Parasti pāri nenodarbojas ar seksu dienās, kad sievietei ir menstruācijas. Iemesli, kāpēc viņi to nedara ir dažādi – sākot no mītiem un beidzot ar aizspriedumiem, taču jāņem vērā, ka ir arī medicīniski, kā arī psiholoģiski iemesli, kāpēc tas varētu šķist “sarežģītāk”.

Tajā pat laikā nevajadzētu aizmirst, ka menstruācijas jeb kritiskās dienas ir normāla organisma norise, ko piedzīvo ikviena vesela sieviete. Seksam šajās dienās ir ievērojami plusi, kas saistās, piemēram, ar baudu un dabisku atsāpināšanu, taču arī daži mīnusi, kas noteikti būtu jāņem vērā, ja izšķiraties ar partneri par šādu soli.

Jā vai nē seksam menstruāciju laika – tikai jūs ar partneri varat to izlemt!

Plusi:

Foto: Shutterstock

Vairāk baudas. Šajās dienās sievietes iegurņa orgāni ir labāk apasiņoti, tāpēc juteklība ir izteiktāka. Jāpiebilst, ka arī vīrietim ir labākas sajūtas, jo viņam ir sajūta, ka tu esi “ciešāka”.

Dabiska atsāpināšana. Seksa laikā asinīs izstrādājas laimes hormoni – endorfīns, dofamīns un serotonīns. Šie hormoni pazemina sāpju un stresa sajūtu, kas ir ļoti aktuāli sievietēm kritiskajās dienās.

Uzlabojas garastāvoklis. Tie paši hormoni ietekmē arī sievietes psiholoģisko noskaņojumu. Tie uzlabo garastāvokli un samazina stresu.

Saīsinās menstruāciju ilgums un izdalījumu daudzums.Šī parādība nav viennozīmīga. Dažas sievietes novēro, ka mīlēšanās kritiskajās dienās palīdz samazināt izdalījumu daudzumu un menstruāciju cikls saīsinās. Taču, kā jau minēts, tas nav viennozīmīgi, drīzāk tā ir individuāla parādība.

Mīnusi:

Foto: Pixabay

Paaugstinās risks saslimt ar infekcijām. Šajā laikā sievietes organisms ir neaizsargāts pret dzimumceļu infekcijām. Ja agrāk imunitāte tām pretojās, tad šajās dienās tā ir ārkārtīgi zema un inficēties ir patiešām viegli. Tāpēc, ja jūs izšķiraties par mīlēšanos kritiskajās dienās, obligāti izmantojiet prezervatīvu.

Neērti. Tev un tavam partnerim var būt fiziski neērti, jo tev ir jāparedz daudzi momenti, kas saistās ar higiēnu – nesasmērēt sevi un partneri, gultas veļu, apģērbu. Jo mēs labi zinām, ka asins traipus izmazgāt ir ārkārtīgi grūti. Arī pozu izvēle šajās dienās ir stipri ierobežota.

Neētiski. Kādam tas nav tik principiāli, bet kādam, iespējams, ir. Tāpēc vienmēr pirms šāda lēmuma ar savu mīļoto vīrieti ir jāizrunā šis svarīgais jautājums – sekss menstruāciju laikā. Izrunājiet savstarpēji to, kas varētu mulsināt tevi pašu un uzklausi, kas nav pieņemams viņam.