Kokteilis
Apbrīno

Megana Mārkla Ziemassvētkos nevarēs atvērt dāvanas0

Foto: RS/SCANPIX/LETA

Kopš Megana kļuvusi par pilntiesīgu karaliskas ģimenes locekli, visiem zināms fakts, ka viņai ir jāievēro dažnedažādas karaliskās ģimenes tradīcijas. Meganai nāksies pielāgoties karaļnama svētku tradīcijām, tostarp Ziemassvētku tradīcijām. Šī iemesla dēļ, Megana Mārkla šajos Ziemassvētkos vairs nevarēs atvērt dāvanas gluži kā jebkurš cits, kurš svin šos gada ģimeniskākos un mīļākos svētkus.

Foto: AP/SCANPIX/LETA

Saskaņā ar oficiālajā karaliskās ģimenes mājas lapā publicēto informāciju, karaliskās ģimenes locekļi dāvanas atver dienu pirms Ziemassvētkiem, Ziemassvētku vakarā. Visi karaliskās ģimenes locekļi skaisti iesaiņotās dāvanas saliek uz speciāli dāvanām paredzēta galda, un apmainās ar tām pēcpusdienas tējas laikā.

Bijušais karaliskās ģimenes šefpavārs Darens Makgreidijs apstiprināja šo tradīciju un paskaidroja tās izcelsmi: “Karaliskās ģimenes saknes meklējamas Vācijā, un tieši šī iemesla dēļ, karaliskās ģimenes locekļi svētkus svin atbilstoši Vācijas tradīcijām. Pēc pēcpusdienas tējas rituāla, karaliskās ģimenes locekļi Ziemassvētku vakarā atver dāvanas. Un šī ir viena no tradicionālākajā svētku tradīcijām Vācijā un citās Eiropas valstīs.”

Savukārt Ziemassvētku rīts ir laiks, kad visi karaliskās ģimenes locekļi dodas uz svētku dievkalpojumu Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā Sandringemā, Norfokā. Karaliskās ģimenes locekļi šo baznīcu apmeklējuši jau kopš karalienes Viktorijas laikiem 16. gadsimtā.

Amerikā Ziemassvētku tradīcijas krasi atšķiras no Ziemassvētkiem Eiropā. Lai cik dīvaini nešķistu, Ziemassvētku tradīcijas Amerikā aizsāktas vien 19. gadsimtā, kad amerikāņi tradīcijas un svinēšanas paradumus aizguva no citām valstīm. No Skandināvijas – bluķa dedzināšanu, no Anglijas – āmuļu karināšanu virs durvīm, no Meksikas – kamīna rotāšanu ar zvaigznēm, bet no Vācijas – tradīciju par egles iegādi un pušķošanu.

Ziemassvētku vakaram ASV ir mazāka nozīme nekā pie mums, jo daudzas ģimenes uz tradicionālo pusnakts misi dodas pirmajā Ziemassvētku dienā, savukārt Ziemassvētku vakarā bērni pie kamīna pakarina zeķes un cer, ka Santa Klauss nākamajā rītā tās būs piepildījis ar dāvanām.

LA.lv