Britu Kino un televīzijas mākslas akadēmijas (BAFTA) godalgu nominācijās šogad dominē fantastikas filma “The Shape of Water” (“Ūdens forma”), kas prestižajām balvām izvirzīta 12 kategorijās.

Cita starpā lente nominēta labākās filmas un vizuālo specefektu godalgām. Tās režisors Giljermo del Toro nominēts labākā režisora balvai.

“Zelta globusu” ceremonijā svētdien Beverlihilsā kinolentes komanda jau saņēma labākās oriģinālmūzikas un labākā režisora godalgas. Tiesa gan, piecās citās kategorijās tā palika bez balvām.

Filmas “Ūdens forma”  treileris:

Deviņas BAFTA nominācijas izpelnījusies filma “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” (‘Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri”), kas svētdien saņēma četrus “Zelta globusus”, arī galveno labākās drāmas godalgu.

Filmas “Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri”  treileris:

Deviņām balvām nominēta arī filma par Otrā pasaules kara gadu britu premjerministru Vinstonu Čērčilu “Darkest Hour” (“Tumšākā stunda”).

Filmas “Tumšākā stunda”  treileris:

Trīs visvairāk nominētās filmas sacentīsies par labākās filmas godalgu līdz ar pieaugšanas romantisko filmu “Call Me by Your Name” (“Sauc mani savā vārdā”) un kara drāmu “Dunkirk” (“Denkerka”).

Filmas “Sauc mani savā vārdā”  treileris:

Filmas “Denkerka”  treileris:

Uz izcilākās britu filmas godalgu pretendē XIX gadsimta drāma “Lady Macbeth” (“Lēdija Makbeta”) un drāma “God’s Own Country” (“Dieva zeme”) – stāsts par kāda angļu zemnieka un viņa saimniecības strādnieka rumāņa attiecībām.

Filmas “Lēdija Makbeta”  treileris:

Filmas “Dieva zeme”  treileris:

Šajā kategorijā nominēts arī satīriskais darbs “The Death of Stalin” (“Staļina nāve”), kā arī “Darkest Hour” (” Tumšākā stunda”) un “Three Billboards Outside Ebbing Missouri” (“Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri”).

Filmas “Staļina nāve”  treileris:

BAFTA godalgu ceremonija notiks Londonas Albertholā 18. februārī – divas nedēļas pirms balvu sezonas galvenā notikuma ASV Kinoakadēmijas “Oskariem”.