Čārlija (27 gadi, augums 127 cm) un Kalens (38 gadi, augums 137 cm) Vorgani no Austrālijas atklāj, ka viņu dzīve ir pilna jautrības un laimes. Šiem augumā mazajiem cilvēkiem ir milzu sirds un neizmērojama humora izjūta, ko novērtējuši tūkstošiem viņu kopīgā Instagram konta sekotāju. Ģimenē šobrīd aug divgadīgā meitiņa Tilba, un drīzumā ģimene kļūs vēl par vienu mazuli kuplāka.

Vai tā būtu pastaiga pludmalē, kopīga maltīšu ieturēšana vai sportošana – šī ģimene ir gatava ar prieku padalīties ar savas piesātinātās dzīves mirkļiem. Ģimenes Instagram kontam, ko Čārlija izveidoja 2013. gadā, seko tūkstošiem cilvēku no visas pasaules. Lielākā daļa vienkārši ar interesi vēro ģimenes gaitas, bet netrūkst arī naidīgu komentāru. Kā meanwhileinaustralia.com atzīst Čārlija, viņi ir iemācījušies nereaģēt uz dažāda veida apvainojumiem.

Ģimene šobrīd ir otrā mazuļa, kuram pasaulē jānāk jau pavisam drīz, gaidībās. Čārlija ir atzinusies, ka gaidāmā bērniņa veselība, iespējams, ir apdraudēta. Čārlija sirgst ar ahondroplāziju – iedzimtu ģenētisku slimību, kuras rezultātā tiek izjaukts normāls kaulu augšanas process – tā ir visizplatītākā liliputisma forma. Kalenam konstatēta daudz retākā formā – geleofiziskā displāzija, kas var izraisīt nopietnas veselības problēmas.

Ārsti brīdināja ģimeni, ka ir iespējami vairāki varianti: ka bērns var mantot mātes vai tēva liliputisma formu, viņš var būt vidēja auguma, bet, ja viņam būs abas liliputisma formas – iznākums var būt letāls.

Divgadīgajai Vorganu meitai ir no mātes mantota ahondroplāzija. Saskaņā ar veiktajām analīzēm, gaidāmais bērniņš būs mantojis tēva liliputisma formu. Misis Vorgana atklāj: “Mūsu gaidāmais bērns, kura dzimumu mēs vēl nezinām, mantos tēva liliputisma formu. Mēs esam informēti, ka tas var radīt elpošanas problēmas.”

Šai ģimenei ir pārsteidzoši pozitīvs noskaņojums. “Tas, ka mēs esam liliputi, mūs nekad nav apturējis! Mēs vēl neesam saskārušies ar problēmām, kas saistītas ar mūsu slimību. Mēs vienmēr cenšamies uzturēt sevi formā, trenējamies sporta zālē vai mājās,” stāsta laulātais pāris.

‘Kalenam ir savs bizness, es strādāju lielā uzņēmumā un drīzumā mēs kļūsim par vecākiem otrajam mazulim – dzīve ir lieliska! Mēs vēlamies parādīt citiem, ka tas, ka esam liliputi, mums netraucē baudīt dzīvi.”