Apbrīno

Koncertprogramma “Ir klusa nakts” atgriezīs bērnības sajūtas0

Foto – Roberts Vidzidskis

Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā 16. decembrī sāksies skaistāko tradicionālo Ziemassvētku dziesmu programma “Ir klusa nakts”. Komponists Jānis Lūsēns programmu veidojis izciliem solistiem – Dinārai Rudānei un Ingum Pētersonam, kā arī diviem talantīgiem bērniem ar eņģeļu balsīm, dažādu vokālo konkursu laureātiem – Elizabetei Lukaševičai un Kristiānam Jasinskim.

 

Koncertprogrammā, kas sāksies Adventes laikā un turpināsies līdz pat Zvaigznes dienai, izskanēs tradicionālās Ziemassvētku dziesmas īpašā apdarē četrām balsīm un nelielam kameransamblim, kā arī Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna, Valta Pūces un Jāņa Lūsēna Ziemassvētku tematikai veltītās melodijas, kas jau iemantojušas klausītāju mīlestību. Tā būs klusināta un niansēta saruna ar klausītāju, atgriežoties siltās bērnības atmiņās par pirmajiem Ziemassvētkiem ģimenes lokā.

J. Lūsēns pirms desmit gadiem ar koncertprogrammu “Mazu brīdi pirms” aizsāka kamermūzikas programmu Latvijas dievnamos. “Šī būs pirmā reize, kad koncertos izskanēs tradicionālās Ziemassvētku dziesmas. Dziesmas izvēlējos piemērotas četriem solistiem. Koncertos mēģināsim radīt tādu noskaņu, lai cilvēki varētu atpūsties. Viegli iegrimt pārdomās par pagājušo gadu un padomāt par jauno gadu. Baznīca ir tā vieta, kur mūziķi kopā ar klausītāju var radīt pozitīvu enerģijas lauku un garīgi atpūsties,” stāsta J. Lūsēns un atklāj: “Izvēloties dziesmas vadījos pēc sajūtas, kādas dziesmas man skanēja pirmajos Ziemassvētkos, kad oficiāli tos nemaz nevarēja svinēt. Būs tāda īpaša pirmo Ziemassvētku sajūta. Gribam šo bērnības svētku sajūtu aiznest klausītājam. Pieaicinot jaunos māksliniekus, vēlējos atgriezties pie senās tradīcijas, ka svētkos ar dziesmām, dzejoļiem, mūzikas instrumentu spēlēšanu uzstājās dažādu paaudžu cilvēki. Dziesmas dziedāja gan jauns, gan vecs, tāpēc šajos koncertos ir divi pieredzējuši dziedātāji un divi jaunie. Dziesmas būs dzirdētas, tikai jaunās aranžijās. Varbūt mazliet sarežģītākas, nekā ierasts dzirdēt radio, bet dungot vārdus pie sevis varēs ikviens klausītājs.”

Programma ir balstīta uz visiem zināmajām tradicionālajām Ziemassvētku dziesmām, bet būs arī kāda īpaša dziesma, par ko J. Lūsens teic: “Koncertā skanēs arī viena mana komponētā dziesma “Ziemassvētku zvaigzne”. Šī ir otrā dziesma, kurai es rakstu gan mūziku, gan vārdus. Ilgus gadus esmu strādājies ar lieliem vārda meistariem, un man ir pieredze. Ar šo dziesmu bija brīnums. Tā radās, ejot pa mežu Raganā. Parasti man ir daudz jāstrādā, bet šoreiz radošā kosmosa enerģija to man atsūtīja un atlika to tikai pierakstīt. Dziesmai esam uzfilmējuši arī videoklipu, un klausītāji ar to varēs iepazīties pirms koncertiem. Pozitīvs veltījums pirms svētkiem.”

Kopā ar solistiem muzicēs kameransamblis J. Lūsēna (taustiņinstrumenti) vadībā: Evija Mundeciema (flautas, zvaniņi, perkusijas), Marita Karpa (akordeons) un Jānis Lūsēns juniors (ģitāras).

 

16. XII 18.00 Jaunā Sv. Ģertrūdes baznīca, Rīga

17. XII 15.00 Jelgavas Sv. Annas evaņģēliski luteriskā baznīca

18. XII 19.00 Krustpils Romas katoļu baznīca, Jēkabpils

19. XII 19.00 Gulbenes evaņģēliski luteriskā baznīca

20. XII 19.00 Talsu evaņģēliski luteriskā baznīca

21. XII 19.00 Saldus Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca

22. XII 19.00 Valmieras Sv. Sīmaņa evaņģēliski luteriskā baznīca

23. XII 17.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāle

25. XII 18.00 Kuldīgas Sv. Annas evaņģēliski luteriskā baznīca

26. XII 18.00 Vidzemes koncertzāle “Cēsis”

27. XII 19.00 Rīgas Lutera baznīca Torņakalnā

4. I 19.00 Krimuldas evanģēliski luteriskā baznīca

5. I 19.00 Smiltenes luterāņu baznīca

6.I. 18.00 Vecpiebalgas kultūras nams

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: No EUR 10 līdz 25

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Megana Mārkla paziņos par savu otro grūtniecību pēc atgriešanās no Āfrikas
3 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Andris Kivičs un Liene Skulme paziņo, ka tomēr atgriežas Latvijā
3 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Māksliniece Ieva Bondare atklāj, kā uztur sevi formā un kas ir viņas psihologs
4 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu 1
Intervija 8 stundas
LE
LETA
Sports
Žanis Peiners karjeru turpinās Belgradā
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kā kaut ko tādu var dabūt gatavu? Traģisks notikums Zolitūdē 1
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: Prezidents Levits ticies ar “airBaltic” vadītāju Gausu
9 stundas
SK
Skaties.lv
Pasaulē
Lielbritānijas pirmais kaķis Dauningstrītā gatavojas uzņemt jauno saimnieku
3 stundas