Maskavā dziīvojošā Latvijas popmūzikas leģenda Laima Vaikule, kurai aplaudē miljoniem skatītāju un kura 63 gadu vecumā joprojām izskatās lieliski, atklāj, kā ar vīru Andreju Latkovski saticībā un mīlestībā nodzīvojusi jau 40 gadus.

“Jebkuras attiecības ir divvirzienu kustība. Tās nedarbojas, ja viens cenšas, bet otrs – ne. Tas jādara abiem. Ja godīgi, jau sen esmu pārstājusi skaitīt, cik ilgi esam kopā. Bet, ja reiz tik ilgs laiks, tātad esam atraduši viens otru. Man bija 16 gadu, kad iepazināmies, bet 19 gadu vecumā jau sākām kopdzīvi,” dziedātāja atklājusi kaimiņvalsts plašsaziņas līdzekļiem.

Laima atklāj, ka mājās ir komandieris, tāpēc strīdi esot liels retums.

Ja rodas kādas nesaprašanās, dziedātāja vīru nepārtrauc, kad viņš runā, bet vienkārši klusē. Ja piekrīt vīram, tad izsakās. Vaikule piederot cilvēkiem, kuri prot klausīties.

No otras puses, viņu ģimenē tomēr pastāv “vārda un izvēles brīvība”. Neviens no dzīvesbiedriem otram neko neaizliedz, pie dažām lietām grūtāk pierast, bet kā lai citādāk sadzīvo, retoriski vaicā Laima, atklājot, ka pēc rakstura esot miermīlīgs cilvēks. Darbinieki gan ar viņu konfliktēt izvairoties.

“Man nepatīk komandēt un izrīkot, nekad nekliedzu un necērtu kāju pie zemes. Sen esmu sapratusi, ka tas ir neefektīvi. Mierīgā stāvoklī var pateikt daudz vairāk. Bet, ja reiz esi uzņēmies atbildību par svarīgu pasākumu, esi tik laipns, kontrolē savu uzvedību. Tomēr parasti ar mani neviens nestrīdas. Nav jēgas,” teic māksliniece.

Vaikule arī neslēpj, ka nav mājsaimnieces ideāls: “Ja atnāksiet pie manis ciemos, spēšu piedāvāt tikai dzērienus. Pārējo nesiet paši, jo kotletes es necepu!”

Arī bērnaukles loma Laimai nav iecienītākā – viņa gan aprunājas ar draudzenes Allas Pugačovas atvasēm Lizu un Hariju, tomēr ilgi palikt viena ar bērniem izvairās.

Sagatavots pēc mirror-venus.ru