Kokteilis
Baudi

Mazais burvis uz kinoekrāniem jau šonedēļ0

Publicitātes foto

Ar nu jau literatūras klasikas ekranizāciju sev tik iemīļotā žanrā atgriezies Eli Rots, un viņa ģimenes šausmenītē “Māja ar pulksteni sienās” spēlē arī Džeks Bleks, Keita Blānšeta un Kails Maklahlens.

Kaut pagājušā gadsimta piecdesmitie gadi nav laiks, ko ierasts uzskatīt par īpašu šaušalīgu notikumu laiku, desmitgadīgais bārenis Lūiss akurāt 1955. gadā nonāk pie sava ekscentriskā tēvoča. Viņa nams, par kuru jau labu laiku tuvējā apkaimē klīst dažādas runas, kļūst par Lūisa mājām, un tur mīt gan Florence Cimmermane, gan prātam neizskaidrojamas radības, kas, kā drīz atklājas, nav nekas cits kā tēvoča Džonatana pārdabisko spēju uzburtais. Taču viņš nav vienīgais, kurš māk burties – tāda ir arī Florence; tāds, kā atklājas, ir arī pats Lūiss, kā arī noslēpumainais Īzaks, mājas iepriekšējais īpašnieks, kurš salīdzinoši nesen ņēmis pavisam nelāgu galu. Visai šai jezgai vēl pa vidu grāmatas autors Džons Belērs iepinis desmitgadīgā puišeļa pārdomas pēc vecāku traģiskā zaudējuma un emocijas, kādas pārņem, cenšoties iejusties jaunā vidē un, protams, arī skolā, turklāt vecumā, kad tik ļoti nepieciešams kāds labs draugs, uz kuru paļauties.

Nupat kā nonākusi distribūcijā, filma “Māja ar pulksteni sienās” jau pirmajā nedēļas nogalē savāca iespaidīgu kasi – ģimenes žanrs, kā labi zināms, ir no pelnošajiem. Arī par spīti iebildumiem, kuru autori ir pārliecināti, ka uz lielā ekrāna nav pilnībā izmantots oriģinālmateriāls, kam gan datorgrafikas iespējas krietni nākušas par labu, ļaujot radīt patiešām fantastisku vidi, kas pilnībā atbilst noslēpumiem un burvestībām. Neizvairoties no formāliem un vietām arī stīviem dialogiem, kā arī purkšķu jociņiem, filmas divas slavenākās zvaigznes Džeks Bleks un Keita Blānšeta, visticamāk, savu dalību šajā projektā devušas, domājot arī par savām atvasēm un pēc iespējas kvalitatīvāku piedāvājumu viņu kinopieredzes paplašināšanā, un kopā ar krietnu devu humora un šausmiņām viņiem tas arī izdevies. Tomēr galvenais skatītājs ir viedtālruņa un pārējās virtuālās vides nesabojāts desmitgadnieks, kurš, tāpat kā Lūiss, ir atvērts dažādiem piedzīvojumiem, ir aizrautīgs un zinātkārs, un gaida to brīdi, kad varēs ķerties klāt “Harija Potera” biezajiem sējumiem.

“Māja ar pulksteni sienās”/”The House with a Clock in Its Walls”

  • ASV, 2018
  • Režisors: Eli Rots
  • Lomās: Džeks Bleks, Keita Blānšeta, Ouens Vakaro, Kails Maklahlens, Renē Elīze Goldsberija
  • Kinoteātros no 28. septembra

Filmas treileris:

LA.lv