Kokteilis
Baudi

Latviskākais rokfestivāls “Saldus saule” notiks jau šajā nedēļas nogalē0


“Dzelzs Vilks”.
“Dzelzs Vilks”.
Publicitātes foto

Saldū Kalnsētas parkā 27. un 28. jūlijā notiks viens no vecākajiem festivāliem Latvijā – rokfestivāls “Saldus saule”, kurā uzstāsies grupas “Carnival Youth”, “Dzelzs Vilks”, “Astro’n’out”, “Pērkons”, “Līvi”, Ivo Fomins, Fēliks Ķiģelis un daudzi citi izpildītāji.

Šogad jau 31. reizi Kurzemes sirdī pulcēsies Latvijas rokmūziķi un to cienītāji. “Šis gads ir īpašs ar to, ka tas ir otrais gads, kad ir pilns festivāla formāts – divas dienas, naktis, bērnu koncerts un nakšņošana telšu pilsētiņā. Pagājušajā, festivāla jubilejas gadā, riskējām un sapratām, ka tā ir tāda īpaša lieta. Pēc pagājuša gada bija tāda pozitīva sajūta, bija pat grūti noticēt, ka tas notika reāli. Fantastiska atmosfēra,” neslēpj festivāla rīkotājs Uldis Akselrods. Latvijas vasarā katru nedēļas nogali ir vairāki pasākumi. Kad Uldim vaicāju, kāpēc jādodas tieši uz “Saldus sauli”, viņš nekavējoties atbild: “Festivālā uzstājas gan senas leģendāras grupas, gan dodam iespēju jaunajiem māksliniekiem. Šis ir, iespējams, vienīgais festivāls, kurā uzstājas tikai pašmāju grupas – latvisks festivāls, ar ko mēs atšķiramies no citiem festivāliem. Esam sapratuši, ka mums pašiem ir tik daudz mākslinieku, ka varam nodrošināt divu dienu koncertus. Mūsu tirgus ir mazs un sadrumstalots, tādēļ jaunajiem māksliniekiem ir grūti atrast savu auditoriju. Mēs viņiem dodam šo iespēju. Pirmo reizi festivālā uzstāsies “Carnival youth”, “Audience Killers” un “Pirmais kurss”. Otrajā dienā, ne pirmo reizi garajā festivāla vēsturē, skatītājiem būs interesanta tikšanās ar leģendārajiem “Dzeltenajiem pastniekiem”. Festivāls nes Ērika Ķiģeļa vārdu, un mums tā ir liela atbildība. Turamies pie vecā, labā festivāla formāta, kad starp māksliniekiem nav lielas pauzes, bet lai tas viss ir viens veselums. Lai ir tā īpašā festivāla sajūta.”

Jau ceturto gadu festivāla laikā notiks bērnu un jauniešu koncerts “Saldus saulīte”. Runājot par bērnu koncertu, tā patroni ir Fēliks Ķiģelis un Andris Akermanis. “Veidojam festivālu draudzīgu ģimenēm, ar plašu programmu dažādām paaudzēm. Tā ir iespēja mazajiem māksliniekiem kāpt uz lielās skatuves. Nu tas vēsturiskais brīdis ir klāt, grupa “Pop rok kids” savulaik uzstājās bērnu koncertā, bet šogad viņi jau būs kopā ar lielajiem māksliniekiem vakara koncertā. Domājam par festivāla nākotni,” smaidot teic Uldis.

Paralēli centrālajai skatuvei Kalnsētas parka pļavā notiks “Saldus saules” gadatirgus. Šogad jaunums – “Saldus saules” kino telts, kurā varēs redzēt video no “Saldus saules” iepriekšējiem gadiem un arī divas dokumentālās filmas par Ēriku Ķiģeli.

Kad un kur?

  • No 27. – 29. jūlijam Kalnsētas estrāde, Saldus
  • Divu dienu biļete – EUR 14
  • Vienas dienas biļete – EUR 12
  • VIP biļete – EUR 50
  • Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Vairāk informācijas: www.saldussaule.lv
LA.lv