Kokteilis
Baudi

Latviešu kino grāvēja “Kriminālās ekselences fonds” Harijs ikdienā iztiek bez lamuvārdiem0

Publicitātes foto

Pirms pāris nedēļām pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvoja, pateicoties ziedojumiem, tapušais kases grāvējs kriminālkomēdija “Kriminālās ekselences fonds”, ko režisējis Oskars Rupenheits. Vienā no galvenajām – caurkritušā aktiera Harija Kuharjonoka lomā kino debitējis jurists, sertificēts maksātnespējas procesa administrators, Latvijas sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas valdes loceklis, Latvijas čempions autosportā Andris Daugaviņš.

Izrādās līdz filmai viņš nonācis gluži nejauši, jo pēc dabas esot avantūrists. Žurnālam “Kas Jauns” viņš atzīst, ka būdams, paša vārdiem sakot, vecā kaluma cilvēks, sociālajā tīklā “Facebook” viņš piereģistrējies tikai nesen, bet tieši pateicoties tam, ticis uzaicināts uz kino provēm.

Viņam neesot bijusi ne jausma, kāds būs filmas gala rezultāts. Pēc scenārija izlasīšanas, viņš nodomājis, kas tas par murgu. “Gan dialogi šķita truli, gan situācijas muļķīgas. Nu stulbums kaut kāds! Bet režisora Oskara un visas komandas talants ir tik liels, ka, kā puzles gabaliņus saliekot kopa visas uzfilmētās ainas, iznākusi patiešām ekselenta filma.”

Filmā kā no pārpilnības raga birst lamuvārdi un sulīgi izteicieni, tomēr ar Andra reālo dzīvi tam nav nekāda sakara. “Nav tā, ka ikdienā nelamājos vispār – man patīk sulīgi izteicieni. Bet ir jāzina, kur un kad tos lietot. Tas ir tāpat kā ar čurāšanu – visi taču zina, kur to drīkst, bet kur – nedrīkst. Mans darbs ir saistīts ar tiesu sēdēm, un tur taču es nelamājos. Bet, no otras puses, esmu tipisks 80., 90. gadu produkts, kam krievu valoda ar visiem bagātīgajiem mātes vārdiem ir asinīs.”

Andris nav pārliecināts, vai piekristu vēl kādai kino lomai, tomēr atzīst, ka visus piedāvājumus izskatītu, jo viņam patīkot izaicinājumi.

Filmas treileris:

LA.lv