Kokteilis
Ceļo

Lēti lidojumi uz ASV : 10 lietas, kas jāpiedzīvo galamērķī!0

Foto: StockSnap.io

Ameriku var mīlēt, Ameriku var ienīst. Bet vienaldzīgo nav. Droši var teikt, ka pabūt Amerikā – tā ir viena no lietām, kas mūža laikā būtu jāpaspēj ikvienam. Labāk vienreiz redzēt (un piedzīvot uz savas ādas) nekā simtreiz dzirdēt! Kur meklēt lētus lidojumus un ko piedzīvot Amerikā? Par to lasiet tālāk!

Lēti lidojumi uz ASV – kur meklēt?

Nez vai mūsdienās kādam ir tik daudz brīva laika, lai mēģinātu saviem spēkiem nokļūt pāri okeānam (kaut gan diviem latviešu drosminiekiem izdevās – viņi ar laivu devās pāri Atlantijas okeānam, lai paspētu uz olimpiskajām spēlēm. Pāri okeānam tika, spēles nokavēja. Viens – viens). Izvēloties par transportu lidmašīnu – laicīgi norezervētas aviobiļetes, nogādās galamērķi ātrāk un ērtāk. Kur atrast labākas cenas? Daži aktīvu ceļotāju ieteikumi:

Meklējiet lidojumus privātās pārlūkošanas (inkognito) režīmā.
Apmeklētās vietnes lietotāju datoros atstāj sīkfailus (tas nav nekas neparasts vai bīstams), taču šie sīkfaili var saturēt informāciju arī par to, kas tika meklēts. Līdz ar to – katru reizi, kad meklēsiet vienus un tos pašus lidojumus, aviokompāniju vietnēs jums tiks piedāvāta arvien augstāka un augstāka cena (lai liktu padomāt un izlemt maksimāli ātri). Ja vēlaties redzēt zemākās cenas, dariet to paslepus!

Izmantojiet labākās lidojumu meklēšanas lietotnes!
Jūs zaudēsiet prātu, ja mēģināsiet saviem spēkiem sakombinēt lidojumu no dažādu aviokompāniju piedāvājumiem. Un tāda ņemšanās arī nemaz nav nepieciešama. Ir daudz lielisku lietotņu, kuras visu smago darbu paveiks jūsu vietā, jums atliks tikai izvēlēties no piedāvātajiem rezultātiem. Labākās lietotnes: Skyscanner, AirFare Watchdog, Momindo, Cheapoaid, JetRaider, Kiwi.com, AirWander un Google Flights. Šajās vietnēs būs arī redzami lēti lidojumi no Rīgas.

● Noskaidrojiet nedēļas dienu, kurā lidojumi ir vislētākie.
Visbiežāk tās būs darbdienas. Visvienkāršāk to ir noskaidrot, aplūkojot mēneša skatu izvēlētajam lidojumam (piemēram, no Rīgas uz Londonu) – meklēšanas lietotnē norādiet lidojuma galamērķi un datumu izvēlnē atlasiet vienu veselu mēnesi. Tā būs visvienkāršāk saprast aviokompāniju cenu politiku un jau iepriekš noskaidrot, kurās nedēļas dienās ir vērts lūkot pēc vislētākā īstā lidojuma.

Nebaidieties no zemo ceno aviokompānijām.
Tumšie viduslaiki jau sen ir beigušies. Pat tās aviokompānijas, kuras sevi pozicionē kā vislētākās, jebkurā gadījumā piedāvā gluži ērtu sēdvietu un savus pasažierus droši nogādā galamērķī. Vienīgais, kam jāpievērš īpaša uzmanība – nosacījumi attiecībā uz bagāžu, iekāpšanas secību un tamlīdzīgi. Lēti lidojumi uz ASV, visticamāk, atradīsies tieši lēto aviokompāniju reisos, tāpat kā izdevīgākie lidojumi uz Ņujorku.

