Kokteilis
Baudi

Grupa “Melo-M” dodas tūrē: viņi izpildīs slavenās grupas “Queen” dziesmas0

Publicitātes foto

Jelgavas kultūras namā 1. martā sāksies čellu trio “Melo-M” jaunā koncertprogramma “Maģiskā radio tūre”, kurā mūziķi skaņdarbu izvēlē pievērsuši īpašu uzmanību radio tēmai. Koncertos lielu daļu repertuāra veidos jauni skaņdarbi – gan grupas dalībnieka Kārļa Auzāna oriģinālmūzika, gan iepriekš nedzirdētas versijas par grupas “Radiohead” mūzikas darbiem, gaidāms arī grupas “Queen” slavenās dziesmas “Radio Ga Ga” jauns atskaņojums trim čelliem un sitamajiem instrumentiem.

Radio nevar bez mūzikas, tāpat kā mūzika nevar bez radio! Tieši tāpēc grupas jaunās programmas vadmotīvs ir radio tēmas apspēle dažādos veidos – izvēloties dziesmas, kas veltītas radio, kā arī darbus, kur radio vārds likts nosaukumā. “Ideja par radio tēmu man radās 2018. gadā, esot čellista “Yo Yo Ma” organizētajā Globālās mūzikas darbnīcā (“Global Music Workshop”) ASV, kur satikās vadošie “crossover” mūzikas pārstāvji no visas pasaules un man bija iespēja ar viņiem muzicēt vairāku dienu garumā. Šajā laikā mēs ar diezgan zināmu amerikāņu kvintetu “Syberite5” iestudējām “Radiohead” skaņdarbu, tas mani uzrunāja un tā es sajutu, ka “Radiohead” repertuārs jāliek par pamatu jaunai “Melo-M” koncertprogrammai par radio tēmu,” programmas idejas aizsākumus atceras Kārlis Auzāns.

Ir tādas populāras dziesmas, kuras klausītāji spēs atpazīt pēc pirmajam taktīm, bet vai mūziķiem izdevās atrast kādas skanīgas dziesmas, kas līdz šim bija nepelnīti nepamanītas? Kārlis nenoliedz: “Jā, viennozīmīgi programmā būs daudzi zināmi skaņdarbi ar kodu RADIO, bet jāsaka, ka grupas “Radiohead” skaņdarbi aranžēti trīs čelliem un perkusijām skan novatoriski un neparasti, noteikti tie būtu skaņdarbi no grupas “OK Computer” repertuāra!”

Līdztekus jauniem skaņdarbiem turnejas koncertos “Melo-M” čellisti atskaņos arī pašus populārākos grupas darbus – gan versijas par pasaules un Latvijas popmūzikas un rokmūzikas tēmām, gan tautas mūzikas darbus un Kārļa oriģinālmūziku. “Mums ir neizdziestošie skaņdarbi, kurus mēs gandrīz esam spiesti vienmēr spēlēt, tas ir “Final Countdown” vai arī kāds populārs pasaules mūzikas skaņdarbs kā “Zorbas dance”. Jāsaka, ka mūsu repertuārs ir ļoti plašs un tas mums ļauj variēt ar mūzikas stiliem un raksturiem Mūsu programmā pēdējos gados liela nozīme ir arī maniem oriģinālskaņdarbiem, kas rakstīti čellu trio,” stāsta Kārlis.

Turnejas koncertos “Melo-M” sastāvā muzicēs čellisti Kārlis Auzāns, Miķelis Dobičins un Jānis Pauls, kā arī sitaminstrumentālists Miķelis Vīte.

Kad un kur?

  • 1. III 19.00 Jelgavas kultūras namā
  • 8. III 19.00 Berģu kultūras centrā
  • 22. III 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”
  • 6. IV 19.00 Kultūras centrā “Siguldas devons”
  • 14. IV 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”
  • 17. V 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors”
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: no EUR 10 līdz 25

Video:

LA.lv