Pasaulslavenais pavārs un ceļotājs Entonijs Burdēns miris 61 gada vecumā, kā ziņo pasaules mediji, – nepārprotami pašnāvības rezultātā.

Burdēns nomira Francijā, kur strādāja pie jaunākās epizodes savā CNN šovā “Parts Unknown”. Viņu piektdienas, 8. maija, rītā, viesnīcā bez dzīvības pazīmēm atrada tuvs draugs Ēriks Riperts.

Burdēns kļuva pazīstams ar saviem ceļojumu šoviem, kuros stāstīja par cilvēkiem un kultūrām caur ēdienu. “Parts Unknown” bija jaunākais šovs; kopš pirmās sērijas 2013. gadā tas saņēmis piecas “Emmy” balvas un “Peabody” balvu.

Burdēna šova epizodē 2016. gadā, vēl būdams prezidenta amatā, piedalījās arī Baraks Obama. Abi sēdēja ģimenes restorānā Hanojā uz plastmasas krēsliem un ēda bun ča – Hanojai raksturīgu ēdienu.

Burdēns bija slavens jau pirms darba CNN. Pirmā viņa vadītā programma bija “No Reservations” TV ceļojumu kanālā “Travel Channel”, taču vēl pirms tās viņš kļuva pazīstams kā slavenību pavārs, un 1999. gadā žurnālam “New Yorker sarakstītais raksts “Neēdiet, pirms neesat izlasījuši šo” (“Don’t Eat Before Read”ing This”) pārtapa bestsellerā “Virtuvē. Konfidenciāli” (“Kitchen Confidential”).

“Tas, ko es daru, nav sarežģīti,” sacīja Burdēns intervijā “The New York Times” 2005. gadā. “Jebkurš svešinieks, kurš izrāda godīgu ziņkāri par to, ko vietējie uzskata par labāko ēdienu, tiks uzņemts laipni. Kad tu ēd savu ēdienu un šķieti laimīgs, ap ap galdu sēdošie atvēras, un notiek interesantas lietas.”