Interesanti

Ar permanento grimu var ne tikai izcelt acis vai labot uzacis. Ar to iespējams noslēpt rētas, ādas toņa nepilnības, tumšos lokus zem acīm un pat izveidot krūtsgala areolu, ja pēc onkoloģiskas slimības krūts noņemta un tad rekonstruēta, izmantojot plastikas ķirurģijas iespējas.

Permanentais grims ir īsts glābējzvans plānu un gaišu uzacu īpašniecēm vai steidzīgajām, kuras kosmētiku vēlētos lietot ikdienā, bet nav laika katru rītu to uzklāt un vakaros tīrīt nost. Taču permanentajam grimam ir ne vien plusi, bet arī mīnusi.

Par permanento grimu dēvē kosmētiskos tetovējumus uzacu, lūpu un acu rajonā. Atšķirībā no parastajiem tetovējumiem permanentā grima tintes sastāvu veido dabiskas vielas – ūdens, spirts, taukvielas, savukārt krāsu rada dažādu metālu sāļi. Arī pigmenta ievadīšana ādā un noturība stipri atšķiras no parastajiem tetovējumiem: grima tinti ievada ar adatiņu 0,3–0,8 milimetru dziļumā, un zīmējums uz ādas turas 1–1,5 gadus. Parasto tetovējumu noturība ir teju visas dzīves garumā, jo zīmējuma tinti ar adatu ievada dziļāk un tās sastāvā ir vairākas ķīmiskas vielas, kas pigmentu ādā saglabā ilgāk. Īstie tetovējumi biežāk izraisa alerģiskas reakcijas, vai pēc to likvidēšanas paliek rētas, taču arī permanentais grims var radīt nepatīkamas sekas.

Skaista ilgāku laiku

Visbiežākais iemesls, kāpēc daudzas vēlas doties pie permanentā grima meistara, ir vēlme izcelt, labot vai iezīmēt uzacis. Pigmenta ilgā noturība un iespēja imitēt dabiskas uzacis ir glābiņš sievietēm, kuras uzacis ir zaudējušas kādas slimības, ķīmijterapijas vai vecuma dēļ, bet vēlas, lai virs acīm būtu izteiksmīgi loki. Atšķirībā no parastā grima permanentās uzacis neizsmērēsies vai nepazudīs pēc peldēšanās vai saunas apmeklējuma, saglabāsies gadu vai pat ilgāk. Vēlāk pigments izbalē un var pamainīt uzacu formu vai to iezīmēšanas tehniku, piešķirt sejai jaunu izskatu.

Ar permanento grimu iespējams iezīmēt arī lūpas un acu līniju, piemēram, var izcelt lūpu līniju, padarīt tās vizuāli biezākas vai pat ietonēt – tad tām veic gan kontūras apvilkšanu, gan visu lūpu noklāšanu ar krāsaino tinti. Savukārt acis var izcelt, iezīmējot augšējo skropstu līniju ar izplūdinātu vai izteikti melnu un šauru strīpiņu.

Pašlaik aktuāla ir acu apvilkšana ar tā saukto kaķacs lainera līniju, kuras uzzīmēšana ar kosmētikas zīmuli daudzām sagādā īstas galvassāpes. Permanentā grima kaķacis rotās ilgstoši un aiztaupīs laiku, ko iepriekš nācās pavadīt, rūpīgi velkot līnijas. Meistari piedāvā arī ietonēt acis ar ēnām, bet citviet pasaulē vēl ietonē vaigus, imitējot sārtumu.