Megana Mārkla jau pavisam drīz kļūs par māmiņu pirmdzimtajam, un viņas kalendārs ir karalisko pienākumu aizpildīts. Taču tā vien šķiet, ka jauni pienākumi nāk tikai klāt, nevis iet mazumā, tuvojoties grūtniecības pēdējiem mēnešiem. Jau informējām, ka Meganai nāksies iesaistīties karalisko pienākumu pildīšanā aizvien vairāk. Tika ziņots, ka karaliene Elizabete II plāno vairāku karalisko pienākumu pildīšanu nodot Meganai. Turklāt to viņai nāksies sākt jau no nākamā gada februāra.

Ir vēl tikai janvāra pirmā puse, un oficiāli paziņots, ka Megana Mārkla kļūs par patronesi četrām organizācijām. Ceturtdienas rītā Kensingtonas pils oficiāli paziņoja, ka Viņas Karaliskā Augstība kļūs par patronesi četrām labdarības organizācijām, kas nākotnē kļūs par pamatu viņas iesaistei humānajā darbībā.

Karaliene Elizabete II izrādījusi lielu uzticību Meganai, nododot viņai divas, ļoti svarīgas patroneses lomas. Viņa kļuva par Universitāšu Sadraudzības Asociācijas (Association of Commonwealth Universities) un Nacionālā teātra patronesi.

Jaunās patroneses pienākumi lielā mērā būs saistīti ar interešu izglītību, sieviešu iedvesmošanu un atbalstīšanu, dzīvnieku labturību un aktiermākslu.

1. Sadraudzības universitāšu asociācija

Foto: PA/SCANPIX/LETA

Oktobrī, karaliskās vizītes laikā, Austrālijā, Klusā okeāna dienvidu Universitātē Megana norādīja uz to, cik daudz viņai nozīmē izglītība un spēja izglītoties. Viņa vērsa uzmanību uz to, cik grūti mūsdienās ir kļūt par studenti, redzot studiju mācību maksas. Uzrunas laikā Klusā okeāna dienvidu Universitātē viņa paziņoja, ka Sadraudzības Universitātēm tiks piešķirtas divas jaunas mācību programmas, ar mērķi finansēt sieviešu izglītību un dzimumu līdztiesību. Turklāt Megana jau gadiem ilgi bijusi sieviešu tiesību aizstāve un aizstāvējusi visiem vienlīdzīgi pieejamu izglītību. Megana arī uzsvēra, ka izglītota sieviete spēj gūt panākumus ne vien savā dzīvē, bet būt iedvesmas avots arī apkārtējiem.

2. Organizācija “Smart Work”

Foto: PA/SCANPIX/LETA

Megana pēdējā gada laikā ir apmeklējusi neskaitāmus labdarības pasākumus. Tostarp to labdarības organizāciju un sievietes, kuru viņa apmeklēja vakar, 10. janvārī. Viņa devās uz organizāciju “Smart Work”, kas palīdz sievietēm sagatavoties darba intervijai un nodrošina viņas ar kvalitatīvu apģērbu. Viņa vērsa uzmanību uz to, ka arī viņa ir daļa no kopienas, kuru viņa atbalsta, jo runa ir ne tikai par ziedotām drēbēm, bet par būšanu daļai no apkārtējo sieviešu veiksmes stāstiem. 5 gadu laikā organizācija ir sagatavojusi un apģērbusi 11 tūkstošus sieviešu veiksmīgām darba intervijām.

3. Londonas Nacionālais teātris

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Tā kā Saseksas hercogienes uzticība karalienes acīs aizvadītā gada laikā pieaugusi pozitīvā nozīmē, viņa ar prieku ir uzticējusi Londonas Nacionālā teātra patroneses pienākumu tieši Meganai. Megana ir absolvējusi Ziemeļvalstu universitāti Čikāgā, iegūstot grādu teātra zinātnēs un starptautiskajās attiecībās. Pirms viņa kļuva par aktrisi seriālā Ģēnijs uzvalkā, viņa bijusi brīvprātīgā, pasniedzot skatuves mākslu bērniem Losandželosā. Kļūstot par Londonas Nacionālā teātra patronesi, Meganas pienākumu klāsts krasi palielināsies. Megana jau gadiem bijusi mākslas un mākslas izglītības atbalstītāja. Vēl jo vairāk, viņa pati bijusi aktrise. Tieši tāpēc šī patroneses loma viņai ir kā radīta.

4. Dzīvnieku labturības organizācija “The Mayhew”

Foto: RS/SCANPIX/LETA

Megana kļūs arī par patronesi organizācijai, kas rūpējas par dzīvnieku labturību, glābšanu, profilaktisku veterināro pakalpojumu sniegšanu mājdzīvniekiem un labdarību pamestajiem mājas mīluļiem. Jāatzīst, ka šī tēma Meganai bijusi sirdij tuva jau gadiem ilgi. Vēl dzīvojot Losandželosā, Megana no patversmes izglāba divus suņus, no tiem viens šobrīd dzīvo Londonā, bet vecākais, kuru bija problemātiski pārvest, dzīvo pie tuviem draugiem Kanādā, pilsētā Toronto.


Tikai dažas stundas pēc tam, kad Kensingtonas pils paziņoja par organizācijām, kurām Megana Mārkla kļūs par to patronesi, Saseksas hercogiene ieradās vienā no tām – organizācijā “Smart Works”. Viņa bija tērpusies eleganti: zīmola Oscar de la Renta smilšu krāsas trencī un zīmola Hatch melnā, klasiskā kleitā.


Foto no organizācijas “Smart Work” apmeklējuma: