Kokteilis
Apbrīno

LEGO radījuši pirmos dabai draudzīgos klucīšus no cukurniedrēm, pārdošanā – jau šogad0

Publicitātes foto

LEGO botāniskie elementi, kā lapas, krūmi un koki, nākotnē tiks izgatavoti no augu izcelsmes plastmasas, kas iegūta no cukurniedrēm, un būs atrodami LEGO komplektu kastēs jau 2018. gadā.

Ir uzsākta ilgtspējīgu LEGO elementu klāsta ražošana, to izgatavošanai izmantojot augu izcelsmes plastmasu, kas iegūta no cukurniedrēm. Jaunie un ilgtspējīgie LEGO botāniskie elementi tiks veidoti dažādās formās, tostarp lapu, krūmu un koku veidolā.
“Mēs, LEGO Group, vēlamies radīt labvēlīgu ietekmi uz apkārtējo vidi un cītīgi strādājam, lai izgatavotu lieliskus produktus bērnu rotaļām, izmantojot ilgtspējīgus materiālus. Lepojamies, ka ir uzsākta pirmo LEGO elementu ražošana no ilgtspējīgi iegūtas plastmasas, kas jau šajā gadā būs atrodami LEGO komplektu kastēs. Tas ir pirmais solis mūsu vērienīgā mērķa – izgatavot visus LEGO klucīšus no ilgtspējīgiem materiāliem – sasniegšanai,” sacīja LEGO Group Vides aizsardzības daļas viceprezidents Tims Bruks.

Šis solis ir daļa no LEGO Group apņemšanās līdz 2030. gadam izmantot ilgtspējīgus materiālus visos izstrādājumos un iepakojumā.

Publicitātes foto

Nemainīgi augsta kvalitāte un drošība

Jaunie ilgtspējīgie LEGO elementi ir veidoti no polietilēna, kas ir mīksta, izturīga un elastīga plastmasa, un, lai gan to pamatā ir cukurniedru izejmateriāls, šie elementi tehniskā ziņā ir identiski tiem, kas ražoti no tradicionālās plastmasas. Elementi ir pārbaudīti, lai pārliecinātos, ka augu izcelsmes plastmasa atbilst augstajiem kvalitātes un drošības standartiem, uz kādiem LEGO Group balsta savu darbību un kādus patērētāji sagaida no LEGO produktiem.

“LEGO produkti nodrošina augstvērtīgu spēlēšanās pieredzi, piedāvājot katram bērnam iespēju veidot savu personīgo pasauli radošas rotaļāšanās procesā. Bērni un vecāki nemanīs atšķirības jauno elementu kvalitātē vai izskatā, jo augu izcelsmes polietilēnam ir tādas pašas īpašības kā tradicionālajam polietilēnam,” skaidroja Tims Bruks.

Bērnu nākotnes veidošana soli pa solim

LEGO Group ir apvienojuši spēkus ar Pasaules dabas fondu (WWF), lai atbalstītu un veidotu pieprasījumu pēc ilgtspējīgi iegūtas plastmasas, un ir pievienojusies Pasaules dabas fonda iniciatīvai – Bioplastmasas rūpniecības izejvielu apvienībai (BFA), lai nodrošinātu pilnībā ilgtspējīgu izejvielu iegūšanu bioplastmasas rūpniecībā. Augu izcelsmes plastmasa, kas tiek izmantota botāniskajiem LEGO elementiem, ir sertificēta saskaņā ar Bonsucro uzraudzības ķēdes standartu attiecībā uz atbildīgi iegūtām cukurniedrēm. Plašāka informācija ir pieejama šeit.
“Ir svarīgi, lai uzņēmumi katrā nozarē atrod veidus, kā atbildīgi iegūt materiālus saviem izstrādājumiem, un tādā veidā palīdz nodrošināt nākotni, kurā cilvēki, daba un ekonomika piedzīvo izaugsmi,” sacīja Pasaules dabas fonda vecākais programmas speciālists Aliks Grabovskis. “LEGO Group lēmums izmantot ilgtspējīgi iegūtu bioplastmasu nozīmē lielisku iespēju samazināt atkarību no ierobežotiem resursiem, un sadarbība ar Bioplastmasas rūpniecības izejvielu apvienību ļaus pievienoties citiem uzņēmumiem centienos turpināt domāt radoši par ilgtspēju.”

Publicitātes foto

Vairāk par LEGO elementiem, kas veidoti no augiem

Polietilēna elementi veido 1–2% no kopējā LEGO Group ražoto plastmasas elementu apjoma; ilgtspējīgo izstrādājumu klāstā ir tādi LEGO botāniskie elementi kā lapas, krūmi un koki, kas pilnībā veidoti no augu izcelsmes plastmasas. LEGO elementos izmantotais augu izcelsmes polietilēns ir veidots no etanola, kas iegūts no cukurniedrēm.
Izmantotās cukurniedres tiek iegūtas ilgtspējīgi saskaņā ar Bioplastmasas rūpniecības izejvielu apvienības (BFA) vadlīnijām un ir sertificētas saskaņā ar Bonsucro uzraudzības ķēdes standartu attiecībā uz atbildīgi iegūtām cukurniedrēm.
Visiem piegādātājiem ir pienākums ievērot LEGO Group Rīcības kodeksu, kurā ir noteiktas stingras prasības ētikas, vides, veselības un drošības standartiem, pamatojoties uz vadošajām globālajām vadlīnijām.
LEGO Group cieši sadarbojas ar piegādātājiem, lai nodrošinātu dzīves cikla novērtējuma veikšanu, kas ietver ietekmi uz vidi, ražojot bioloģisku materiālu.

Kas ir ilgtspējīgs materiāls?

Nepastāv viena noteikta ilgtspējīga materiāla definīcija. Materiāla ilgtspēju ietekmē dažādi aspekti. To lielā mērā nosaka izcelsmes avots, ķīmiskais sastāvs, tā izmantošana (izstrādājumā) un pārvaldība (dzīves cikla beigās), kā arī tā ietekme uz vidi un sociālajām jomām. LEGO Group uzskata, ka uz svarīgām vides aizsardzības un sociālajām jomām, kā fosilo resursu izmantošana, cilvēktiesības un klimata izmaiņas, jaunais ilgtspējīgais materiāls atstās mazāku ekoloģiskās pēdas nospiedumu nekā līdz šim izmantotais materiāls.
LEGO Group sadarbojas ar Pasaules dabas fondu, lai samazinātu CO2 izmešu daudzumu, kas radušies ražošanas un piegādes ķēdes darbībā, un veicinātu globālu rīcību attiecībā uz klimata izmaiņām.
Veicot ieguldījumu vēja enerģijā, LEGO klucīšu ražošanā izmantoto enerģiju līdzsvaro atjaunojamās enerģijas ražošana.
LEGO Group ir noteikusi mērķi līdz 2030. gadam nodrošināt darbību bez atkritumu veidošanās un ir izveidojusi ilgtspējīgas papīra masas paplātes LEGO Adventes kalendāriem, samazinot plastmasas atkritumu nonākšanu izgāztuvēs.

Publicitātes foto
LA.lv