Kokteilis
Baudi

“Mamma Mia!” ir atgriezusies!0

Publicitātes foto

“Mamma Mia! Mēs atkal esam klāt” ir pozitīvs, emocionāls un jēgpilns vasaras kino piedāvājums. Protams – ja esat mūzikla žanra un anasambļa “ABBA” dziesmu cienītāji.

Nemanot, tomēr pagājuši jau desmit gadu kopš “Mamma Mia” pirmās daļas iznākšanas, kurā iepazinām filmas varoņus: ugunīgo Donnu (Merila Strīpa) un viņas meitu Sofiju (Amanda Seifrīda), Sofijas trīs tēvus, Donnas labākās draudzenes un citus, un šī iepazīšanās notika uz Sofijas gaidāmo kāzu fona. Filmas otrās daļas darbība notiek turpat – mazā, skaistā, nošķirtā Grieķijas salā, kurā pēc desmit gadiem satiekas tie paši varoņi, sanākot kopā uz citu notikumu – viesnīcas atvēršanu, kuru izlolojusi Donna, bet īstenojusi Sofija.

Šis ir viens no tiem gadījumiem, kad filmas turpinājums ir labāks par oriģinālu – gan stāsta groduma, gan vēstījuma, gan žanra interpretācijas ziņā.

Jaunajā filmā daudz organiskāk kā pirmajā daļā runātais teksts saplūst ar dziesmām un to vārdos izteikto jēgu, atmetot garus dialogus, kas traucēja pirmās filmas ritmam. Arī tematiski “Mēs atkal esam klāt” ir daudz uzrunājošāka un universālāka – kā dažādas izvēles nosaka cilvēka dzīvi, par ģimenes saitēm, mātes un meitas attiecībām, jaunības azartu un sapņiem, spēju saprasties un tā tālāk. Filmas stāsts šoreiz aizved pagātnē, Donnas jaunībā (ļoti veiksmīgi lomai izvēlēta britu aktrise Lilī Džeimsa), rādot tās situācijas, kurās viņa ļoti īsā laika posmā iepazinās ar katru no trim vīriešiem, un jebkurš no viņiem varēja būt Sofijas tēvs (kas bija viena no pirmās filmas centrālajām tēmām). Pagātnes ainas ļoti prasmīgi savītas ar mūsdienu epizodēm, radot vienotu veselumu un skaidrojot notikumus, kas pirmajā daļā tikai iezīmēti.

Filmas izjustajai emocionalitātei pamatā veiksmīgs scenārijs, kā radīšanā piedalījies arī filmas režisors Oli Pārkers. Būtiska filmas muzikālajā tonalitātē ir dziedātājas Šēras aicināšana nelielā lomā (viņa spēlē Donnas māti/ Sofijas vecmāmiņu), liekot anasambļa “ABBA” dziesmām ieskanēties savādāk. Precīzi un tēliem atbilstoši izvēlēti arī citi aktieri otrajā plānā, tai skaitā Endijs Garsija viesnīcas pārrauga tēlā, muitnieks prāmja piestātnē un jaunās Donnas partneri. Tā ka iespējams izvēlēties starp dažādiem pamudinājumiem, lai atrastu sev tīkamāko filmas apmeklēšanai.

“Mamma Mia! Mēs atkal esam klāt”/”Mamma Mia: Here We Go Again!”

  • ASV, 2018
  • Režisors Ols Pārkers
  • Lomās: Amanda Seifrīda, Lilī Džeimsa, Pīrs Brosnans, Kolins Fērts, Stellans Skašgords u. c.
  • Kinoteātros “Citadele”, “Cinamon”, “Multikino” no 20.jūlija

Filmas treileris:

LA.lv