Kokteilis
Baudi

Laimis Rācēnājs aicina uz jubilejas koncertu “Manas 60 pieturas”0

Publicitātes foto

Mūziķis Laimis Rācenājs par godu 60 gadu jubilejai tieši savā dzimšanas dienā 21. augustā koncertā VEF Kultūras pilī kopā ar klausītājiem atskatīsies uz savām “60 pieturām”. Tā kā Laimim patīk ceļot un dziedāt dažādās pasaules valodās, koncerts būs kā ceļojums pa dažādiem žanriem – no džeza ritmiem līdz dažādu tautu mūzikai. Uz skatuves muzicēs Laimis Rācenājs& HIS ORCHESTRA, šarmanto dāmu kolektīvs “Neaizmirstulītes”, gruzīnu ansamblis “Sapheravi” – (საფერავი), savukārt ar Meksikas sauli un pozitīvu enerģiju uzlādēs karstasinīgie “Mariachi Baltica”.

Laimis Rācenājs ir viens no Latvijas neparastākajiem estrādes māksliniekiem, kurš mīl muzicēt visdažādākajos žanros, dziedājis 20 dažādās pasaules valodās un pabijis vairāk kā 50 pasaules vietās. Īpaši tuvas ir Latīņamerikas tautu melodijas un kultūra. Pēc pasaules uzskata – kosmopolīts un sava ceļa gājējs. Mākslinieks daudz ceļojis vienatnē un fotogrāfijās fiksējis pieredzēto, īpaši dabu un dzīvnieku pasauli, kā arī vietējo iedzīvotāju ikdienu eksotiskajās valstīs ārpus Eiropas. Laimis uzskata, ka fotogrāfija ir labākais veids kā atminēties ceļojumu sajūtas, tāpēc tās tapušas bezgala daudz. Tuvojoties 60. jubilejai mākslinieks nolēmis tās parādīt plašākai publikai, līdz ar to koncerta apmeklētājiem būs iespēja iepazīt arī Laimja fotogrāfa (ne) talantu, aplūkojot spilgtākās ceļojumu fotogrāfijas no Meksikas, Laosas, Kostarikas, Birmas, Argentīnas, Čīles, Kubas, Gruzijas un citām zemēm.

Laimis uz skatuves ir jau vairāk nekā 40 gadus. Runā, ka dziedāt sācis vēl pirms runāšanas, jau divu gadu vecumā priecējot auklītes. Mūziku studējis Igaunijā, kļuvis par savdabīgu latviešu džeza izpildītāju, viņa talants novērtēts gan austrumos, gan rietumos. Šobrīd Laimis Rācenājs muzicē kopā ar retro dāmu ansambli “Neaizmirstulītes”. Kopš 2016. gada Latvijai ir sava mariači grupa “Mariachi Baltica”. Tie ir braši vīri un sievas, kas tērpušies autentiskos rančero kostīmos un sombrero, bruņojušies ar mariači instrumentiem: viuelu, gitaronu, ģitāru, trompetēm un vijolēm, izpilda orģināldziesmas un skaņdarbus no Mariachi zelta fonda.


LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
6 stundas
BM
Barba Meija
Kokteilis
Gluži kā burves: TOP 5 zodiaka zīmju pārstāves, kas ir vislieliskākās saimnieces
23 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: cik labs grāmatu pazinējs tu esi – vari nosaukt šo 18 grāmatu pareizos nosaukumus?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Kam ticēt – realitātei vai solījumiem? Ekskluzīva saruna ar “PNB Bankas” vienu no īpašniekiem, miljardieri Rodžeru Tamrazu
Ekskluzīvi 2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Pētījumā atklāj, kur Latvijā dzīvot ir dārgi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ministru viedokļiem daloties, valdība vēl nepieņem lēmumu par LU rektoru
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Atsavinās trīs Sprūdam un viņa ģimenei piederošos zemesgabalus Skanstē
1 stunda
ML
Māra Libeka
Latvijā
“Sibīrijas Krusti” no Skotijas atceļo uz Sunāksti
14 minūtes