● Ja plānots ceļot īpaši tālu un paredzētas vairākas pārsēšanās, padomājiet, vai nevēlaties kādā no pieturas punktiem pavadīt nedaudz vairāk laika, tādējādi saskaldot savu garo ceļojumu vairākos mazākos.
Lidojumi no Rīgas notiek uz ierobežotu galamērķu skaitu, tādēļ pārsēšanās var būt neizbēgama. Reizēm, šādi sadalot lielo ceļojumu mazākos posmos, ir iespējams iegādāties lētākus lidojumus, jo ielidošanas un izlidošanas datumi kļūst elastīgāki. Piemēram, ja jūs lidojat no Rīgas uz Čikāgu, jūs droši vien tur vēlaties nokļūt pēc iespējas ātrāk, līdz ar to samazinās pieejamo reisu skaits (un līdz ar to arī cenu diapazons), un jāņem tas, kas ir. Savukārt izlemjot dot iespēju, piemēram, Frankfurtei, parādīt savas labās puses (ne tikai milzu lidostu, pret kuru Rīgas lidosta izskatās pēc bērnudārza), jūs sev paverat papildu datumu un lidojumu izvēles iespējas.

Meklējiet lētus galamērķus un lētas lidostas.
Ja vēlaties ceļot prieka pēc (un darīt to lēti), tad nav vērts ieciklēties uz konkrētu vietu. Vietne Kiwi.com ļauj apskatīt izdevīgākos galamērķus par labākajām cenām, tādējādi jūs varat plānot savu ceļojumu arī šādā veidā – sākot no cenas un tad tikai izvēloties galamērķi.

Apsveriet iespēju izmantot ceļojumu aģenta pakalpojumus.
Ja jums nav pārliecības, ka tiksiet galā ar plānošanu, tad vienkārši uzticiet to speciālistam. Vispirms gan ieteicams veikt savu cenu izpēti. Speciālistiem reizēm ir pieejamas labākas cenas, kā arī – ceļojumu aģents var palīdzēt nevainojami saplānot vairāku posmu ceļojumus.

Ja jums ir skaidrs ceļojuma mērķis un vēlamie datumi, tad rezervējiet savu lidojumu pēc iespējas ātrāk.
Lidojumi nav nekādi biezpiena sieriņi, kurus, tuvojoties derīguma termiņa beigām, kāds piedāvās ar atlaidi. Patiesībā ir tieši otrādi, jo tuvāk lidojums, jo tas ir dārgāks. Realitātē tāda lieta kā lēti pēdējā brīža lidojumi neeksistē. Tāpēc – tiklīdz ir skaidrība par datumiem un mērķi, rezervējiet lidojumu. Pastāv uzskats, ka vislētākās biļetes ir otrdienā, sešus mēnešus pirms plānotās izlidošanas.

Foto: StockSnap.io

Kā plānot ceļojumu uz ASV?

Amerika ir milzīga, un neatkarīgi no tā, cik daudz laika varat veltīt šim piedzīvojumam, vienmēr šķitīs par maz. Tādēļ labākais, ko var darīt – izbaudīt pieejamās iespējas gūt maksimālu prieku. Ceļojuma plānošana būs daudz vienkāršāka, ja jums ir pieejami elastīgi izlidošanas un atgriešanās datumi. Tādējādi ir iespējams atrast visizdevīgākās cenas. Aviobiļetes, visticamāk, būs viens no dārgākajiem šāda ceļojuma elementiem, tādēļ tur nevajadzētu taupīt spēkus, lai atrastu izdevīgāko lidojumu.

Kas jāzina pirms lidojuma uz ASV?

Būtiskākie fakti:

Latvijas pilsoņiem vīza ieceļošanai Amerikā nav nepieciešama.
Taču ir nepieciešams apstiprinājums no Elektroniskās ceļošanas atļaujas sistēmas (ESTA). Pieteikties šīs sistēmas apstiprinājumam var aptuveni 72 stundas pirms izlidošanas.

