Kokteilis

Labākā auto izvēle sievietēm – padomi sievietēm, kā izvēlēties lietotas automašīnas0

Foto: Shutterstock.com

Pierasts, ka tieši vīrieši ir zinošāki par sievietēm, ja runa ir par tehniskām lietām, sevišķi automašīnām, to rezerves daļām un citām ar auto saistītām lietām. Tas gan nenozīmē, ka dāmu vēlme sēsties pie auto stūres būtu mazāka kā vīriešiem. Sievietes jaunas un lietotas automašīnas pērk tikpat aktīvi, tāpēc šajā rakstā centīsimies sniegt dažus padomus tām sievietēm, kuras plāno iegādāties lietotu automašīnu, bet ar tehniskām lietām līdz šim bijušas uz “Jūs”!

Svarīgi saprast – ko vēlos no automašīnas?

Automašīna galvenokārt ir paredzēta nokļūšanai no punkta A uz punktu B, tomēr tā ikdienā pilda vēl virkni dažādu uzdevumu. Lai atlasītu sev piemērotāko četru riteņu kandidātu ir jāsaprot kādiem mērķiem un kādus uzdevumus automašīna ikdienā pildīs.

Nelieli auto
Mazās klases auto ir ideāli piemēroti braukšanai pilsētā. Prakse rāda, ka sievietēm ir vieglāk pierast pie braukšanas ar mazu auto (vismaz pirmajos braukšanas mēnešos pilsētā), jo ar mazām automašīnām visi mācījāmies braukt, kļūstot par autovadītājiem. Mazs auto sevi vislabāk parāda pilsētā un autostāvvietās pie tirdzniecības centriem, jo tur parasti ir grūti atrast vietu un jums ir nepieciešama bieža stūres grozīšana.

● Ekonomiski auto
Ir tādas sievietes, kurām nepatīk uzpildīt degvielu, bet ekonomiskus auto jau neizvēlas, lai bieži apmeklētu DUS, bet, lai ietaupītu. Izdevumi par degvielu ir vēl viens lieks tēriņš ģimenes budžetā, tāpēc, jo mazāk auto patērē, jo labāk. Lietotas automašīnas, ja to dzinēji nav labā kartībā, būs ar ievērojami lielāku degvielas patēriņu, tāpēc auto nobraukums un servisa vēsture ir svarīga informācija, kuru noskaidrot pirms lietotas mašīnas iegādes.

● Droši auto
Drošībai uzmanību pievērš praktiski visas sievietes, jo īpaši mātes, kuras ar saviem auto vizina savas atvases. Sievietes bieži vien pievērš uzmanību tam vai auto ir drošības spilveni un kādus sasniegumus tie parāda crash jeb drošības testos, atšķirībā no vīriešiem, kuri bieži piekopj drosmīgāku braukšanas praksi un bezrūpīgāku pieeju drošībai.

● Auto, kas pielāgoti bērniem

Ja sieviete ir māte, un viņa zina, ka viņai automašīnā jāpārvadā mazi bērni, kuriem ir nepieciešams pārvadāšanai piemēroti bērnu sēdeklīši, tad viņa noteikti meklēs automašīnu, kurai ir Isofix stiprināšanas sistēma. Tāpat ērti atveramas durvis bērnu ratiņu ievietošanai un durvju drošības sistēmas arī ir sirdsmieru vairojošas ekstras.

● Auto ar lielu bagāžnieku

Sievietēm, kurām nav bērnu, pērkot automašīnu ir jāpievērš uzmanība tam, ka auto nav jābūt ietilpīgam no iekšpuses, bet ir svarīgi, lai tam būtu plašs bagāžnieks, jo sievietes bieži veic lielus pirkumus, ņem līdzi dažādus maiņas apģērbus kā arī dažādas somas un somiņas. Bagāžnieks vienmēr būs noderīgs. Ja skatāmies no cita aspekta, tad dāmas bieži skatās nākotnē un tāpēc automašīnai ir jābūt universālai, jo, ja pagaidām liels bagāžnieks nav vajadzīgs, tad, iespējams, ka pēc dažiem gadiem, tā būs nepieciešamība.

Kādas ir izplatītākās auto markas un modeļi, kuras iecienījušas sievietes?

