Kokteilis
Apbrīno

Lepojamies! Latviete elitārā pasaules skaistumkonkursā iegūst 3. vietu0

Foto – instagram.com

No pasaules skaistumkonkursa “World Miss University 2017” Kambodžā atgriezusies Daniela Gods-Romanovska, “Miss Latvia 2016” fināliste, kura starp 83 valstu skaistākajām studentēm ieguva godpilno 3. vietu.

Skaistumkonkurss “World Miss University” notika jau 27. reizi un tajā tiek vērtēta ne tikai meiteņu daile, bet arī viņu studiju panākumi universitātē. Daniela vidusskolas pēdējos gados zinātniskās pētniecības darba ietvaros izstrādāja pētījumu inženierzinātnē “Tekstilmateriālā ieadīto tenzorezistīvo sensoru darbības izpēte un pielietojums inovatīvajās tehnoloģijās”, radot gudro zeķi, kas sūta datoram informāciju par pēdas kustībām. Pēc tam, kad šis pētnieciskais darbs tika augstu novērtēts Latvijas skolēnu zinātniskajā konferencē, meitene devās uz Beļģiju, kur pērnā gada septembra nogalē noritēja Eiropas Savienības Jauno zinātnieku konkurss. Tajā piedalījās Eiropas valstu nacionālo konkursu uzvarētāji – 138 dalībnieki no 37 valstīm un Eiropas skolām (European Schools) citviet pasaulē. Konkursā tika prezentēti 90 zinātniskie projekti gan no Eiropas, gan arī no ASV, Kanādas, Ķīnas, Korejas un Ēģiptes. Latvijas jaunās pētnieces ieguva speciālo balvu – tiesības piedalīties pasaulē lielākajā starptautiskajā zinātnes un inženierzinātņu konkursā izstādē vidusskolēniem “INTEL”, kas šogad notika ASV pilsētā Losandželosā. Daniela tagad ikdienā vairs nav Latvijā, jo Kentas universitātē Londonā studē starptautiskās attiecības un diplomātiju. Danielas sapnis ir kļūt par vēstnieci.

Daniela stāsta: “Atceros, ka izdzirdēju savu numuru 29 un nespēju tam noticēt. Galvā bija simts un viena doma un pēkšņi jau biju skatuves vidū ar lielu smaidu sejā, taču tad pēkšņi pamanīju ka viena no galvenajām organizatorēm māj ar rokām un saprotu, ka kaut kas nav kārtībā. Sekundi pēc tam iedomājos, ka varbūt vakara vadītāji sajauca numuru, atceros, ka pie sevis nodomāju – nu vairs neko tagad jāstāv un jāsmaida, lai kas arī notiktu. Tad pēkšņi ieraudzīju, ka organizatore ir uz skatuves un kaut ko cenšas paskaidrot vakara vadītājiem. Turpināju smaidīt, bet galvā jau gudroju kā graciozi pagriezties un doties atpakaļ, ja nu tomēr vadītāji sajaukuši numuru. Taču beigās izrādījās, ka tika nosaukts nepareizais cilvēks, kuram vajadzēja mani kronēt. Taču kronis ir tikai kronis, galvenais ir tituls, kas ir kā platforma, kura atļauj Tev būt sadzirdētai. Esmu priecīga, ka mans vēstījums par to, ka ir nepieciešami uzlabojumi medicīnas industrijā, tika sadzirdēts. Jo cilvēki slimo visās pasaules malās, taču pieeja medicīnas aprūpei daudzās valstīs ir apgrūtināta. Arī es pati cenšos šo situāciju vērst par labu ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem, izstrādājot startup, kas cilvēkiem ļautu vieglāk piekļūt rehabilitācijas procesam kā arī turpināt to mājas apstākļos!”

Learn and respect #worldmissuniversity

A post shared by Daniela GR (@danielagods) on

The ocean is everything I want you to be …

A post shared by Daniela GR (@danielagods) on

? Hard work should be rewarded by good food ❤️

A post shared by Daniela GR (@danielagods) on

LA.lv