notiek pārmaiņas atkarībā no gadalaikiem, saimnieku noskaņojuma un, jā, arī aktuālajām modes tendencēm. Tāds darbs! Tomēr galvenā “tendence” paliek nemainīga – tās ir ērtības četru cilvēku un suņa ģimenei.

Sofija atzīst, ka mājokļa iekārtošana nemaksāja dārgi. No vienas puses, jāpateicas radošajai sievas un vīra komandai, kuri bija vadošie interjera dizaineri paši savai mājai. No otras puses, ja vēlies bieži mainīt akcentus, labāk radoši iepirkties masu tirdzniecības vietās un lietotu mēbeļu veikaliņos, nevis meklēt ekskluzīvus dizaina priekšmetus. Turklāt katrā mājas istabā ir arī kaut kas pašu rokām darināts, piemēram, soli priekštelpā un viesistabā, plaukti dzīvojamā istabā un vēl daudz kas cits.

Sofija ir tik ļoti aizrāvusies ar noskaņas radīšanu, ka dzīvojamās istabas dīvānam ir pat divi dažādi pārsegi, abi no demokrātiskā “IKEA” veikala.

Saimniece un dizainere par māju:
Stils: Manuprāt, mūsu māju varētu nosaukt par “industriālo zemnieku namu”. Man patīk neitrālas krāsas un es cenšos radīt telpās rāmu noskaņu. Bieži tas nemaz nav tik viegli!

Iedvesma: Mans stils šāds ir bijis jau daudzus gadus, un savu blogu es arī veidoju kopš 2010. gada.

Iecienītais elements: Lielie logi atvērtajā ģimenes zonā ir viens no elementiem, kas piesaistīja mūsu uzmanību šai mājai.

Lielākais izaicinājums: Lai pilnībā atjaunotu māju, mums bija vajadzīgi seši mēneši. Tai period praktiski bijām bezpajumtnieki. Labi, ka mums ir labākie vecāki pasaulē, kuri uzņēma mūs kopā ar mazu bērnu un suni.

Ko saka draugi: Parasti pirmais, ko dzirdam, ir: “Ko esat nomainījuši kopš pēdējo reizi ciemojāmies?”, jo interjers nepārtraukti mainās. Man patīk kombinēt priekšmetus un atrast tiem jaunu vietu.

Lielākais klupiens: Zilā krāsa, ko izvēlējāmies mūsu pirmā dzīvokļa sienām. Domājām, ka dzīvojamajā istabā labi izskatīsies gaiši dzeltenas sienas un zils dīvāns, bet tas viss kopā pārāk atgādināja IKEA logo.

Lielākais lepnums, pašu rokām darināts: slīdošās durvis uz veļas mazgātavu, kā arī daudz mazu lietiņu, piemēram, vecs pulkstenis, kas pārvērsts par skapīti statujai. Un daudzi plauktiņi.

Lielākais ieguldījums: godīgi sakot, mēs reti ieguldām naudu patiešām dārgās lietās. Es parasti iepērkos lietotu mēbeļu un pašdarbnieku veikaliņos, atrodot tur daudz ko tādu, kas rosina manu iztēli. Šai mājai “jāstrādā” ģimenes labā, un mums ir divi delverīgi bērni, un ilgu laiku bija pat divi labradori. Tāpēc dārgas lietas man nešķiet sevišķi praktisks veids, kā tērēt naudu.

Labākais padoms: Atrodi savu stilu un turies pie tā. Tavam mājoklim jāatspoguļo tava personība, jāparāda, kas tev patīk un tevi aizrauj. Novērtē tīro prieku, ko gūsti, izgatavojot kaut ko savām rokām – un kas turklāt tik labi iederas tavā mājā.

Sapņu veikali: Man ļoti patīk veikali Restoration Hardware un Pottery Barn! Bet es dzīvoju Islandē, tāpēc ilgojos vienkārši spēt iepirkties Target un Amazon. Daudzi veikali nesūta savas preces uz Islandi, bet, ja to dara, cenas ir ļoti augstas.