To, ka sekss ir viens no labākajiem veidiem, kā cilvēki gūst laimes izjūtu, ir zinātniski pierādīts. Mīlēšanās laikā izstrādājas labsajūtas un laimes hormoni – arī tas ir pierādīts. Turklāt šī visnotaļ pievilcīgā nodarbe sniedz arī emocionālu un fizisku labsajūtu. Taču ne vienmēr intīma fiziskā tuvība nozīmē romantisku attiecību veidošanos. Dažkārt tas ir tikai sekss un nekas vairāk. Esam apkopojuši vairākas atklāsmes par mīlēšanos, par ko parasti skaļi neviens nerunā.

1. Sekss ne vienmēr ir seksīgs. Dažkārt tas var būt neērts, mazliet dīvains. Tas var radīt baiļu un kautrīguma sajūtu, un tas ir tikai normāli. Dažkārt seksa laikā iespējams izpaust negatīvās emocijas, piemēram, dusmas un skumjas. Sekss vienmēr ir bijis bagāts ar dažādām emocijām, tajā nekad nevaldīs tikai kāda viena konkrēta sajūta vai emocijas. Tas nekad nebūs tik vienkāršs un lieliski izpildīts, kā to atspoguļo pieaugušo filmās. Sajūtas un emocijas, ko gūstam intīmo brīžu laikā, ir cieši saistītas ar jūtu ķīmiju, kas valda starp attiecību partneriem.

Foto: shutterstock

2. Emocijas, kas pārņem kaislīga seksa laikā ir ļoti piesātinātas un spēcīgas. Arī tas ir tikai normāli, un tikpat normāli ir arī tas, ja šīs emocijas rada vēlmi raudāt. Pat, ja nespēsi to izskaidrot. Jau minējām, ka mīlēšanās laikā cilvēka ķermenī izstrādājas laimes un labsajūtas hormoni. Ja šādas emocijas pārņem, tad partnerim to vajadzētu uztvert kā komplimentu, jo viņš spējis sniegt neaizmirstamu un patiešām kaislīgu baudu. Jāatzīst arī, ka šādas sajūtas parasti veidojas tikai tad, kad starp partneriem ir cieša emocionālā saikne.

3. Dažkārt, nezināmu iemeslu dēļ, mīlēšanās ar partneri var radīt negatīvas izjūtas kā fiziski, tā emocionāli. Turklāt, tas var notikt pat tad, ja ikdienā ar šo cilvēku ir labas attiecības. Ja tomēr intīmo mirkļu laikā ir šī negatīvā sajūta, iespējams, tā ir zīme, ka attiecības ilgtermiņā ar šo partneri nebūs iespējamas.

4. Ir muļķīgi domāt un gaidīt, ka kails cilvēks pēkšņi kļūs citādāks. Bieži vien cilvēki piedzīvo neskaitāmas vilšanās tikai tāpēc vien, ka no partnera sagaida lielu kaisli un karstus mirkļus intīmās attiecībās, neskatoties uz to, ka ikdienā partneris ir ļoti pasīvs.

Foto: Shutterstock.com

5. Ir cilvēki, kuriem sekss ir ļoti būtisks attiecībās, un viņi to sagaida daudz biežāk nekā tu spēj iedomāties. Un tas ir tikai tāpēc, ka viņi līdz šim nav satikuši partneri, ar kuru vēlētos piedzīvot patiesi karstus un kaislīgus intīmos brīžus. Iespējams, viņi nav spējuši piepildīt savas seksuālās vēlmes. Ilgtermiņa attiecībās ir svarīgi iepazīt partneri sīkumos un noskaidrot viņa vēlmes, lai mīlēšanās sniegtu baudu jums abiem.

6. Bieži vien cilvēki attiecībās vēlas paņemt pauzi intīmās attiecībās. Pareizāk sakot, viens no attiecību partneriem. Un arī tas ir normāli, jo jāatceras, ka neviens no mums nav dzīvnieciska radība, kura izmanto mīlēšanos tikai savu vajadzību apmierināšanai. Taču, jāapzinās, ka ilgtermiņa attiecībās mīlēšanās rada sava veida ritmu, ko nevajadzētu izjaukt. Sekss rada savstarpēju cieņu, iekāri un uzticību. Tāpēc, ja nolemjat paņemt pauzi attiecībās, pārliecinieties, ka tas neietekmēs jūsu spējas uzticēties otram, neradot bažas, ka pauze intīmajās attiecībās saistīta ar ko citu, piemēram, krāpšanu.

Foto: Shutterstock

7. Ne vienmēr attiecībās mīlestība ir līdzvērtīga seksam. Protams, daudzi pāri uzstāj, ka attiecību pamatā ir lojalitāte, apņēmība un uzticība. Jāsaprot, ka cilvēki ir dažādi, un ne vienmēr personība un emocionālās vērtības ir tās, kas veicinās mīlestību. Jau vairākkārt esam rakstījuši, ka seksam attiecībās ir ļoti liela nozīme, turklāt tā ir arī emocionālo attiecību augstākā virsotne. Tieši tāpēc nevajag nosodīt tos, kuru attiecību pamatā ir kaislīga un baudpilna intīmā pieredze.

8. Ir iespējams izjust patiesu iemīlēšanās sajūtu pēc mīlēšanās ar partneri, neskatoties uz to, ka nopietnas attiecības iespējams tu nemaz nevēlies. Šī spēja iemīlēties ļauj apzināties personīgo brīvību. Tāpēc atceries, ka intīmās attiecības ar kādu nebūt nenozīmē, ka piederi kādam.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.