Biogrāfiskā drāma “Pievilcīgs, ļauns un slikts” ir stāsts par bēdīgi slaveno sērijslepkavu Tedu Bandiju, kura likteni uz lielā ekrāna izdzīvojis Zaks Efrons.

Zaks Efrons jau gadiem cenšas lauzt priekšstatu par sevi kā dziedošu Disneja kompānijas produktu aktieri, un pamazām viņam tas arī izdodas. Izmantojot vizuālo līdzību, viņu savā filmā par galvenās lomas atveidotāju pieaicināja Džo Berlingers, režisors, kura darbos bieži ar teju dokumentālu precizitāti tiek risināti dažādi noziegumi. “Pievilcīgs, ļauns un slikts” ir Lizas Kendalas atmiņu grāmatas ekranizācija, un sieviete lapu pēc lapas aizved pasaulē, kas ir tik tālu prom no asiņainās realitātes, jo pilna laipnības, galantuma, rūpju un uzmanības, – tās abas savienos tiesas zāle un Bandija atzīšanās īsi pirms nāvessoda izpildes.

Šis projekts zaļo gaismu guva Kannās, savukārt pirmizrādes svētki tika iedalīti Sandensai. Bagātīgais materiāls, kas aptver vairāk nekā desmit gadus ilgu laika posmu, kļuvis par Zaka Efrona solo, piešķirot nepelnītu šarmu arī viņa atveidotajam Bandijam, kas savukārt to izmantojis īpaši neģēlīgos nolūkos. Nelineārā narācija, stāstu atklājot no tā beigām, skatītāja ekrāna pieredzi nepārslogo ar uzskatāmu un brutālu vardarbību, tā vietā filmas autori ik pa brīdim atmodina ļaunu vēstošu fantāziju, kas notikumu finālā pārvēršas par apstiprinājumu teicienam, ka nekad nevar zināt, kas otram aiz ādas. Efrona atveidotā Bandija gadījumā šī noziedznieka (laupītājs, izvarotājs, nolaupītājs, nekrofils, maniaks) likteni nezinošs skatītājs var iemaldīties arī aktiera puiciskā smaida un iepriekšējās karjeras lamatās, nemaz nenojaušot, ka viņa paveikto slepkavību skaits mērāms desmitos, bet daudz kas, iespējams, tā arī netiks atklāts nekad. 1989. gadā 42 gadus vecajam vīrietim izsildīja nāvessodu.

Filmā “Pievilcīgs, ļauns un slikts” vienu no “normālākajām” savas karjeras pēdējā laika lomām nospēlējis Džons Malkovičs, un tieši viņa atveidotajam tiesnesim pieder vārdi, kas izmantoti filmas nosaukumā. Paliela loma atvēlēta arī vienam no televīzijas pasaules spīdekļiem – aktierim Džimam Pārsonam, kura atveidotais Šeldons ir kulta seriāla “Lielā sprādziena teorija” spīdeklis. Savukārt policista lomā pavīd “Metallica” solists Džeimss Hetfīlds.

 

“Pievilcīgs, ļauns un slikts”/ “Extremely Wicked, Shockingly Evil and Wile”

  • ASV, 2019
  • Režisors Džo Berlingers
  • Lomās: Zaks Efrons, Lilī Kolinsa, Džons Malkovičs, Heilijs Džoels Osments, Kaija Skodelario, Džims Pārsons

Filmas treileris: