Kokteilis
Baudi

“Līvi” atdzimst Vislatvijas koncerttūrē “Bez štepseļiem”0

Foto – Edgars Pohevičs

Grupas “Līvi” Vislatvijas koncettūre “Bez štepseļiem” seko pagājušā gada nogalē notikušajam koncertierakstam “Bez štepseļiem”, pēc kura Ainars Virga paziņoja, ka turpmāk būs tikai “Līvi” nevis “Līvi&Buks”. Koncertalbums audioformātā jau pieejams klausītājiem.

“Bez štepseļiem” nav ierastā “Līvu” smaguma, taču klāt nākušas jaunas un īpašas nianses, kas arī zināmās dziesmas ļauj sadzirdēt citādi un no jauna. Liepājā pērn veiktais akustiskais koncertieraksts ir pierādījis, ka leģenda turpinās. Muzikantiem ir jāspēlē, un to viņi dara. Tas apliecina Ainara Virgas teikto, ka grupas dzīvē sācies jauns posms. “Mēs nolēmām, ka nav ko sarežģīt lietas. Mēs sauksimies “Līvi”, jo “Līvos” ir spēlējis liels skaits dažādu muzikantu un viņi visi, kaut arī neilgu laiku pabijuši sastāvā, sauc sevi par “Līviem”. Mēs jau ilgāku laiku esam kopā šādā sastāvā, un domāju, ka arī varam tā sevi saukt,” teic A. Virga.

Koncertalbumam grupa īpaši gatavojās un veidoja pilnīgi jaunus un akustiskus dziesmu aranžējumus. “Starp pazīstamām dziesmām, tādām kā “Dzelzgriezējs” un “Dzimtā valoda”, iekļautas arī pavisam jaunas un vēl maz dzirdētas dziesmas “Atdod sevi man”, “Es tevi gribu” un “Pēdas uz palodzes”. Grupas akustisko skanējumu bagātāku dara Dzintara Beitāna stīgu grupa, kā arī Aleksandra Balinska saksofons. Saksofons ir ļoti būtiska izmaiņa grupas “Līvi” skanējumā,” stāsta kompānijas “Mikrofona ieraksti” pārstāvis Guntars Račs.

Grupā bez Ainara Virgas ir arī ilggadējais taustiņu instrumentālists Guntars Mucenieks, viņa dēls Henrijs, dziedātājs Buku jeb Jānis Buķelis, basģitārists Edgars Silacērps un bundzinieks Māris Zīlmanis. Lielākā slodze gulsies uz grupas solistu Buku, un viņu neizbēgami salīdzinās ar Jāni Grodumu vai Aivaru Brīzi.
“Droši vien daudzi salīdzinās, taču, liekot roku uz sirds, es varu pateikt, ka nekādā veidā viņus neatdarinu un nekopēju – es nemaz to arī nevaru izdarīt! Es esmu tāds, kāds esmu, man vienkārši ir paveicies ar to, ka man ir dabas dota balss, kas ļoti piestāv “Līvu” mūzikai un šim stilam,” pirms diviem gadiem teica Buks.
“Jānis Buķelis Ainara projektam pievienojās pirms diviem gadiem, bet tikai pērnā gada nogalē, gatavojot jauno programmu, Ainars nolēma, ka jāatjauno tieši “Līvi” darbība. Jāatzīst, ka es sākotnēji biju par to ļoti skeptisks, taču dzirdot to, kā viņi ir saspēlējušies, es tajā visā atpazinu ne ar ko nesajaucamo “Līvu” garu. Šo gadu laikā Ainars ir būtiski ietekmējis J. Buķeļa dziedāšanas un uzstāšanās manieri, kas kļuvusi izturētāka, niansētāka un vīrišķīgāka. Es labi atceros, kā Ainars savulaik no estrādes dziedātāja par īstu rokeri pārveidoja Aivaru Brīzi, kurš sākotnēji ne tuvu nebija līdzīgs tam, kādu mēs viņu atceramies. Domāju, ka Buks ir cienījams pretendents uz galvenā solista vietu. Viņš dzied vīrišķīgi, viņa balss jauda ir ļoti liela un arī skatuves manieres ir kļuvušas “līviskākas”, neslēpj G. Račs.

Kad un kur?

  • 9. martā plkst. 19.00 Jelgavas kultūras namā
  • 16. martā plkst. 19.00 Talsu Tautas nams
  • 18. martā plkst. 17.00 Valkas pilsētas kultūras namā
  • 23. martā plkst. 19.00 Kuldīgas Kultūras centrs
  • 29. martā plkst. 19.00 Ventspils Kultūras centrs
  • 6. aprīlī plkst. 19.00 Kongresu nams, Rīgā
  • 7. aprīlī plkst. 19.00 Krustpils kultūras nams
  • 27. aprīlī plkst. 19.00 Liepājas OC Rožu zāle
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 8 – 15

Video:


LA.lv