Kokteilis
Dzīvo

“Mis Latvija” direktores Intas Fogeles pusmiljonu vērto nekustamo īpašumu mantos svešinieks “ar zelta rokām”0

Foto LETA

2016. gadā naktī uz 20. jūliju pašas dzīvoklī 59 gadu vecumā mūžībā aizgāja aģentūras „Mis Latvija” direktore Inta Fogele, kuru sarāvušos guļam uz grīdas atrada viņas aprūpētāja un Intas mammas friziere Māra Kalniņa. Tolaik, runājot par viņas aiziešanu, tika piesauktas gan viņas veselības problēmas, gan iespaidīgais, tolaik ap pusmiljonu eiro vērtais īpašums Rīgā, Āgenskalnā – 1836 kvadrātmetru liels zemesgabals ar divām divstāvu ēkām uz tā.

Žurnāls „Kas Jauns” atklāj, ka īpašums ir Fogeles dzimtas mantojums, ko Intas mamma Marga Lībere saņēmusi mantojumā no saviem audžuvecākiem un Intai vajadzēja būt tā vienīgajai mantiniecei, jo Margai citu bērnu nebija. Baldones ielas namā mitinājās gan Inta un viņas mamma, gan īrnieku ģimenes, kas deva zināmu finansiālu pienesumu.

Zemesgrāmatas ieraksts liecina, ka 2015. gada 23. aprīlī māte īpašumu atdāvināja Intai ar nosacījumu, ka bez viņas rakstiskas piekrišanas to nedrīkst ne pārdot, ne gūt kādu citu materiālu labumu.

Intas bēres, kas absolūti nebija Intas garā, organizēja jau minēta Māra Kalniņa, no kuras, kā izrādās, Inta pat baidījusies. Tolaik Mārai Intas mamma bija piešķīrusi ģenerālpilnvaru gan ar īpašumu, gan ar pašas veselību saistītos jautājumos. Savukārt vēl dzīves laikā Inta Fogele bija izteikusies, ka no mājas iedzīvotājiem tiekot vākti paraksti, lai viņu pataisītu par it kā „nepieskaitāmu”.

Daudzus izbrīnīja fakts, ka tikai nedēļu pirms savas nāves, Inta īpašumu bija atdevusi atpakaļ mātei. Tas nozīmēja, ka personai, kas rūpējās par Fogeles māti mūža nogalē, pastāvēja iespēja noslēgt „nokopšanas līgumu” un tikt pie nekustamā īpašuma. Tikai pēc meitas nāves Marga, pateicoties Intas Fogeles draudzenēm, kuras uzņēmās rūpi par sirmgalvi, saprata, ko nozīmē šī ģenerālpilnvara un to nekavējoties anulēja, kā arī atteicās no kontaktēšanās ar Māru.

Tomēr izskatās, ka valstij īpašums tomēr nebūs jāatstāj, jo pansionātā dzīvojošā šobrīd 90 gadu slieksni pārkāpusī Marga, šķiet, mājai mantinieku ir atradusi. Tas ir kāds īrnieks – 1971. gadā dzimušais Ivars Seleckis, ar kuru saimniece jau noslēgusi mantojuma līgumu. Tas paredz aizliegumu nekustamo īpašumu atsavināt, ieķīlāt vai apgrūtināt ar lietu tiesībām bez Margas piekrišanas. Savu īrnieku žurnālam „Kas Jauns”, Marga raksturo kā kārtīgu cilvēku ar zelta rokām, kurš zinot, kuram dažādu saimniecisku nebūšanu jautājumos piezvanīt.

LA.lv