Rīgas Kongresu namā 29. decembrī uz Vecgada lielkoncertiem aicina trio “Melo-M” izveidotais čellu megaorķestris, kas sevī apvieno vairāk nekā 50 dažādu paaudžu Latvijas čellistus. Kārļa Auzāna un trio “Melo-M” virsvadībā kuplais mūziķu sastāvs sniegs divus divdaļīgus koncertus.

Īpašā čellu orķestra sastāvā līdztekus “Melo-M” mūziķiem Kārlim Auzānam, Miķelim Dobičinam un Jānim Paulam muzicē dažādu paaudžu Latvijas čellisti, sākot ar mūzikas skolu audzēkņiem un studentiem un beidzot ar profesionāliem mūziķiem un čella spēles vecmeistariem. “Atkal pēc gada pārtraukuma satiekamies vairāk nekā 50 čellistu. Būs jauni mūziķi, citiem tā būs atkalredzēšanās.

Šajā koncertā piedalās visi čellisti, kas vēlas un kam ir tehniskā varēšana. Profesionālie mūziķi no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, no “Sinfonieta”, kas ir apvienojies lielā čellu megaorķestrī. Ja nemaldos, tad jaunākajam dalībniekam ir deviņi vai desmit gadi. Tā jaunajiem mūziķiem ir kā papildu motivācija. Pēc iepriekšēja koncerta mūzikas skolotāji atzinās, ka šī motivācija palīdzēja nepamest mūzikas skolu, lai turpinātu spēlēt čellu. Tā ir vienreizēja iespēja būt daļai no lielā čellu orķestra un spēlēt lielākajā Rīgas koncertzālē ar visu apskaņošanu un visiem citiem tehniskajiem risinājumiem,” atzīstas Kārlis.

Koncerta pirmajā daļā skanēs Kārļa Auzāna oriģinālmūzika – gan tēmas no kinofilmām un teātra izrādēm, gan savulaik speciāli trio “Melo-M” komponēti skaņdarbi, bet otrajā daļā “Melo-M” mūziķi orķestra pavadījumā atskaņos daudzas savdabīgas un unikālas pasaules popmūzikas un rokmūzikas hitu versijas īpašos aranžējumos čellu orķestrim. “Ne tikai pirmajā daļā skanēs mani darbi. Otrajā daļā skanēs lielajam orķestrim saliktais mans darbs “Ūdens mūzika”, kura pirmatskaņojums ar 30 čelliem notika mūsu čella skolotājas Eleonoras Testeļecas 70. jubilejas koncertā. Lai gan mēs šobrīd vairāk darbojamies populārajā mūzikā, tomēr esam akadēmiski izglītoti mūziķi. Tieši izglītība un sasniegumi akadēmiskajā mūzikā ļāvuši mums, “Melo – M”, būt pamanītiem un novērtētiem ārzemēs.

Par to mums jāpateicas mūsu skolotājai. Mēs nevarētu uz čella spēlēt populārās mūzikas skaņdarbus, ja nezinātu klasiku un daudzus amata noslēpumus, kurus mums atklāja E. Testeļeca. Nenoliedzami otrajā daļā lielākoties skanēs populārākie pasaules hiti, bet būs arī pirmatskaņojumi,” stāsta Kārlis. Kad vaicāju Kārlim, vai viņš vēl atceras, kas bija viņa pirmais rakstītais skaņdarbs trio “Melo-M” viņš mazliet domīgi teic: “Mans pirmais darbs laikam bija pārlikums no kinofilmas “Medības”, bet tikai mana mūzika tika sarakstīta Agra Daņiļeviča kursa darbam – deju uzvedumam “Apstājies”. Mani pirmie darbi čellam ir labi nostiprinājušies un palikuši “Melo-M” repertuārā, kas skanēs arī šajā vakarā.”

Pirmo reizi ideja par čellu orķestri Kārlim radās pirms diviem gadiem, kad, “Melo-M” mudināti, apvienojās dažādu paaudžu mūziķi – gan skolēni un studenti, gan pieredzējuši čella spēles meistari un seniori, sniedzot Vecgada lielkoncertu Kongresu namā, kas izraisīja plašu sabiedrības interesi un jūsmīgas atsauksmes. Šajā gada nogalē čellu megaorķestrim jau būs divi koncerti.

 

29. XII 15.00 un 19.00 Rīgas Kongresu nams

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 15 – 30