Šogad festivāla “Staro Rīga” laikā, no 16. līdz 19. novembrim, varēs apskatīt arī Elitas Patmalnieces radītu mākslasdarbu. Māksliniece ar savu mākslasdarbu vienā no Latvijas gaišākajiem un iespaidīgākajiem festivāliem piedalās pirmo reizi. Viņas radītais 3 metrus garais un krāsainais objekts ar nosaukumu “Dvēseles spogulis” ir mūsu redzes galvenais simbols – acs. Tas būs apskatāms pašā Rīgas sirdī – pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja.

Publicitātes foto

Mākslas objekta radīšanai izmantotas vairāk nekā 1000 visdažādākās – bērnu, sieviešu un vīriešu brilles, kuras mēneša laikā, līdz pat 7. oktobrim, bija iespējams nodot “Pasaules Optika” optikas salonos visā Latvijā. Tika nodotas gan mūsdienīgas, gan tādas brilles, kuras jau vairākus gadus nekustīgi “gulējušas” plauktā. Nododot brilles, ikviens cilvēks tika ietverts īpašā sarakstā, tādējādi kļūstot par šī “Staro Rīga” mākslas objekta līdzautoriem.

Publicitātes foto

Elita Patmalniece, māksliniece, idejas autore: “Objekts, ko visiem festivāla apmeklētājiem būs iespēja apskatīt, ir acs, kas izveidota no “Pasaules Optika” organizētās akcijas ietvaros nodotajām brillēm. Atradām veidu, kā dot “otro iespēju”, tik praktiskai lietai kā brilles, kas dažādu iemeslu dēļ, vairs nav lietojamas. Dzīvojam mantu pārbagātības laikmetā. Ir brīži, kad labāk ir nevis izmest, bet rast jaunu iespēju atdzimt. Tā arī ir viena no mākslas objekta pamatdomām. Varu apsolīt, ka tas būs tik košs, ka prieks skatīties!”