Daudziem no mums savas dzīves laikā nācies nomainīt vairākus briļļu pārus. Ko darīt ar tām brillēm, kas vairs nav nepieciešamas? Pasaules Optika aicina nodot savas vecās brilles, lai no atdotajām brillēm māksliniece Elita Patmalniece radītu īpašu mākslas darbu.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Mākslas instalācijas lielumu un apjomus vēl nav iespējams atklāt, jo tas var mainīties atkarībā no briļļu skaita, kas tiks atvēlētas mākslas darbam. Jau akcijas pirmajās dienās ir atnestas vairāk nekā 100 brilles, kāda dāma atnesa 12 – visas dzīves laikā saglabātās, viņas pirmajām brillēm šobrīd vairāk nekā 30 gadi.

Elita Patmalniece, māksliniece un idejas autore: “Mūsdienas var dēvēt par mantu pārbagātības laikmetu, un ir svarīgi ik pa laikam atbrīvoties no vecā. Ir izaicinājums izdomāt jaunus veidus kā iedzīvināt radošumu praktiskās lietās. Arī šīs akcijas ietvaros tik praktiska lieta kā vecās brilles kļūs par radošuma izpausmi. Akcents – gaisma, ko uztveram ar savām acīm. Viscaur darbā ietveršu sev raksturīgus mākslinieciskās izpausmes elementus.”

Iesaistoties akcijā un nododot vecās brilles, cilvēki tiks aicināti parakstīties īpašā sarakstā, kas vēlāk tiks nodots māksliniecei Elitai Patmalniecei. Paredzēts, ka cilvēku vārdi un uzvārdi, kuri parakstījušies, parādīsies mākslas darba fināla stadijā kā cilvēki, kuri piedalījušies šī darba tapšanā.