Jau vairākus gadus Latvijas sieviešu vidū vispieprasītākās lietotas un mazlietotas automašīnas ir Volkswagen, Nissan, Toyota, Volvo un Hyundai markas automašīnas. Salīdzinājumam, kaimiņvalstīs, Lietuvā un Igaunijā, pieprasītākā sieviešu automašīnas marka ir Toyota.
Runājot par konkrētiem modeļiem, kurus izvēlas sievietes, tās galvenokārt ir mazas automašīnas, piemēram, Renault Clio, Peugeot 206, Nissan Micra, Toyota Yaris un Suzuki Swift. Nedaudz lielāku automašīnu segmenta, populāri lietoti auto ir Citroën C4, Audi A3, Ford Fiesta, Peugeot 207 vai Renault Laguna. Arī BMW markas automobiļi, sevišķi jaunāku sieviešu vidū, ir visai iecienīti.

Foto: Shutterstock.com

Kādām priekšzināšanām jābūt par auto tehnisko stāvokli, lai spētu identificēt bojājumus?

Ar ko jāsāk? Pirmais – jāsāk ar to, kur tad vispār tiek meklēti jauni auto. Ir divi varianti – pirkt auto pa tiešo no tā iepriekšējiem saimniekiem vai pirkt auto no pārdevēja – juridiskas personas. Turklāt – abi šie varianti pastāv gan iegādājoties auto, kas iepriekš ripojis tepat pa Latvijas ceļiem, gan pērkot automašīnu no ārzemēm. Speciālisti apgalvo, ka ārzemēs (t.i. Rietumeiropas valstīs) iegādāta automašīna praktiski vienmēr ir daudz labākā stāvoklī, kā tikpat veca, tāda pati automašīna, kas ripojusi tepat pa Latvijas ceļiem.

Tirgotājs jāizvēlas rūpīgi

Kam jāpievērš galvenā uzmanība? Pirmkārt, pārdevēja, ja tā ir juridiska persona, reputācijai – cik zināms/nezināms tas ir. Būtiski ir pārliecināties, vai šāds uzņēmums tiešām eksistē, pārbaudīt atsauksmes par to. Daudz par tirgotāju pasaka mašīnas izskats – cik kopta vai nekopta tā ir. Un, protams – jāpievērš uzmanība tam, ko pārdevējs saka. Gan par to, cik īpašnieku bijis mašīnai, par to, vai mašīna nav bijusi iesaistīta avārijās, gan par iespējamajām tehniskajām problēmām.

Auto vizuālā apskate – vērtīgs informācijas avots!

Auto vizuālo apskati vēlams veikt gaišā dienas laikā, jo tad var redzēt visas nepilnības. Kam jāpievērš uzmanība auto apskates brīdī:
● Virsbūve – vizuāli jāaplūko auto virsbūve, vai nav kādi manāmi defekti. Buktes un švīkas ne tikai neizskatīsies labi, bet arī ietekmēs auto vērtību, ja nolemsi to pārdot tālāk.

● Krāsojums – ja kāda auto daļa krāsas ziņā nedaudz, bet atšķiras, iespējams, ka tā bijusi labota (tātad ir bijis kāds satiksmes negadījums).

● Diski un riepas – arī tiem būtu jābūt labā stāvoklī – lietotas automašīnas nobružātie diski un riepas var liecināt par to, ka auto braukts pa sliktas kvalitātes ceļiem

● Salona stāvoklis – nekad nedrīkst aizmirst, ka auto ir jāaplūko arī no iekšpuses! Galvenais – cik labā stāvoklī ir salons? Tam vajadzētu būt solīdā stāvoklī – nesaplēstam un koptam.

Foto: Shutterstock.com

Demonstrācijas brauciens – vissvarīgākais

Kam jāpievērš uzmanība? Pirmais – lampiņas uz displeja. Nevajadzētu degt kādām nesaprotamām, liekām lampiņām, kas var signalizēt par iespējamām tehniskām problēmām. Otrais – jāpārbauda stūres un ātrumkārbas darbība – tām jābūt plūdenām, bez trokšņiem. Trešais – elektroaprīkojuma pārbaude – kondicionieri, logu pacēlāji, ārējais apgaismojums, stiklu apsilde, logu tīrītāji utt. Nekad nevajag baidīties izspaidīt visas pogas un sviras, lai pārliecinātos, ka tās darbojas. Tad seko pati braukšana. Te galvenais ir uzticēties intuīcijai – ja šķiet, ka kaut kur kaut kas nav labi, tajā noteikti jāieklausās. Noteikti vajag lūgt pabraukt lielāku gabalu, piemēram, pa šoseju, lai ir iespēja attīstīt lielāku ātrumu, tādējādi labāk var saprast, kā un cik labi auto darbojas.

