Kokteilis
Apbrīno

Lūk, kāda ir rekordsumma, kas no nodokļu maksātāju naudas, iztērēta par britu karaliskās ģimenes ceļojumu0

Foto: REUTERS/ SCANPIX/ LETA

Kadru izmaiņas pilī notikušas pēc skaļā skandāla, kurā bija iesaistīta Megana Mārkla un princis Harijs pēc viņu dārgajiem, ekskluzīvajiem lidojumiem privātajās lidmašīnās. Karaliene Elizabete II izsludinājusi vakanci uz galveno ceļojumu direktoru.

Šim cilvēkam tagad būs jāprot izvēlēties tāds transporta veids karaliskās ģimenes pārstāvjiem, lai tas būtu ekoloģiski, efektīvi, ekonomiski un droši. Vakances atalgojums tiek solīts aptuveni 100 000 eiro gadā. Ceļojumu direktora darbavieta atradīsies Bekingemas pilī. Darba grafiks – 37,5 stundas nedēļā. Viņam būs jāpārzina visi ceļojumi, kas skar gan pašu karalieni Elizabeti II, gan citus karaliskās ģimenes locekļus, kuru ceļojumi tiek apmaksāti no Lielbritānijas iedzīvotāju nodokļiem.

Šī cilvēka funkcijās būs monarhu pārvietošanās plānošana un organizēšana un tas attiecas uz visa veida sauszemes un gaisa transporta veidiem. Svarīga detaļa – izzināt, analizēt, pārrunāt nianses ar pakalpojumu sniedzēju, lai pakalpojums būtu pieņemamā cenā, kvalitatīvs un drošs.

Līdzšinējais ceļojumu direktors Patriks Leisijs šo departamentu vadīja kopš 2011.gada jūlija. Taču, kā izrādās, pret viņa darbu tomēr ir pretenzijas. Nodokļu maksātāji nebija apmierināti ar to, ka karaliskās ģimenes ceļojumu izdevumi pieaug gadu no gada. Pagājušajā gadā šim mērķim iztērēti aptuveni 5 miljoni eiro.

Saistītie raksti

Visdārgākā vizīte, kurā jebkad devies kāds karaliskās ģimenes loceklis bija Velsas princis Čārlzs ar savu mīļoto Kamillu. Viņu 11 dienu ilgais ceļojums uz Kubu šī gada martā izmaksājis teju 450 tūkstošus eiro, ziņots izdevumā “Daily Mail”.

Šī gada vasarā Megana Mārkla un princis Harijs divu nedēļu laikā veica četrus pārlidojumus ar privātajām lidmašīnām. Eltons Džons pāri aizstāvēja. Viņš paziņoja, ka bija aicinājis pāri un viņa dēlu ciemos pie sevis, lai viņi atpūstos viņam piederošajā Francijas villā. Mūziķis sacīja, ka pats vēlāk ir sedzis šī lidojuma izmaksas, samaksājot krietnu summu kādā ekoloģiskajā fondā. Tomēr lielākoties prinča Harija un Meganas Mārklas izvēle tika asi nosodīta – kā zināms, privātās lidmašīnas izmeši videi ir tikpat kaitīgi kā lielo aviolaineru izmeši, taču atšķirībā no komercreisiem, kas pārvadā simtiem cilvēku, šajā gadījumā uz lidmašīnas klāja atradās vien princis Harijs, Megana, mazais Ārčijs, pilots un viens stjuarte. Drīz pēc skaļā skandāla princis Harijs un Megana Mārkla nodibināja dabas fondu, kas rūpējas par dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar ekoloģiju un vidi.

LA.lv
LE
LETA
Kokteilis
Grupa “Purple Negative” nodod klausītājiem pirmo videoklipu
7 stundas
LE
LETA
Kokteilis
Tiek pārcelts “The Neighbourhood” koncerts
7 stundas
IP
Inga Prūse
Kokteilis
Sportiski, glīti, bagāti. Pelnošāko Latvijas basketbolistu jaunākā topa virsotnē – Porziņģis ar teju 15 miljoniem eiro
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Vienmēr esmu bijusi politiska”. Saruna ar Alīdi Ausmu Forstmani no Kanādas
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Burovs: Plāns pārņemt Rīgas ostu valsts pārziņā ir “tālu no saprāta robežām”
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Darbam Ventspils brīvostas pārvaldes valdē ārkārtas sēdē nolemj iecelt Boltmani
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns noliedz savu ietekmi uz ASV lēmumu vērst sankcijas pret Lembergu
7 minūtes