Pirms iekāpšanas lidmašīnā pasažieriem jāspēj norādīt pirmās nakts uzturēšanās adrese.
Aviokompānijas šo informāciju tālāk iesniedz ASV varas iestādēm, līdz ar to ir svarīgi, lai šie dati būtu pieejami jau pirms iekāpšanas lidmašīnā. Pasažieriem, kuri nevarēs šādus datus norādīt, ielidošana ASV var tikt liegta.

Lai ceļotu uz ASV, nepieciešama derīga pase ar pasažiera biometriskajiem datiem.

Sīkāku informāciju par ceļošanu uz ASV var uzzināt Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Kā pirms jebkura tālāka ceļojuma, ieteicams iegādāties arī apdrošināšanu.
Ja rezervēsiet lidojumu ar ceļojuma aģenta palīdzību, viņš to noteikti arī piedāvās. Apdrošināšana ir papildu drošības garants, ja nu notiek kaut kas neparedzēts. Un par to, ka apdrošināšana netiek izmantota, ir jāpriecājas (jo izmantošanas gadījumi diemžēl ir saistīti ar traumām vai citām nepatikšanām).

Kas Amerikā jāpiedzīvo uz savas ādas?

Kad ceļojuma datumi ir noskaidroti un lidojums rezervēts, atliek sākt plānot patīkamāko daļu – izklaides un piedzīvojumus. Nereti ieceļotājus Amerikā pārsteidz daudzas amerikāņiem ļoti pierastas lietas. Piedāvājam šādu ceļotāju izveidotu sarakstu arī jums:

1. Ēdienu porciju izmērs.
Amerika ir slavena ar savu ārkārtīgi garšīgo (diemžēl ne vienmēr īpaši veselīgo) ēdienu sortimentu. Un – šie ēdieni tiek piedāvāti īpaši lielās porcijās. Ceļotāji apgalvo, ka vidēji ēdienu porcijas ir vienu līdz divas reizes lielākas nekā Eiropā.

Foto: StockSnap.io

2. Caurbraucamās jeb drive-thru iestādes it visur.
Mēs jau esam pieraduši, ka pāris burgerus iespējams dabūt, neizkāpjot no automašīnas. Amerikāņiem automašīnas patīk tik ļoti, ka viņi piedāvā, neizkāpjot no automašīnas, iegādāties arī Starbucks kafiju, alkoholu un pat konkrētas preces.

3. Advokātu reklāmas it visur.
Šķiet, Amerikā šis ir populārs un pieprasīts pakalpojums.

4. Recepšu medikamentu reklāmas.
Grūti iedomāties, ka Latvijā reklamētu medikamentus, ko drīkst izrakstīt tikai ārsts, taču Amerikā – mierīgi – pacientiem pašiem tiek ieteikts savam ārstam jautāt konkrētus medikamentus dažādām kaitēm.

5. Drosmīgas un trakas vāveres uz katra stūra. D
aži ceļotāji norāda, ka vāveru it visur ir pārsteidzoši daudz. Un tās ir pārsteidzoši drosmīgas. Pat nekaunīgas, ja tām būs sakārojies kaut ko no tā, ko ēd garāmgājēji. Vāvere ir Latvijas 2018. gada dzīvnieks, tā ka, ja gadās kādu satikt, pasveiciniet valsts vārdā!

6. Milzu plašumi. A
merika ir liela valsts. Tik tiešām liela. Un šo lielumu var jaust it visā – ceļu platumā, māju izmēros, stāvlaukumu lielumos utt.

Foto: StockSnap.io

7. Valsts ir MIL-ZĪ-GA.
Kādam, kas dzīvo Latvijā, var nākties kādu laiciņu pierast pie fakta, ka, lai aizceļotu no vienas pilsētas līdz citai, var nākties braukt pat vairākas dienas!

