Kokteilis
Apbrīno

Melānija Trampa vizītē Āfrikā atkal nonāk pretrunās0

Foto: AFP/LETA/SCANPIX

Otrdien Melānija Trampa ieradās 5 dienu vizītē Āfrikā, lai uzsāktu savu pirmo starptautisko solo projektu kā Amerikas Savienoto Valstu pirmā lēdija. Šo 5 dienu laikā Melānija Āfrikā apmeklēs  Ganu, Malāviju, Keniju un Ēģipti, lai runātu par amerikāņu vērtībām un iesaisti Āfrikas valstu attīstībā.

Foto: AP/LETA/SCANPIX

Melānija mērķis Āfrikā ir veicinātu kampaņu “Esi labākais”. Tā ir programma, kas rūpējas par bērnu labklājību, to sociālo, emocionālo un fizisko veselību, kā arī veicināt veselīgu dzīvesveidu.

Foto: RTR/LETA/SCANPIX

Medijs Washington Post norāda, ka Trampas vizīte ir pretrunā ar viņas vīra Donalda Trampa politiskajiem uzskatiem un apgalvojumu, ka “Āfrika ir pēdējā pasaules valsts”. Vizītes laikā Āfrikā viņa atzīst, ka Donalda Trampa valdība ir samazinājusi finansējumu ASV Starptautiskās Attīstības aģentūras programmām, turpretī skaidro arī mērķus un dalību Āfrikas valstu attīstībā.

Foto: AP/LETA/SCANPIX

Vizītes laikā viņa viesosies arī Savvaļas parkā Kenijā, lai runātu par malumedniecības apkarošanu un vides ilgtspējīgu saglabāšanu, neskatoties uz to, ka viņas vīrs Donalds Tramps ir atvieglojis noteikumus par trofeju medībām un dzīvnieku transportēšanu. Jāatzīst, ka šo likumu atvieglošanu iespējams sasaistīt ar to, ka abi viņa dēli Donalds Juniors un Eriks ir kaislīgi mednieki.

Foto: AFP/LETA/SCANPIX

Trampas preses sekretāre Stefānija Grišama atzinusi:”Melānijai interesē Āfrika un tās intereses. Tā ir viņas pirmā vizīte Āfrikā un viņa zina, ka katrai valstij ir sava unikālā vēsture un kultūra.”

Foto: AFP/LETA/SCANPIX

Trampa jau ir tikusies ar Ganas valsts pirmo lēdiju Rebeku Akufo-Addo, saņēmusi ziedus, redzējusi dejas priekšnesumi, veselības programmas laikā redzējusi kā tiek svērti mazuļi, kā arī fokusēsies uz veselības aprūpes un izglītības veicināšanu. Viņa arī rada laiku, lai jaunajām māmiņām pasniegtu programmas “Be Best” sedziņas. Vai nav jauki?

Foto: AP/LETA/SCANPIX

Vizītē Malāvijā viņas mērķi ir līdzīgi kā Akrā, savukārt vizītē Kenijā viņa vērsīs uzmanību uz slimību profilaksi un savvaļas saglabāšanas iespējām. Ceļojuma noslēgumā Melānija dosies vizītē uz Ēģipti, kur apmeklēs piramīdas un vedīs pārrunas par to kā sievietes un reliģiskās minoritātes var veicināt produktīvu un veselīgu dzīvesveidu.

LA.lv