Kokteilis
Apbrīno

Lūk, cik ļoti turīga izrādījusies Lielbritānijas karaliene Elizabete II: publiskoti britu monarhu gada ienākumi un uzkrājumi0

Foto: PA IMAGES/ SCANPIX/ LETA

Eksperti ir saskaitījuši britu karaliskās ģimenes locekļu ienākumus. Paralēli pilīm, dārglietām, mākslas priekšmetiem, protams, ka arī katram šīs ģimenes loceklim ir savi bankas konti.

Britu monarhi praktiski netērē naudu ikdienas vajadzībām. Viņiem tiek izdalīts konkrēts naudas budžets no valsts fonda, kuru apmaksā nodokļu maksātāji. Un ar to pietiek gan viņu vizītēm uz ārvalstīm, gan pašu dzīvesveida nodrošināšanai. Turklāt budžeta apmēra pieaugums ir neticams! Ja 2018.gadā tas bija vēl 7,9 miljoni mārciņu, tad šodien tas ir 82,7 miljonu mārciņu gadā.

Taču katram karaliskās ģimenes loceklim ir arī savi bankas konti. Paralēli dāsnajām valsts subsīdijām, viņiem ir arī tiesības uz īpašiem nodokļu atvieglojumiem. Pateicoties tam karaliene Elizabete II un britu karaliskās ģimenes locekļi ir pratuši uzkrāt pieklājīgas naudas summas.

Pirmajā vietā, protams, ir Lielbritānijas karaliene Elizabete II. Viņas uzkrājumi novērtēti ar 1,6 miljardiem sterliņu mārciņu. Otrajā vietā ir princis Čārlzs – viņa īpašumā ir 100 miljoni. Pēc tam seko princis Endrjū ar 57 miljoniem, karalienes Elizabetes vīrs, princis Filips ar 44 miljoniem. Bet piecinieku noslēdz princis Edvards ar 35 miljoniem.

Pēc tam seko princis Viljams un princis Harijs. Viņu uzkrājumi novērtēti vienādi – 30 miljoni mārciņu. Abu prinču ienākumi ir pateicoties karalienes Elizabetes II mammai – Harija un Viljama vecvecmāmiņai. 1994.gadā viņa ieguldīja lielas investīcijas (aptuveni 70 miljonus mārciņu) trasta fondā saviem mazmazdēliem. Viljams un Harijs no šī “pīrāga” ik gadu saņem ap 14 miljoniem mārciņu. Otru viņu mantojumu daļu veido viņu mammas, princeses Diānas ieguldījumi. Viņa abiem dēliem atstāja mantojumā aptuveni 13 miljonus mārciņu. Turklāt abi brāļi saņem katru gadu arī tā saucamo “kabatas naudu” no savas vecmāmiņas, Elizabetes II un sava tēva, prinča Čārlza un tas ir aptuveni 4 miljonu mārciņu gadā. Lielākoties šī naudas summa tiek iegūta no princim Čārlzam piederošajiem nekustamajiem īpašumiem.

Astoto vietu ieņēmusi Keita Midltone, kura šajā reitingā apgājusi Meganu Mārklu. Prinča Viljama sievas ietaupījumi ir aptuveni 8 miljoni mārciņu. Eksperti norādījuši, ka Keitas naudas uzkrājumiem ir grūti izsekot. Zināms, ka Keitai Midltonei daļēji pieder uzņēmuma akcijas firmā, kas nodarbojas ar luksusa auto īri.

Meganas Mārklas uzkrājumi novērtēti ar 6 miljoniem mārciņu. Turklāt Megana daļu no šīs summas viņa ir nopelnījusi kā aktrise, kad viņa vēl filmējās kulta seriālā “Ģēnijs uzvalkā”. Aktrises darbā viņa nopelnījusi aptuveni 500 tūkstošus mārciņu.

Saistītie raksti

Turklāt gan Keita Midltone, gan Megana Mārkla saņem “atbalsta” naudu no vīru tēva – prinča Čārlza. Viņš abām vedeklām ik gadu pārskaita pieklājīgas naudas summas, ziņots izdevumā “The Sun”.

Foto: AFP/ SCANPIX/ LETA

LA.LV Aptauja

Vai, tavuprāt, ir godīgi, ka britu monarhi tiek uzturēti no nodokļu maksātāju naudas?

  • Nē, tas ir ļoti negodīgi attiecībā pret iedzīvotājiem
  • Jā, jo karaliskās ģimenes locekļi dara noderīgu darbu
  • Manuprāt, valsts atbalsts varētu būt, taču ne tādos apjomos, kāds tas ir šobrīd
  • Neesmu domājis par šo jautājumu

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: jaunā “Reserved” Ziemassvētku un Jaunā gada ballīšu kolekcija ir klāt!
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: 5 aizraujoši un mazliet biedējoši seriāli par mākslīgo intelektu
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Katrīna Dimanta ar domubiedriem izdod dziesmu “Pipars” – ar tās anglisko versiju startēs “Supernovā”
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Rīgas domes trīs iespējas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
No piektdienas kļūs krietni aukstāks
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziņu portālam LA.LV jauns auditorijas lieluma rekords!
1 stunda
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Ivars Bušmanis: Valsts budžeta marķējums – vai solījumus mediķiem varēja izpildīt?
41 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Apsūdz audžuvecākus par vardarbību pret astoņiem bērniem
1 stunda