8. Amerikāņiem patīk lielas automašīnas. C
eļi ir plati un attālumi – lieli, līdz ar to arī automašīnas neatpaliek. Tās ir iespaidīgos izmēros.

9. Pārmērīgs draudzīgums.
Amerikāņi ir pretimnākoši un ieinteresēti teju it visā. Sākt sarunu ar svešinieku uz ielas – amerikāņiem tā ir ikdiena.

10. Durvis publiskajās tualetēs ir izvietotas nesamērīgi augstu.
Eiropā mēs pamazām pārejam uz pilnībā atsevišķām kabīnēm. Taču pat tur, kur kabīnes joprojām ir virknētas rindās, durvis ir pilnā augstumā. Amerikāņi droši vien uzskata, ka teju līdz ceļgaliem redzamas kājas ir labākais veids, kā likt saprast, ka konkrētā kabīne ir aizņemta.

11. Cenas tiek norādītas bez nodokļiem.
Tas var mulsināt ne vienu vien, jo nekad nav skaidrs, cik tieši būs jāmaksā pie kases – it visas cenas tiek norādītas bez nodokļiem, tie tiek aprēķināti atsevišķi pie kases. Dīvaini.

12. Ledus kubiņi un bezmaksas dzērienu papildināšana it visur.
Jā, viņiem patīk ledus kopā ar teju visu. Un – ja apmeklētājs vienreiz ir samaksājis par dzērienu, tas tiek papildināts bez maksas.

13. Mērvienību sistēma.
Var paiet zināms laiks, līdz ceļotājs sāk apjaust, cik daudz ir ⅞ collas, 5 pēdas vai 2 galoni.

14. Vecums, no kura drīkst sākt lietot alkoholu, ir 21 gads! T
āpat arī jāņem vērā, ka alkoholu var iegādāties tikai īpašos veikalos, ne plaša ikdienas preču patēriņa iegādes vietās.

Foto: StockSnap.io

Vai kredītlīnija var palīdzēt plānot ceļojumu?

Lai vai kurp jūs dotos un ko izvēlētos apskatīt, finanses ir svarīgs aspekts. Lai nekas netraucētu izbaudīt pasaulē lielāko burgeru, braucot milzu automašīnā pa neticami platām ielām, ieteicams pirms ceļojuma apsvērt visas iespējas. Kredītlīnija ir labs risinājums, ja vēlaties sagādāt sev drošības spilvenu, taču lieku līdzekļu tam nav.

Credit24 piedāvā kredītlīniju, kuru daudzi ceļotāji uzskata par lielisku drošības spilvena opciju. Kredītlīnijā pieejamā summa ir gana liela (4000 eiro!), lai nosegtu jebkādus neparedzētus izdevumus, taču rezervētā nauda kontā kļūst pieejama tikai tad, kad tiek pieteikta, kā arī – kamēr izmantošana nav pieteikta, nekas nav jāmaksā, līdz ar to kredītlīnija nerada papildu izdevumus! Kredītlīnija ir īpaši izdevīga ar to, ka iespējams variēt aizņemtās naudas daudzumu atkarībā no vajadzībām. Procentu likme tiek aprēķināta tikai par izmantoto summu pa dienām, un pirmās 30 dienas jaunajiem klientiem ir bez maksas!

Neatkarīgi no tā, vai plānojat doties ceļā uz tālākām zemēm vai baudīt Amerikas brīnumus tāpat vien mājās pie televizora, plānojiet savas finanses rūpīgi un aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savas iespējas aizņēmumu atmaksāt.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par kredītlīniju un to, kā tā var atvieglot ceļojuma plānošanu, ielūkojieties vietnē Credit24.lv – zinošie un laipnie kredītspeciālisti ar prieku un makslimāli ātri uzklausīs jūsu vēlmes un ieteiks labāko risinājumu.

Lai labs ceļavējš!

LA.lv