Katrs cilvēks izvēlas sev apģērba krāsu pēc dažādiem kritērijiem. Protams, savu lomu spēlē arī gaume, taču ļoti liela vērība būtu jāpievērš tam, ka patiesībā apģērba krāsas izvēle atspoguļo konkrētā cilvēka dzīves uztveri un enerģētiku.

Melnās krāsas nozīme austrumu filozofijā

Foto: Pexels

Austrumu filozofijā ļoti liela vērība tiek veltīta krāsām un to enerģētiskajai nozīmei. Fen- šui filozoijā melnajai krāsai ir ļoti ciešs sakars ar ūdeni. Speciālisti uzskata, ka tas ir saistīts ar to, ka melnā krāsa atspoguļo ūdens dziļumu un bezgalīgo stihiju. Taču mājoklī un iekārtojumā melnā krāsa nav draudzīga, savukārt apģērbā tā apzīmē stabilitāti. Tā, piemēram, ja jūs dodaties uz svarīgu tikšanos un tiekaties ar nozīmīgiem cilvēkiem, izvēlieties apģērbā melnu apakšējo daļu un melnus aksesuārus. Vienīgā reize, kad vajadzētu atturēties no melnas krāsas apģērbā, ir bērni un viņu apģērbs.

Psihologi to neatzīst par bīstamu krāsu

Foto: pexels

Psihologi apgalvo, ka melno krāsu biežāk izvēlas tie cilvēki, kas vēlas radīt par sevi nedaudz noslēpumainu iespaidu. Un, kas interesanti – tā patiešām ir, jo apkārtējie melno krāsu uztver kā kaut ko neparastu un noslēpumainu. Ja jūs kādreiz šaubāties, kādas krāsas apģērbu uzvilkt, lai pievērstu sev uzmanību un nevēlaties izskatīties vulgārs, izvēlieties melno – tā nekad jūs nepievils. Turklāt tas ir iederīgi gan, ja runa ir par randiņiem, gan lietišķām darba tikšanās reizēm.

Melnās krāsas nozīme ezotērikā

Foto: Pexels

Ikviens cilvēks kaut reizi dzīvē ir dzirdējis melnās maģijas jēdzienu, turklāt tas nav nejaušs nosaukums, jo dziednieki un ezotēriķi melno krāsu dēvē par nāves krāsu.
Kā uzskata cilvēki, kas ir saistīti ar maģiju un ezotēriku, melnās krāsas iekļaušanu apģērbā vajadzētu samazināt pēc iespējas vairāk, jo šī krāsa piesaista negācijas un nelaimes. Palielinās skaudības piesaukšana, kā arī dažādu lāstu iespējas.
Tajā pat laikā dziednieki uzsver, ka pret melno krāsu, tāpat kā pret jebkuru citu krāsu ir jāizturas ar cieņu un nav tā, ka to nedrīkst apģērbā nēsāt kategoriski, taču vēlams ievērot mēru.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.