Kokteilis
Baudi

Leģendārās “Enigma” balsis uzstāsies Rīgā0


Dziedātāja Fox Lima
Dziedātāja Fox Lima
Publicitātes foto

Rīgas Kongresu namā 25. martā Endrjū Donalds, Angel X un Fox Lima, kuru balsis skanēja un skan daudzās grupas “Enigma” dziesmās, savas pasaules tūres ietvaros ieradīsies Latvijā ar šovu “Original Enigma Voices”.

Trīs nominācijas “Grammy” balvai, 70 miljoni pārdotu ierakstu, vairāk nekā 100 pārdotu zelta un platīna albumu – tā ir tikai daļa no “Enigmas” projekta noslēpuma, kas atrodas virspusē. Neskatoties uz šiem satriecošajiem skaitļiem, projekts nekad nav devies tūrēs un nav uzstājies “dzīvajā”. Kopā ar stīgu orķestri un grupas uzstāšanos “dzīvajā”, gaidāmajā divu stundu ilgajā šovā tiks iekļauta lielākā daļa “Enigmas” populārāko dziesmu apvienojumā ar klasiskiem un mūsdienām raksturīgiem elementiem – “Sadeness”, “Return to Innocence”, “Gravity of Love” un daudziem citiem hitiem. “Izslēdziet gaismu, dziļi ievelciet elpu un relaksējaties… Lai mūzikas ritmi ir jūsu vaduguns…” aicina grupas dalībnieki. Šovā skanēs vairāk nekā divdesmit dziesmas no dažādiem albumiem, ieskaitot “The Rivers of Belief” no pirmā albuma “MCMXC A.D” līdz kompozīcijai “Amen”, kas ierakstīta viņu pēdējā albumā “The Fall of a Rebel Angel”.

Projekts “Enigma”, ko 80. gados izveidoja vācu producents Maikls Kretū, satrieca miljoniem klausītāju ar unikālām un popularitāti iemantojušām skaņām, kuras nevar salīdzināt ne ar ko citu. Muzikālo stilu sintēze, gregoriāņu dziedājums, etniskie psalmi, baznīcu zvani, ērģeles un tamlīdzīgi instrumenti rada ļoti specifisku, atmosfērisku, bet dažreiz pat psihodēlisku skanējumu. Pārsteidzoši rekordlieli albumu pārdošanas rādītāji un noslēpumaini izpildītāji padarīja grupu “Enigma” par vienu no vispopulārākajiem un mistiskākajiem muzikālajiem projektiem pēdējo desmit gadu laikā.

Grupas “Enigma” veiksme iedvesmoja daudzus māksliniekus un producentus, ieskaitot projektu “Gregorian”, kas mūsdienu popa un roka dziesmas izpilda gregoriāņu dziedājumu stilā.

Pirms astoņiem gadiem leģendārā projekta “Enigma” dibinātājs M. Kretū meklēja vokālisti savas jaunās dziesmas “MMX – The Social Song” ierakstam, kurā uzvaru guva ogrēniete Alise Ketnere, kas pasaulē ir zināma ar segvārdu Fox Lima. Kaut arī Latvijā uz skatuves Fox Lima parādās reti, pasaulē viņa var lepoties ar milzu panākumiem. 2011. gadā viņa kļuva par projekta “Enigma” balsi. Pateicoties šai sadarbībai, viņa bija starp tiem māksliniekiem, kas uzstājās vienā no pasaules iespaidīgākajiem labdarības koncertiem “Project Peace on Earth”.

Kopš 1999. gada Endrjū Donalds ir bijis viens no “Enigmas” vadošajiem dziedātājiem. Viņš izpilda tādus grupas klasiskos hitus kā “Seven Lives”, “Modern Crusaders”, “The Screen Behind The Mirror”, “Boum-Boum”, “In The Shadow, In The Light”, “Hello And Welcome”. Līdzdarbojies dziesmu rakstīšanā un izpildīšanā “Je T’aime Till My Dying Day” & “Distorted Love”. Un ir suģestējošais vokāls patiesajam vēstījumam – “The Same Parents”.

Savukārt Angel X ir pazīstams kā Endijs “Eņģelis” Hārs. Vācu dziedātājs no Bavārijas, kas “Enigmas” projektā dzied vienu no “Enigmas” lielākajiem hitiem “Return to Innocence”.

Par gaidāmo koncerttūri Endrjū Donalds saka: “Tas būs brīnišķīgs šovs un neaizmirstams ceļojums pasakainajā skaņu un tēlu pasaulē ar līdz šim nedzirdētu skanējumu, kas piešķirts dziesmām.”

 

Kad un kur?

  • 25. martā plkst. 20.00 Rīgas Kongresu namā
  • Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: no EUR 35 līdz 75

Video “Original Enigma Voices”:

LA.lv