Kokteilis
Iekārto

Manhetenas metro pārvērsts līdz nepazīšanai: to rotā stikla mozaīkas ar Veimāras putnusuņiem0

Foto: David Stone

Ņujorkas, Manhetenas rajona 23. ielas metro pārvērsts līdz nepazīšanai. Slavenais Veimāras putnusuņu fotogrāfs Viljams Vegmans devis savu piekrišanu izmantot savu suņu fotogrāfijas, lai ar tām rotātu 23. ielas metro visā tā garumā. Metro stacijā šobrīd iespējams aplūkot 11 stikla mozaīkas, kuras veidotas precīzi pēc Vegmana fotogrāfijām.

Foto: David Stone

Mākslinieks savās fotogrāfijās attēlojis savus slavenos Veimāras putnusuņu šķirnes suņus, suņu meiteni Flo un viņas brāli Toperu. Fotogrāfijas ir patiesi jautras un aizraujošas. Turklāt tās uzņemtas, izmantojot ļoti daudz cilvēcisku atribūtiku parādot, ka suns patiesi ir cilvēka labākais draugs un līdzvērtīgs savam saimniekam. Fotogrāfijās suņi ģērbti ikdienišķā ielas apģērbā, piemēram, krāsainos lietus mēteļos vai flaneļa kreklos.

Foto: David Stone

Pats Vegmans par šo projektu saka: “Mans mērķis bija radīt suņu portretus, kas atspoguļotu dažādus cilvēku raksturus. Un tieši to jūs varat aplūkot metro stacijā izvietotajos attēlos. Es ieģērbu suņus ikdienišķos apģērbos, prezentējot indivīdus mūsu sabiedrībā”. Turklāt viņu ļoti interesējis, kā fotogrāfijas varēs pārvērst skaistā, pelēko suņu mozaīkā.

Foto: David Stone

Ņujorkas Manhetenas rajona, 23. ielas F/M metro stacija bija slēgta četrus mēnešus, un šajā laikā tā piedzīvoja pārsteidzošas pārvērtības. Metro stacijai tika piešķirts jauns izskats, tostarp jauni soli un video ekrāni. Metro stacija beidzot tika sakopta, jo līdz šim tā bija viena no nesakoptākajām stacijām visā Ņujorkā. Taču šo metro staciju papildina kaut kas ļoti īpašs, un tās ir iemīļotā amerikāņu mākslinieka Viljama Vegmana fotogrāfijas, kas izstrādātas sīkā stikla mozaīkā.

Šis ir vēstījums visiem ņujorkiešiem, ka arī cilvēka četrkājainie draugi pieder pie ikdienas dzīves, apstiprinot arī to, ka metro ir draudzīgs suņiem.

Foto:

Video:

LA.lv