Kokteilis
Baudi

Lotes no Izgudrotāju ciema jaunie piedzīvojumi0

Publicitātes foto

Nupat, Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā, “Generation” konkursa skatē pirmizrādi piedzīvojusi jau trešā animācijas pilnmetrāžas filma par suņu meiteni Loti no Izgudrotāju ciema “Lote un pazudušie pūķi”. Tas ir īpašs notikums ne tikai filmas veidotājiem, bet arī Latvijas kino kopumā – arī abas iepriekšējās Lotes filmas pirmizrādītas Berlīnē. Starptautiski uztverams stāsts, atmiņā paliekoši varoņi un pozitīvs filmas vēstījums ir bijusi gana veiksmīga kombinācija, lai Loti un viņas piedzīvojumus pirmajās divās filmās uz kino ekrāniem būtu redzējuši skatītāji jau teju septiņdesmit valstīs.

2000. gadā skatītāji pirmoreiz iepazina Loti – vienu no šobrīd populārākajiem animācijas filmu varoņiem kā Latvijā, tā Igaunijā, tolaik vēl animācijas seriālā “Lote dodas uz dienvidiem”. 2006. gadā jau tapa pirmā pilnmetrāžas filma “Lote no Izgudrotāju ciema”, 2011. gadā otrā – “Lote un Mēnessakmens noslēpums”. Animācijas filmas varoņu piedzīvojumi pārceļojuši arī uz vairākām grāmatām, bērnu apģērba un sulu paciņām, pie Pērnavas viesus gaida tematiskais Lotes parks.

Jaunā filma par suņu meitenes Lotes piedzīvojumiem ir sagādājusi pavisam īpašu pārsteigumu – Lotes pavadone tagad ir viņas zinātkārā mazā māsiņa Rozīte. Vēl divi kolorīti jauni varoņi ir zinātnieki: Kārlis Jenots un Viktors Vīķis, kas ierodas Izgudrotāju ciemā, lai ierakstītu pēc iespējas vairāk tautasdziesmu, līdzīgi kā Eiropas filmu akadēmijas apbalvotajā poļu filmā “Aukstais karš”. Arī šeit folkloristi ieraksta visdažādāko tautu/zvēru dziesmas, kuras īpaši animācijas filmai atlasījis un dažas – kā lapsas dziesmu un arī tituldziesmu – iedziedājis Renārs Kaupers. Lote satiek arī skatītājiem no iepriekšējām filmām atpazīstamos varoņus, piemēram, kurmjus, kuru lomas ierunājuši Uldis Dumpis un Ģirts Jakovļevs. Citās lomās dzirdēsim Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu, Gundaru Āboliņu, Jāni Jarānu, Andri Freidenfeldu un citus.

Vislielākais zinātnieku dueta sapnis ir ierakstīt mītiskā ugunsspļāvēja pūķa dziesmu, tādēļ Lote un viņas jaunie draugi dodas pūķa meklējumos. Mazākie skatītāji un to vecāki noteikti novērtēs “Lotes un pazudušo pūķu” uzbūvi: nelieli uzdevumi te seko viens otram, būtiski atvieglojot sekošanu stāstam. Ik uz soļa pārvarams kāds šķērslis – jāatrod ziedu krūmā ieslēpta ieeja ēkā, ar varavīksnes zivju palīdzību jāšķērso upe, jāatrisina vairākus gadu simtus sens strīds, kura iemeslu neviens vairs neatceras. “Lotei un pazudušajiem pūķiem”, līdzīgi kā abām iepriekšējām Lotes filmām, piemīt ievērojams potenciāls uzrunāt dažādu vecumu un tautību skatītājus, tā noteikti ierindojama starp visvairāk gaidītām šī pavasara pirmizrādēm.

“Lote un pazudušie pūķi”

  • Latvija, 2019
  • Režisori: Janno Poldmā, Heiki Ernits
  • No 22. februāra kino “Splendid Palace”, “Multikino”, Vidzemes koncertzāle “Cēsis”, kino “Lora”.

Video treileris:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: par Latvijas Jauniešu galvaspilsētu atzīta Daugavpils
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
5 gardas un veselīgas vasaras veltes: vērtīgas gan skaistumkopšanai, gan ēdienkartei
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Apmaini laicīgi POSITIVUS festivāla aproci “Alfā”
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
22 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Ugunsgrēkā vasaras nometnē Krievijā gājuši bojā 4 bērni
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Jau rīt temperatūra paaugstināsies līdz +27 grādiem
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
40 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Notikusi laupīšana restorānā Mežaparkā
3 stundas