Auto pārbaude servisā

Ja līdz šim punktam ar auto viss šķiet kārtībā, ir pienācis laiks pārliecināties par auto tehnisko stāvokli, pārbaudot to servisā. Pēc šādas diagnostikas iespējams uzzināt par svarīgāko – vai ar dzinēju, elektroniku, ātrumkārbu, ritošo daļu viss ir/nav kārtībā. Ja viss ir pieņemami un atbilstoši izvēlētajai automašīnai, pircēja prasībām un pārējiem faktoriem, tad var teikt – jaunais auto ir gandrīz jau rokā!

Uzticams konsultants

Laba un uzticama konsultanta piesaiste auto izvēles, atrašanas un pašas pirkšanas procesā ir gudrs veids kā samazināt iespēju pamatīgi iegrābties. Pirmkārt, būs lielāka pārliecība par to, ka tiksi pie tieši tādas mašīnas, kā vēlies. Otrkārt – ietaupīsi savu laiku, jo, lai cik zinoša tu pati nebūtu, un, lai cik rūpīgu uzmanību nepievērstu visām, ar automašīnas iegādi saistītajām detaļām, vienmēr pastāv risks, ka kaut ko iespējams palaist garām. Auto ražošana attīstās ļoti strauji, modeļu tirgū ir ļoti daudz, un to salīdzināšana ne vienmēr ir vienkārša. Vēl jo vairāk tas attiecas tieši uz premium klases automašīnām. Ja vēlies iegūt vislabāko rezultātu, ir vērts lūgt palīdzību kādam profesionālim, kurš ir eksperts šajā jomā.

Foto: Shutterstock.com

Cik bieži jāveic apkopes darbi?

Vispārējā tehniskā un garantijas apkope ir profilaktiska rakstura pasākumi, lai novērstu nopietnus tehnisku bojājumus nākotnē. Lietotas automašīnas uz apkopi vajadzētu veikt ik pēc 15 000 – 30 000 kilometru vai vismaz vienu reizi gadā! Lietotas automašīnas regulāru apkopju intervālu ievērošana palīdzēs izvairīties no dārgiem remontiem nākotnē. Standarta tehniskā apkope sevī ietver:

• auto datordiagnostiku (ja automašīnas modelis to atbalsta);

• filtru maiņu;

• eļļas un citu auto šķidrumu maiņu;

• bremžu sistēmas pārbaudi, bremžu kluču maiņu u.c.

Vispārējā tehniskā apskate nav stingri noteikts pasākumu kopums. Atkarībā no auto vecuma un tā cik regulāri tās tiek veiktas, tehniskās apkopes var sevī ietvert vēl citus pasākumus, tādus kā transmisijas eļļas mainu, piedziņas siksnu maiņu u.c.

Pārbaudītas lietotas automašīnas ar garantiju un speciālista padoms vienuviet!

Rezumējot šo rakstu, lietota auto iegāde sievietei var būt gan viegls, gan visai komplicēts pasākums, jo jāatrod pareizais auto, jāpieaicina konsultants un sirdsmieram vēl jāatrod uzticams serviss, kurā noskatīto automašīnu pārbaudīt.
Šeit ieteikums laika taupīšanas nolūkos būtu meklēt kādu no pilna servisa autocentriem, kuri nodrošina visus iepriekšminētos pakalpojumus vienuviet! Viens no līderiem lietotu automašīnu tirdzniecībā ir BRC Autocentrs – lietoti un mazlietoti auto no salona Maskavas ielā tiek piedāvāti ne vien ar pilnu vēsturi un profesionālu konsultāciju, bet arī ar līdz pat 2 gadu garantiju! Ienāc www.brcauto.eu un uzzini vairāk!

LA.lv