Auto un tehnoloģijas

Lieliska ziņa! “Pašiņu” uzņemšana vien nepadara tevi par narcisu0

Foto – Fotolia

Ja tu kādreiz esi skatījies uz kāda “selfiju” un pie sevis nodomājis “viņš/viņa ir tik iedomīgs”, tu, iespējams, izdari negodīgu pieņēmumu. Nesens pētījums apgalvo, ka lielākā daļa pašfoto uzņēmēju nav vairāk aizrāvušies ar sevi nekā normāli cilvēki.

Pētījumā, kuru vadīja Brigama Janga universitātes speciālisti, atklāja, ka cilvēki, kas uzņem pašfoto, atbilst trīs galvenajiem tipiem: viņi ir komunikatori, autobiogrāfi vai pašpublicisti. Tikai viena no šīm motivācijām patiesībā saistāma narcismu.

“Komunikatori” uzņem selfijus kā saziņas veidu ar ģimeni, draugiem un sekotājiem. Tas pašā pamatā ir sarunas sākšana, kas ir digitālais ekvivalents, lai smaidot pieietu pie kāda, ko tu pazīsti, un pateiktu “čau”. Tā nav iedomība, tas ir jauns veids, kā uzsākt sarunu.

“Autobiogrāfi”, no otras puses, izmanto pašfoto kā svarīgu dzīves notikumu un nozīmīgu atmiņu ierakstīšanas veidu. Viņiem patīk, ka cilvēki var redzēt viņu bildes, bet viņi ne vienmēr ir ieinteresēti atsauksmēs un komunikācijā. Tas ir vairāk kā publiska foto albuma uzturēšana. Tā vietā, lai parādītu bildes, kad ciemiņi ierodas pie tevis, tās vienkārši ir pieejamas tiešsaistē.

Saistītie raksti

“Pašpublicisti” ir grupa, kura saskaņā ar pētniekiem varētu būt saistīta ar narcismu. Viņiem patīk dokumentēt savu dzīvi ar cerību, ka parāda sevi vislabākajā iespējamajā gaismā. Vienkāršāk sakot, viņi vēlas, lai tu skaties uz viņu bildēm, domājot, ka viņi ir lieliski, kamēr viņi paši skatās uz savām bildēm, sakot sev, ka ir lieliski. Taču, pēc pētnieku domām, šī ir vismazākā no trim grupām. Tas nozīmē, ka lielākā daļa “selfiju” uzņēmēju necenšas izrādīties vai likt sev justies svarīgiem.

Tāpēc, ja vēlies uzņemt pašfoto, dari tā. Neļauj citiem tev likt justies slikti tāda nieka dēļ. “Selfijs”, kaut arī sen piekopts praksē, ir aizgājis tālāk par “pašportretu” un kļuvis par jaunu veidu, kā komunicēt, ierakstīt un atzīmēt. Protams, tas nenozīmē, ka citiem patiks uz tiem skatīties. Vēl kāds cits pētījums iesaka, ka lielākā daļa cilvēku joprojām skatās uz “selfijiem” kā uz bezkaunīgu pašreklāmu. Bet tas paliek katra paša ziņā, tāpēc uzņem to bildi! Tu zini, ka to vēlies.

Avots: inspireachieve.com

LA.lv