Kokteilis
Mīli

Lienes un Agra attiecību pieredze: Ir svarīgi, lai kopā ir interesanti, jo bērni ātri izaug!0


Liene un Agris Sondori
Liene un Agris Sondori
Foto – Valdis Semjonovi

Vasaras vidū apritēs 25 gadi, kopš jāvārdu altāra priekšā viens otram teica Liene un Agris Sondori. Tobrīd viņi bija jauni un zaļi. Liene  mācījusies Latvijas Kultūras akadēmijā, Agris – Bulduru dārzkopības tehnikumā. Laulība un trīs bērni netraucēja viņiem abiem turpināt izglītoties, iegūstot maģistra grādus, un kardināli mainīt savu nodarbošanos. Šobrīd Liene  (47) ir uztura speciāliste, Agris (48) strādā poligrāfijas jomā.

Kāzas – pēc septiņiem mēnešiem

Abi iepazinās 1992. gadā Ziemassvētku vakarā. Liene bija aizbraukusi ciemos pie draudzenes, kura tobrīd mājās bija viena kopā ar bērniņu. Viņai piezvanīja kursabiedrs, lai novēlētu priecīgus Ziemassvētkus. Liene ieminējās – ko ta’ šis tā zvana, lai brauc šurp! Un Agris atbrauca arī. Mazā kompānija gandrīz visu nakti skatījās Bidstrupa karikatūras un smējās. Nākamajā dienā Agris un Liene devās uz dievkalpojumu Torņakalna baznīcā. Un tā tas pamazām aizgāja, stāsta pāris. Pēc trīs mēnešu ilgas draudzības abi devās pie Agra un pēc tam pie Lienes vecākiem, lai pateiktu, ka gatavojas precēties. Pēc septiņu mēnešu ilgas draudzības 23. jūlijā mācītājs Juris Rubenis viņus salaulāja. “Tas bija pašsaprotami, ka jāprecas,” teic Agris, un Liene viņam piebilst: “Nebija pat tādas domas, ka mēs varētu dzīvot kopā un neprecēties.” Svinības Lienes vecāku lauku mājās Mērsragā vecāku, brāļu, māsu un tuvāko draugu lokā notika divas dienas. “Mums bija fantastiski vedēji – Sandra un Valdis Ošiņi. Kāzas nebija tradicionālas ar mičošanu utt., bet bija kārtīga ballīte ar dejām un peldēm jūrā līdz rītam,” stāsta Liene.

Liene un Agris, kāpjot Tatru kalnos Polijā, Zakopanē, 2017. gadā.
Foto no Sondoru ģimenes arhīva

Trīs bērni, darbi un hobiji

Šobrīd Agris un Liene ir vecāki trīs meitām. Elzai ir 23 gadi, viņa Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) studē medicīnu, Alisei ir 20 gadi, viņa šovasar beigs Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, jaunākā meita Marta šopavasar absolvēs 12. klasi un arī plāno startēt uz mediķiem RSU. “Neliekuļojot varu teikt, ka ar bērniem mums ir ļoti labas attiecības,” stāsta Liene.

Pēc studijām RSU bakalaura programmā “Uzturs” un starpaugstskolu maģistrantūras programmā “Uztura zinātne” Liene šobrīd ir pasniedzēja RSU, kā arī strādā par uztura speciālisti Dzemdību namā un veselības centrā “Vivendi”. Savas zināšanas Liene liek lietā arī mājās. “Pusfabrikātus mūsu mājās neatrast. 95% pārtikas, ko ceļam galdā, ir pašu pagatavota. Mājās cepam arī maizi,” stāsta Liene. Agris pēc augstskolas (RISEBA) absolvēšanas uzņēmējdarbības vadības maģistra programmā šobrīd strādā uzņēmumā “Vieta “Poligrāfijas pakalpojumi””, kā arī par pasniedzēju Jūrmalas sociālās integrācijas valsts aģentūras profesionāli tehniskajā skolā.

Lai gan darba ikdiena abiem ir pietiekami noslogota, viņi atrod laiku kopīgam vaļaspriekam – dejo vidējās paaudzes deju kolektīvā “Dzirnu senči”, kuru vada Agris Daņiļevičs. Liene un Agris ir arī nūjošanas instruktori un kopā ar draugiem kāpj kalnos. Visvairāk viņiem to patīk darīt Alpos Austrijā un Šveicē, Zakopanē Polijā.

Vai, gadiem ritot, laulātā pāra attiecības ir būtiski mainījušās? “Man ir svarīgi, lai mums kopā būtu interesanti. Bērni ātri izaug. Statistika liecina, ka šajā brīdī daudzi pāri šķiras.

Tāpēc uzskatu, ka līdz tam brīdim, kad bērni izaug, pārim ir jāatrod kaut viens kopīgs hobijs. Mums tie ir pat trīs,” stāsta Liene.

Kā ģimene starp visiem darbiem, mācībām un vaļaspriekiem tiek galā ar mājas darbiem? “Visi dara visu. Ja jākārto māja, tad mēs visi to darām. Mēs gan nepiederam tiem, kas uztraucas par katru puteklīti. Turklāt mums ir suns un divi kaķi, līdz ar to sterilitāte mūsu mājās nav iespējama,” stāsta Liene.

Nemēģiniet otru pārtaisīt!

Kā visu pāru, arī Sondoru vidū reizēm gadās pa strīdam. “Jā, gadās, bet ne bieži,” teic Agris. Liene piebilst: “Idille mūsu attiecībās noteikti nepastāv. Visiem pāriem laikam ir tā, ka viens ir švirkstīgāks, otrs – mierīgāks. Es laikam esmu asāka, Agris – mierīgāks. Ja kāds no mums grib pabubināt, viņš to dara. Tiesa, ja es gribu strīdēties, Agris bieži vien sāk smieties. Domāju, ka galvenais ir spēt izrunāties. Svarīgi arī, ka mēs viens otru neesam mēģinājuši pārtaisīt, turklāt katrs no mums var saglabāt savu brīvību. Daudzas lietas darām kopā, bet, ja Agris grib iet pasportot, viņš to dara, tāpat es varu darīt to, ko vēlos, un Agris man neprasa atskaitīties, kur esmu bijusi,” stāsta Liene.

Kādas jūtas šobrīd saista Lieni un Agri? “Ar mīlestību laikam ir tāpat kā ar vīnu – jo tas vecāks, jo labāks,” teic Agris. “Manuprāt, dzīves laikā mīlestība nekur nepazūd, bet pāriet citā kvalitātē. Tā tiešām ir kā labs vīns,” vīra domu attīsta Liene. Pāris stāsta, ka viņu abu vecāki, ilgi dzīvojot kopā, viņiem ir parādījuši labu piemēru. Ilga un laimīga laulība izdevās arī vecvecākiem.

LA.lv