Kokteilis
Stilo

Lietoti apģērbi – 5 padomi, kā iegādāties tos gudri0

Foto: Shutterstock.com

Pēdējo gadu griezumā daudzviet pasaulē savu popularitāti ir atguvuši lietoti apģērbi. Tos novērtē gan zaļi domājoši cilvēki, kuri vēlas samazināt modes industrijas nodarīto kaitējumu dabai, gan vintāžas pērļu tīkotāji, kas nodevušies dārgumu meklējumiem. Lietoto apģērbu iegādei var būt daudz iemeslu. Taču, vai Tu zini, ko ievērot, lai iepirktos gudri?

1. Pārliecinies, vai apģērba cena atbilst kvalitātei

Jau reiz lietoti apģērbi no populāriem vai ekskluzīviem zīmoliem var būt kārdinošs pirkums, jo tie iegādājami par krietni zemāku cenu. Taču ne vienmēr tikai zīmols ir kvalitātes rādītājs. Pērkot lietotu apģērbu, pievērs uzmanību arī tā:

  • audumam – vai apģērbs veidots no dabiskas šķiedras, piemēram, kokvilnas? Vai sintētiska materiāla, piemēram, poliestera? Cik biezs ir materiāls – vai tas ziemā sildīs un vasarā ļaus ķermenim elpot?
  • stāvoklim – vai bikšu ceļgali nav izsēdēti, džemperis ir bez pūkām, t-krekls nav izdilis?
  • apdarei – vai piestiprinātie fliteri ir savās vietās? Vai vīles ir nošūtas taisni?

2. Noskaidro, kā apģērbu pareizi kopt

Ja iepērkoties nākas saskarties ar nepazīstamu audumu, nekautrējies pajautāt par tā kopšanu pārdevējam vai interneta meklētājam! Mazgājot tikko nopirkto kašmira džemperi nesaudzīgā veļas mašīnas režīmā, rezultāts var nebūt iepriecinošs…

Foto: Shutterstock.com

3. Izvērtē, vai apģērbs piestāvēs pašreizējai garderobei

Neatkarīgi no tā, vai Tavā iepirkumu sarakstā ietilpst jauni vai lietoti apģērbi, pirms likt tos grozā, pārdomā, vai tie būs kombinējami ar Tavā skapī esošajām drēbēm. To izvērtēt palīdzēs apģērba:

  • stils – ja skapī valda hipiju iedvesmota, gaisīgu, ziediem apdrukātu audumu apģērbu kolekcija, vai varēsi tai pieskaņot klasiska piegriezuma žaketi ar stingrām līnijām?
  • krāsa – ja garderobe ir monohromatiska, vai tajā iederēsies, piemēram, neona zaļš džemperis?
  • pielietojums – mēdz sacīt, ka drēbes jāizvēlas nevis darbam, kas Tev jau ir, bet gan darbam, ko Tu vēlētos iegūt. Lai gan šajā teicienā ir daļa patiesības, tam sekojot, Tu vari iedzīvoties apjomīgā, taču nesaskaņotā garderobē. Iegādājoties jaunas drēbes, vienmēr piedomā, vai tās atbilst Tavam ikdienas ritmam.

4. Pārbaudi, vai apģērbam nav defektu

Lietoti apģērbi līdz veikalu plauktiem mēro garu ceļu un ierodas atšķirīgā stāvoklī. Dažkārt var gadīties uziet pilnīgi jaunas mantas ar oriģinālajām cenu zīmēm, dažkārt – skaistas lietas ar neizmazgājamiem traipiem.

 Vienmēr kārtīgi aplūko apģērba gabalu no abām pusēm! Izvairies pirkt nosmērētas drēbes – nav zināms, vai traipus ir iespējams iztīrīt.

Foto: Shutterstock.com

5. Saskaņo izmērus

Atšķirībā no jauniem, lietoti apģērbi pie pircējiem nonāk tikai vienā eksemplārā un vienā izmērā. Kad vien iespējams, piemēri nolūkotās drēbes. Savukārt, ja iegādājies lietotu apģērbu internetā:

  • pajautā papildu informāciju par izmēriem preces pārdevējam;
  • noņem sava ķermeņa mērus un salīdzini iegūtos parametrus ar preces ražotāja interneta vietnē atrodamo izmēru tabulu. Atceries, ka dažādu zīmolu izmēri atšķiras!

Kur visizdevīgāk iegādāties lietotu apģērbu?

Lietoto apģērbu veikalos iespējams atrast patiešām oriģinālas lietas. Taču klaiņošana pa bodītēm, kur iegādājami lietoti apģērbi, var paņemt daudz Tava brīvā laika. Par laimi tam ir vienkāršs risinājums.

Foto: Shutterstock.com

Andelemandele tiešsaistes tirdzniecības platforma ir lielisks veids, kā nodoties aizrautīgām pērļu medībām, pat neizejot no mājas!

Andelemandele apģērbu sadaļās Tevi gaida stilīgas un oriģinālas iecienītu zīmolu jaunas un mazlietotas pērles gan sievietēm un vīriešiem, gan bērniem. Turklāt, izmantojot detalizēto portāla meklēšanas sistēmu vai, aprunājoties ar Tevi interesējošās preces pārdevēju, Tu allaž varēsi noskaidrot visu nepieciešamo informāciju, lai iepirktos gudri un bez sirdsapziņas pārmetumiem!

 Lieliskas kvalitātes lietoti apģērbi vēl nekad nav bijuši tik viegli pieejami – ielūkojies Andelemandele.lv plašajā piedāvājumā un atrodi savu pērli!

LA.lv