Kokteilis
Baudi

Mārtiņa Freimaņa mūzika atdzimst koncertos0


Mārtiņš Freimanis
Mārtiņš Freimanis
Foto – Sergejs Bižāns/LETA

Pieminot talantīgo, pāragri mūžībā aizgājušo mūziķi Mārtiņu Freimani, populāri Latvijas mūziķi šogad ieskaņojuši jaunas Mārtiņa Freimaņa dziesmu versijas, kas iemūžinātas albumā “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”. Dzīvā skanējumā šīs dziesmas Latvijā pazīstamu mūziķu sniegumā izskanēs īpašā Mārtiņam Freimanim veltītā koncertu sērijā, kas no 28. augusta līdz 11. decembrim apceļos Latvijas pilsētas. Atklāšanas koncerts – 28. augustā Jūrmalā Dzintaru koncertzālē.

Mārtiņa Freimaņa dziesmas joprojām skan radio ēteros, viņa rakstītie vārdi joprojām tiek izdziedāti populāru mūziķu melodijās. Talantīgs komponists, grupas “Tumsa” sirds un dvēsele, dziesmu tekstu autors, skolotājs un jauno mūziķu iedvesmotājs, vienkārši labs draugs, kurš paliks atmiņā, kamēr vien skanēs viņa dziesmas.

“Laikam ejot, rētas lēnām dzīst, bet atmiņas par draugiem ir dzīvas tad, ja mēs tās kopīgi pārskatām. Mārtiņa Freimaņa gadījumā tā ir mūzika, kas mūs visus vieno arī tad, ja Mārtiņa vairs nav. Domāju, ka viņa talanta cienītāji ar prieku atkal satiksies, lai kopīgi izdziedātu dziesmas, kas joprojām ir mīļas un tuvas. Gaidīsim Dzintaros un arī citās Latvijas pilsētās visus, kuriem šī mūzika sagādā prieku un foršas sajūtas,” teic koncerta producente Elita Mīlgrāve.

Veltījumu albumā “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” no jauna vairāk un mazāk pazīstamas Mārtiņa dziesmu interpretācijas ieskaņojuši Latvijā pazīstami mākslinieki: “Musiqq”, “Labvēlīgais tips”, Aija Andrejeva, Lauris Reiniks, Olga Rajecka, “Rīgas modes”, “Līvi”, Arturs Gruzdiņš un “Refleksija”, Kārlis Būmeisters, “Z-Scars”, Zintis Žvarts un Katrīna Bindere.

“Man šķiet, ka Mārtiņam tas noteikti būtu paticis, jo viņš vienmēr priecājās, ja kāds izpildīja viņa dziesmu kādās neparastās versijās. Esmu ļoti gandarīts par šo rezultātu, kas vēlreiz atgādina, cik talantīgu un daudzpusīgu mākslinieku mēs esam zaudējuši, un vienlaikus apliecina to, ka viņa atstātais mantojums joprojām var būt aktuāls arī šodien, tagad un šeit,” par albumu teic tā producents Guntars Račs.

Mārtiņam Freimanim šogad veltīts ne tikai jaunais mūzikas albums, bet arī biogrāfiska grāmata, kurā mūziķa laikabiedru un draugu atmiņās ieskatījusies Daiga Mazvērsīte. Abu jaundarbu iznākšana iedvesmojusi Mārtiņa līdzgaitniekus un draugus apvienoties kopīgā koncertu sērijā, lai kopīgi izdziedātu dziesmas, kas parādīsies jaunā gaismā, dotu iespēju klausītājiem atkal pabūt Mārtiņa Freimaņa mūzikas pasaulē. Ar grāmatas fragmentiem iepazīstinās un pasākumu vadīs Lauris Reiniks, kuru ar Mārtiņu Freimani vienoja ilga draudzība.

Koncertu sērija būs viens no pirmajiem plašāk redzamajiem Marijas Bērziņas režijas darbiem. “Man šķiet, ka uz skatuves drīkst kāpt tikai tie cilvēki, kuriem ir ko teikt – kuri ir traki tādā labā nozīmē un aizrautīgi ar to, ko dara. Un mums vajadzētu šo Pītera Pena bezkaunību paņemt un aiznest, un iedot cilvēkiem ne tikai vēlmi skumt, bet izlobīt no sevis un no Mārtiņa kaut ko šodienai – ienest savu personības daļu tajā visā. Ir pienācis laiks ne tikai gremdēties sērīgās atmiņās, bet saprast, ko mūsos Mārtiņš ir izmainījis un kas ir tā sirds stīga, kas Mārtiņa mūzikā šodien joprojām ir aktuāla,” aicina koncertu sērijas idejas un stāsta veidotāja, aktrise un režisore Marija Bērziņa.

Koncertu sērija “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”:

  • 28. augustā plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē Jūrmalā;
  • 22. septembrī plkst. 19.00 “Lielajā dzintarā” Liepājā;
  • 12. oktobrī plkst. 19.00 Tukuma pilsētas Kultūras namā;
  • 3. novembrī plkst. 16.00 Jelgavas Kultūras namā;
  • 10. novembrī plkst. 19.00 Aizputes novada sporta centrā “Lejaskurzeme”;
  • 30. novembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā;
  • 8. decembrī plkst. 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē;
  • 11. decembrī plkst. 19.30 Ķīpsalas hallē Rīgā.
  • Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.
  • Cena: EUR 7 – 45.

Mārtiņš Freimanis izpilda dziesmu “Pie Dieviņa gari galdi”:

LA.lv