Līgatnes pagasta “Ratniekos” no 3. līdz 5. augustam norisināsies 10. starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “Laba daba”. Paralēli piecām mūzikas skatuvēm, uz kurām būs redzamas teju 90 muzikālas apvienības, dažādās festivāla norises vietās būs vērojamas 12 laikmetīgās dejas, leļļu, objektu un netradicionālo formu teātra izrādes, kā arī audiovizuālas radio mākslas performances. Festivāla galvenie viesmākslinieki ir islandiešu grupa “Mum” un regeja grupa “Inner Circle” no Jamaikas.

Festivāla ideju atklāj organizatore Gundega Turnele: “Sākotnēji radās ideja tādā ļoti labvēlīgā, labdabīgā atmosfērā pavadīt foršu nedēļas nogali. Atpūtas bāze “Ratnieki” ir ļoti piemērota – infrastruktūras ziņā tā ir kā liela lauku sēta. Mēs rūpējamies par programmu, bet, no otras puses, ļoti svarīgi, lai cilvēki ierodas un vēlas to baudīt labdabīgā atmosfērā. Tas ir ļoti svarīgi, ka cilvēki grib to piedzīvot un atbrauc.”

Šogad festivālā varēs vērot jaunākās paaudzes laikmetīgās dejas horeogrāfu skatījumu uz kustību, telpu, objektiem, pašmāju un starptautiskas sadarbības objektu izrādes, bērnu izrādes un teātra valodā radītas refleksijas par mākslinieka dzīvi 20. gadsimta sākumā. Savukārt uz “Radio Naba” skatuves būs vērojamas četras audio performances. “Beidzot atrasta atbilde – laikmetīgā deja un skatuves māksla ir kā filozofija bez runāšanas. Metaforas, koncepti, argumenti, refleksijas… noņemtais lineārums un daudzdimensiālās izteiksmes iespējas,” atklāj festivāla pārstāve Anete Enikova. Visu festivāla norises laiku “Radio Naba” raidīs tiešraidi no savas skatuves, uz kuras šogad paralēli intervijām, sarunām un lielo skatuvju tiešraidēm būs vērojamas četras audiovizuālas radio mākslas performances. Piektdienas vakarā – “Dr. Klisicka laboratorija”, kas apvieno 80. gadu “new wave” un eksperimentālo mūziku ar misticismu. Savukārt vēl trīs radio mākslas performances būs vērojamas sestdienas rītā – eksperimenti un dziesmu tekstu darbnīca ar apvienību “Bernurits”, hiphopa mākslinieks “Jacques of S’T’A” un “Waterflower” ar elektroakustisku performanci, kuru papildinās dabas skaņu ieraksti un ēterisks dziedājums.

Pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem piedzīvojumos aicinās doties līdzi Latvijas Leļļu teātra izrāde “Tuntuļu Jurītis”. Savukārt izrādes “Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko” pamatā ir latviešu tautas pasaka, kurā par daļu no izrādes kļūst arī paši skatītāji. “Ļoti gaidām ģimenes ar bērniem, lai būtu tāds jauks kopā pavadīts laiks. Tur ir gan vecākiem, gan bērniem ko darīt. Piedzīvot, gūt tādu labu sajūtu. Atmosfēra mūsu festivālā tiek pieminēta kā ļoti īpaša un patīkama,” aicina Gundega.

Starp viesmāksliniekiem festivālā viesosies arī igauņu apvienība “Pia Fraus”, regeja grupa “Reggaeon” no Gruzijas, “ska-core” žanra apvienība “Ferris Wheel” no Baltkrievijas un ASV dzīvojošās Kerijas Kalējas un Erika Džeika duets “Astra The 22s”. “Mūzika labai gaumei, priekam, tiem, kas saprot arī savādāku mūziku, interesantāku, daudzveidīgāku, kam interesē laikmetīgā māksla. Mums piedalās grupas no Brazīlijas, Lielbritānijas, Gruzijas, Baltkrievijas, Izraēlas, klāsts ir ļoti plašs. Protams, no Igaunijas un Lietuvas,” stāsta organizators Madars Štramdiers. No pašmāju mūziķiem festivālā uzstāsies “Pienvedēja piedzīvojumi”, “Mary Jane”, “Sigma”, “Elektrofolk”, Sniedze Prauliņa, Ozols un “Tehnikums”, Jauno Jāņu orķestris, “The Bad Tones”, Evija Vēbere, “Cellar Cat”, “Ufo un grupa”, “Oranžās brīvdienas”, “Pnd”, kā arī iecerēts Oskara Jansona albuma “Montserrat” koncerts kopā ar grupu “Jūk”.

Kad un kur?

  • 3. – 5. augusts no plkst 17.00 atpūtas bāze “Ratnieki”
  • Biļetes Biļešu servisa kasēs, www.bilesuserviss.lv